Skocz do zawartości

335i N54 - turbo regenerować czy nowe?


335i

Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie co lepiej zrobić - regenerować turbo (2szt) w N54 czy lepiej kupić nowe? Regeneracja wychodzi dwa razy taniej niż zakup nowych turbin + jest gwarancja rok przy jednoczesnym montażu w firmie która to zregeneruje. Podobno nowe turbiny kupione w ASO to też sprężarki regenerowane. Czy przy regeneracji warto pakować większe koło kompresji celem wzmocnienia sprężarek. Gdzieś słyszałem, że w tych turbinach taki zabieg nie zdaje egzaminu.

Problem z turbinami objawia się głośną pracą wastegate + ubywa oleju z silnika.

Regenerację zleciłbym firmie Scrollproducts i tu przy okazji proszę o opinie tego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku daj sobie spokój z nowymi turbosprężarkami.. Aso jak sam zauważyłeś też jakością nie grzeszy. Ja osobiscie regenerowałbym, jeszcze jak dają gwarancje i montują to nawet bym sie nie zastanawiał. Chyba że planujesz przekazywac swoj samochod z pokolenia na pokolenie dzieciom ;)
http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopci bardziej na niebiesko, wody nie ubywa za to olej znika momentalnie. Kompresja bardzo dobra, żadnych wycieków nie ma, więc zostaje turbo. Podobno to częsta usterka w tych silnikach. Auto kopci przy dojeżdżaniu do świateł albo podczas bardzo powolnej jazdy. Przy pałowaniu zero problemów.

Miał ktoś styczność z firmą Scrollproducts?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz zamiar pojezdzic tym samochodem wiecej niz 2 lata to nie baw sie w regeneracje.

Ilosc osob, ktore wylewaja na tym forum swoje zale po nieudanej regeneracji chyba o czyms swiadczy.

 

Moze akurat Tobie regeneracja przyniesie dobre efekty.

Ale jesli nie, to bedziesz w plecy koszt regeneracji + zakup 2 nowych turbin oraz czas stracony na sadzenie sie z warsztatem, ktory regenerowal.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja to śliski temat, dlatego uderzyłem z problemem na forum. Cena znacznie lepsza ale jest i ryzyko.

ASO daje gwarancje na turbo ale jak montaż zlecę swojemu mechanikowi to pewnie gwarancji nie uznają. Montaż w ASO to jakieś 3000zł więc cena kosmos.

Zakładając ten temat liczyłem, że trafi się ktoś kto regenerował turbo w N54.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat za samą robotę liczy ok 1000zł bo już się dowiadywałem.

Znowu ori turbo są raczej pancerne więc jeżeli ktoś nie spieprzy montażu to w sumie nic złego nie powinno się dziać.

Daj namiar na te warsztaty proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skreślaj regeneracji, zleć tylko całość kompleksowo jednej firmie tzn. demontaż/regeneracja/montaż w tym samym zakładzie. Najlepiej też podstawić samochód na kołach aby później nie było wmawiania, że turbo było w stanie agonalnym.

 

Jestem przykładem gdzie regeneracja się nie powiodła. Ponieważ przyjechałem na kołach i warsztat usługę wykonał kompleksowo a wyjechałem samochodem który po 200 metrach łapał tryb serwisowym warsztat nie miał wyjścia. Zwrócił kasę i zamontowałem nówkę. Więc nie kosztowało mnie to ani złotówki a potencjalnie mogłem zaoszczędzić w sumie sporo pieniędzy na inne mody ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest mało prawdopodbne, żeby w tym silniku tak duże zużycie oleju było wynikiem padnięcia turbo. Co prawda wastegatey masowo padają w tych silnikach, ale poza efektami dźwiękowymi i nie trzymaniem ciśnienia nie powoduje to zużycia oleju. Szukaj przyczyn gdzie indziej (np. zmień odmę - jest ona niestety zintegrowana z pokrywą zaworów).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odme miałem padniętą i została zmieniona, kompresja sprawdzana dwukrotnie, silnik pracuje równo nie ma problemów z jego pracą.

Z tego co ja się orientuje to właśnie przez uszkodzone uszczelnienia turbo olej może uciekać w dużych ilościach. Ta usterka jest znana w tych silnikach głównie w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.