Skocz do zawartości

jaka instalacja do 325 24V e36???????


d_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Mam do kupienia piękne E36 325 24V i małe pytanko

Chcę do niej wstawić gaz i nie bardzo wiem jaki . CZy musze koniecznie wstawić sekwencję? Jaki tam jest kolektor? i Mniej więcej jaki jest koszt takiej instalacji??

pomóżcie.

Pozdro :doh:

Ten, kto sie pyta jest głupcem przez pięć minut,

ten kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi będzie pewnie wiele,ale fakt jest jeden,sekwencja jest najlepsza.Wiadomo tez że najdroższa, lecz nie pożałujesz zakupu.Moje zdanie jest takie że warto.Wielu pewnie nie ma problemów (narazie :wink: )i z tańszymi systemami gazowymi.Średnio do 6 cylindrowego silnika instalacja kosztuje 2,5 tyś. PLN,natomiast do tej samej ilości cylindrów ale z kolektorem ssącym plastikowym - wtrysk sekwencyjny już kosztuje ok 5 tys PLN.A dobry taki już sekwencyjny wtrysk gazu Omegas LandiRenzo 5,6 tyś PLN.Są to ceny renomowanych firm montażowych lecz w dobie dużej konkurencji można znaleść taniej każdą z w/w instalacji.Wszystko zalezy od tego ile chcesz przeznaczyć i ile będzięsz robił kilometrów i po jakim czasie owa instalacja Ci się zwróci.Wiele osób z forum ma pewnie w tym silniku który posiadasz instalacje,pewnie ci szczerze doradzą,czemu wybrali i jaką oraz czy żałują że np: nie sekwencje wybrali.Ja namawiam cię własnie na nią jesli masz zamiar długo uzytkować te własnie auto.
Już po E30...teraz szukam...szukam...hmmmm....może E36 325 Cope.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam ci namiary na jednego z najlepszych jesli nie najlepszego gazownika

andrzej rzepka

tel.601 452 402

mikolow

 

mam wizytowke w aucie i tam jeszscze mam zwykly telefon to tez moge ci podac, ale wiem ze gosciu sie specjalizuje m.in w bmw i silnikach 6 cylindrowych i wiekszych. zaklada lando renzi. wlasnie bylem u niego wczoraj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma która proponuje i w której instalowałem gaz to "AND-DAR "w Dąbrowie Górniczej.Miesci się na ulicy Sadowej 11 (obok Urzedu Celnego) tel.032-7955-797.Właściciele tej firmy sami jeżdzą beemkami przerobionymi na gaz.Z tego co sie dowiadywłem zanim sam zainstalowałem gaz większośc taksówkarzy w Katowicach którzy mają BMW lub samochód z silnikiem 6,8 i 12 cylindrowym poleca własnie tą firme jako jedną z najlepszych.Zreszta sam jestem zadowolony z tej instalacji i nie ma z nia żadnych problemów.Przy zakładaniu instalacji nie tylko liczy się cena ale też i doświadczenie instalatora w zakładaniu instalacji w beemkach.Cena instalacji gazowej sekwencyjnej około 4500zł.

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma która proponuje i w której instalowałem gaz to "AND-DAR "w Dąbrowie Górniczej.Miesci się na ulicy Sadowej 11 (obok Urzedu Celnego) tel.032-7955-797.Właściciele tej firmy sami jeżdzą beemkami przerobionymi na gaz.Z tego co sie dowiadywłem zanim sam zainstalowałem gaz większośc taksówkarzy w Katowicach którzy mają BMW lub samochód z silnikiem 6,8 i 12 cylindrowym poleca własnie tą firme jako jedną z najlepszych.Zreszta sam jestem zadowolony z tej instalacji i nie ma z nia żadnych problemów.Przy zakładaniu instalacji nie tylko liczy się cena ale też i doświadczenie instalatora w zakładaniu instalacji w beemkach.Cena instalacji gazowej sekwencyjnej około 4500zł.

 

Skąś to znam :wink:

Tez polecam tych gosci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jeszcze poczekaj???

już teraz w firmach instalujących gaz jest posucha z klientami... we wrześniu akcyza na gaz ma wzrosnąć o ok. 20 gr, więc już zupełnie będzie kicha... może wtedy jakieś extra promocje wprowadzą? a swoją drogą czy to ch...we państwo przestanie nas kiedyś okradać? :mad2:

no i czy wówczas opłacać się bedzie montowanie gazu? - ale to już ty poewinieneś wiedzieć - ile robisz km, jak długo chcesz nim jeździć...

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac ze nie ma problemow z instalacjami sekwencyjnymi jak i mikserowymi. na mikserowej wiadomo ze od czasu do czasu moze zdarzyc sie strzal ale plastikowy kolektor w bmw jest tak wytrzymaly ze nic mu sie nie ma prawa stac! najlepiej zadzwonic i sie popytac. cena mikserowej to ok 2500 a sekwencji 5 tys. gosc nigdy nie nalezal do najtanszych ale zawsze do najlepszych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mikserowej wiadomo ze od czasu do czasu moze zdarzyc sie strzal ale plastikowy kolektor w bmw jest tak wytrzymaly ze nic mu sie nie ma prawa stac!

 

tylko że jak wytrzymie kolektor przy wybuchu to napewno zwali sie cos innego-----> PRZEPŁYWOMIERZ, a z tym już nie jest tak różowo! :norty:

Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam do 2.5 gazownie 2generacji LOVATO jesli zostanie załozona przez fachowca i zostanie dobrze ustawiona auto bedzie palic 12 litrow srednio!!!kumpel taka ma! ja osobiscie mam BRC 2 generacji ale spalanie jest juz wieksze!!! wiadomo ze najlepsze instalacja to na wtrysku ale jesli jest dobrze zalozona!!!!to spisuje sie idealnie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d_m, widzę, że jesteś z Gliwic. BROŃ CIĘ BOŻE tylko jechać na ulicę Dworcową 50 (firma BOSTON)!!! Nie mają zielonego pojęcia o silnikach, a o BMW nie spomnę. Montują sposobem chybił-trafił, działa to ok, a jak nie działa, to koniec. Włącznie z jednym z pracowników (chyba Sławek), który nawet nie wiedział, gdzie jest... akumulator. A wierzcie mi, że trzeba się baaaardzo postarać, żeby poprawnie założona sekwencja nie działała.

 

Ogólnie do tego auta sekwencja wskazana (z oszczędności na II generacji możesz sobie wygenerować dodatkowe koszty - nie musisz, ale możesz). Zadzwoń na przykład do BOSCH Service Bytom +48 32 3877007 - na prawdę wiedzą, co robią.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.