Skocz do zawartości

e39 530d zaślepiony przewód , od czego to ??


roman11d

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź czy masz podłączony zawór EGR. Wydaje mi się, że najprawdopodobniej ktoś zaślepił EGR. Pytanie czy z obu stron czy tylko zdjął z EGRa wężyk i go zaślepił. Jeśli juz to powinno się też kawałek wężyka założyć na bolec od EGR i ten wężyk wtedy zaślepić.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mi coś świtało jak przez mgłę, że u mnie wężyk czarny z czerwonym paskiem był między poduszkami. Nie miałem tego jak sprawdzić bo już jakiś czas temu wymieniłem wszystkie wężyki na silikonowe Samco.

Być może ten wężyk od poduszek został tylko wyjęty z samego zaworka pod kolektorem. Może ktoś chciał zaślepić EGR ale pomylił wężyki bo jak to się mówi "gdzieś dzwoniło w którymś kościele ale nie wiedział gdzie" bo bardzo powierzchownie zbadał temat zaślepienia tego zaworu.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

NA 100% jest to wężyk od podciśnienia.

U mnie również, sterowanie podciśnieniami poduszek silnika to były czarne wężyki z czerwonym paskiem (obecnie silikonowe)

tylko po co je odpinać ?? to jest pytanie.

W tym miejscu, obstawiałbym na zawór sterujący EGR. Może ktoś podmienił wężyki podciśnień.

u siebie pomimo tego że mam zrobioną przelotkę zamiast zaworu EGR. wężyk mam podpięty do zaworu sterującego i zaślepiony wkrętem oraz opaską. ale sam wężyk zostawiłem żeby pompa trzymała i podciśnienie nie uciekało.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow69 dobrze pisze - zapomniałem o tym, że najtańsze zamienniki poduszek nie mają w sobie komór powietrznych więc trzeba wtedy najlepiej zaślepić wężyk idący do nich żeby ciśnienie w układzie nie spadało.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.