Skocz do zawartości

330d wentylator klimatyzacji


Plot3kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie,

Jest problem z wentylatorem klimatyzacji, auto po lifcie, wentylator Bosch. Stary nie załączał się na 1szym biegu w zasadzie od zawsze, nigdy go nie widziałem pracującego, a auto mam od 4 lat i jakoś nie brałem tego do siebie. Wczoraj dotarł do mnie używany, sprawny wentylator z Alledrogo ponieważ stwierdziłem że zabiorę się za to, sprzedający twierdzi, że jest sprawny. Po założeniu i podłączeniu, włączeniu klimatyzacji, "nowy" wentylator nie załącza się nawet na 1szy bieg czyli tak samo jak mój poprzedni. Z tego co słyszałem, po włączeniu klimatyzacji powinien chodzić na wolniejszych obrotach, a gdy wzrośnie ciśnienie w układzie, powinien załączyć się na drugi bieg. Jednak i na pełne obroty również się nie załącza.

 

Wiem, że mam mało czynnika w układzie, czy może być to spowodowane niezałączaniem się wentylatora?

Chyba powinien mimo wszystko się włączyć na wolne obroty?

Ewentualnie czy ktoś z Was wie, czy da się sprawdzić poprzez DIS lub INPA ten felerny wentylator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają. Byłem dziś na napełnieniu klimy. Układ był pełny, wentylator ani drgnął. Druga sprawa, przed napełnieniem było słychać pracującą, brzęczącą sprężarkę. Po napełnieniu, extra cisza jak makiem zasiał i podczas jazdy pięknie chłodziło. Wróciłem do domu na godzinę, a później w drogę i co słyszę? Znowu buuuuuuuu - sprężarka. Podłączyłem inpę i pokazuje ciśnienie w układzie klimatyzacji 1,9 bar. Jak to możliwe, przecież godzinę wcześniej przy napełnieniu sprawdzana była szczelność, uklad napełniony, a na raporcie nie było żadnych błędów. Te auto mnie już przerasta :shock: Dodam, ze klima chodzila bez tego wentylatora tylko podczas jazdy, wiec nie mozliwe ze wszystko zlecialo zaraz po napelnieniu :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzali Ci szczelność układu ???

Jak nie to przy napełnianiu jeśli to robił fachowy warsztat, a nie pan ... (nie wymieniam imienia, by kogoś nie obrazić) to powinni dać kontrast który jak pojedziesz do nich jeszcze raz będzie widoczny w ultrafiolecie. Jak nie dodali kontrastu to zmień fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.