Skocz do zawartości

Zakup X3 rozterki opinie porady porównania


Chrisb

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem dziś i oglądałem. Miałem też miernik gr lakieru. Zaniepokoiło mnie że na prawie wszystkich drzwiach w górnych częściach gdzie jest to załamanie było od 200 do 500. Dół drzwi ok po 180. Klapa 200-250. Dach 180. Zderzak raczej malowany. Na dole łuszczy nie farba.

Silnik pracuje równo, nie kopci.

Nie jeździłem.

Okazało się ,że cena netto i trzeba doliczyć 23 %. Więc już sporo za dużo.

Pan sprzedający kompletnie niekomunikatywny bez chęci sprzedaży. Nic nie wie bo to syn ściąga itd.

Stan ogólny dobry. Zniechęcił mnie sprzedający, cena netto i grubość lakieru na drzwiach wokół.

A i lampy z przodu nie spasowane z maską idealnie ale to nie musi być nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja się nie znam, ale się wypowiem. Kupiłem Takie Auto tylko rok 2007 r. Silnik 286 km w automacie.

Na początku była euforia, bo auto jest duże wszędzie wjedzie, jest to bardzo mocny diesel i oszczędny zarazem, świetnie się prowadzi, i w Mpakiecie wygląda super. Później się zaczęło. Tzn zaczęło się z własnego widzimisię. Kolektor, DPF, oleje w dyfrach, silniku, w xdrive, w skrzyni, coś tam w zawieszeniu, dobre opony letnie z homologacją BMW, zapas, odmy, termostatu, świece, sterowniki świec po prostu zrobiłem to co mi nie pasowało mimo, że tak naprawdę można było z tym jeździć. Każde auto jakie mam doprowadzam do perfekcji. Taka choroba. Jeżeli szukasz suva i lubisz marke BMW i przede wszystkim ją znasz, to jak się przejedziesz tym autem to jesteś już kupiony. Ja tak właśnie miałem. Wsiadłem przejechałem się i koniec - kupiłem. Nie żałuję w ogóle. Codziennie wsiadam do auta z uśmiechem na ustach. Od kwietnia 2019 zrobiłem prawie 10k km i auto nie zawiodło mnie. Marka BMW to specyficzne auta, jak się dba są bezawaryjne, koszty utrzymania są to nie YARIS. To moje trzecie BMW i powiem Wam jedno - każdy inny samochód jakim jeżdżę nie daję mi takiej frajdy z jazdy.


Aha, X3 jest bardzo nieprzyjemne w jeździe po nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety, E83 jest twarde, szczególnie na felgach 19", które również przewidział do tego modelu producent. Ale za to z innymi suvami z tego okresu dobrze się prowadzi. Ja się do tego przyzwyczaiłem w mojej byłej X3 E83 i ta twardość mi nie przeszkadzała.

Zrobiłeś swojej duży pakiet startowy, ale za to teraz jeździsz bezawaryjnie i jesteś zadowolony. I tak powinno być.

Edytowane przez bart 328
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z tego co wiem to x3 nie jest najlżejszym autem więc czy ten silnik da radę ? Poza tym rozmawiałem z kilkoma osobami które mają pojęcie o samochodach większe niż ja i każdy powiedział jedno - jesli auto z tego rocnzika to tylko 3.0d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to x3 nie jest najlżejszym autem więc czy ten silnik da radę ? Poza tym rozmawiałem z kilkoma osobami które mają pojęcie o samochodach większe niż ja i każdy powiedział jedno - jesli auto z tego rocnzika to tylko 3.0d.

 

Kolejny z dylematów typu "ekonomia vs. dynamika i frajda z jazdy"...

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny z dylematów typu "ekonomia vs. dynamika i frajda z jazdy"...

 

Ja wcale takiego dylematu nie mam, wręcz zdziwiony jestem, że ktoś ten silnik poleca. Zresztą nie zawsze mniejszy silnik = mniejsze spalanie. Mam granda 2.0 pali obecnie jakies 11-13 l w mieście w zalezności jak przycisnę. Z uwagi na gabaryty to nie ma tu czym poszaleć... Znam też kogoś kto ma granda z silnikiem 1,6 .... spalanie to samo a wrazenie sie ma jak by samochod sie toczył nie jechał...


zdaje sobie sprawe ze 3.0 sd nie bedzie palic 7 l, jednak chciałbym mieć coś co nie potrzebuje 1km aby wyprzedzić inne auto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podstawowa sprawa, x3 jezdzi momentem obrotowym nie moca, to nie 335i, a tego jest cala masa w n47 i jezdzi super. Poza tym technologia poszla do przodu i teraz 2.0d jest nawet w x5 f15 i jezdzi. Przejedz sie takim x3 i zrozumiesz o czym pisze. Nie widze sensu pakowania sie w stare 3.0d w twoim przypadku. Wiekszosc po miescie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzam odbyć jazdy próbne w tym tygodniu, mam nawet upatrzone dwa modele w swojej okolicy 218 i 286 KM aby sprawdzić różnicę. Na tyle co już czytałem i rozmawiałem z różnymi mechanikami każdy odradzał mi silniki inne niż 3.0d


skąd w takim razie sugestie aby rozglądać się za 2.0 ?


uzasadnicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jezdzilem prawie setka kazdego rodzaju x3 i najlepszy, najbardziej ekonomiczny, najprostrzy i zapewniajacy odpowiednie osiagi to 2.0d n47. 3.0d oraz 3.0sd jest ok, pytanie? Po co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamierzam kupić auto w przedziale wiekowym 2008-2010. Ten model odradzano mi z silnikiem 2.0d...


zresztą jak czytam o tym silniku n47 to mnie to trochę przeraża. Postanowiłem zadzwonić do mechanika u którego robię wszystkie swoje auta. Na pytanie co sądzi o tym motorze odpowiedział krótko - NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pokazana przez ciebie wersja jest super, ale rzeczywiście, może do miasta ten 2.0 d n47 będzie wystarczający, a przy okazji tańszy w eksploatacji.

Też uważam, że nie ma co tragizować w przypadku tego silnika...

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam dla siebie x3 najlepiej w białym kolorze i 3.0 . Oglądałem to x3 z trójmiasta i wygląda bardzo ładnie z zewnątrz i wewnątrz jedynie odstrasza zapachem bo śmierdzi papierosami. Nie ma tego fajnego zapachu skóry :-( no i cena troche spora bo należy doliczyć koszt akcyzy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A firmy detalingowe nie potrafią tego niemiłego zapachu petów usunąć? Przy całym rozwoju tej branży, pewnie już tak.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam dla siebie x3 najlepiej w białym kolorze i 3.0 . Oglądałem to x3 z trójmiasta i wygląda bardzo ładnie z zewnątrz i wewnątrz jedynie odstrasza zapachem bo śmierdzi papierosami. Nie ma tego fajnego zapachu skóry :-( no i cena troche spora bo należy doliczyć koszt akcyzy .

 

Kiedy ją oglądałeś ? Ja jestem umówiony po jej odbiór w poniedziałek. Pozytywnie przeszła oględziny i przegląd przedzakupowy ale nic mi o tym zapachu nie mówiono.... może dlatego ze koleś który to sprawdzał sam pali i mu to nie przeskzadza ?


Osobiście jestem mocno wyczulony (negatywnie) na zapach papierosów. Mam nadzieje, że nie będzie to powód do powrotu pociągiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
A firmy detalingowe nie potrafią tego niemiłego zapachu petów usunąć? Przy całym rozwoju tej branży, pewnie już tak.

Z tego co wiem i ile byś nie prał podsufitki czy tapicerki (pół biedy, gdy to skóra) to nie usuniesz w 100% smrodu papierosów. Nie pomogą odświeżacze i inne zawieszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych. Byłem dziś, w czasie jak jechaliśmy drugi raz na warsztat abym mógł się przejechać oraz zobaczyć na własne oczy jak auto wygląda "od środka" zaczął tak dymić, że nic w warsztacie nie było widać... Wycieki z turbin. Więcej się nie zagłębiałem - znam się na tym mało, a wystarczyło mi usłyszeć "nie" od gościa który to sprawdzał ;)


szukamy dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam takie pytanie odnośnie x3 jestem w trakcie poszukiwania ale ciężko masakra i dużo czytałem że najlepiej przed 04 z silnikiem disla

Teraz pytanie rok 2004 manual 280000 tyś 28000tysiecy

Czy warto czy szukać młodszej?

Witaj. To zle czytales, w dodatku, nie potrafisz nawet napisac zdania. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.