Skocz do zawartości

F30 (2014 r.) - Czujnik ciśnienia w oponach (2VB) - problem


ferendil

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znać czy się udało.

Ja zakupiłem komplet czujników 4 tygodnie temu i po ich załozeniu i próbie kalibracji w Bawarii stwierdzono że to nie te i trzeba zamówić inne. Do 2 tygodni to miało trwać. Wczoraj do mnie zadzwonili że niestety w tej chwili nie ma tych czujników i mam czekac aż je wyprodukują :duh: :duh: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zadawalem to pytanie w innym watku, ale nie otrzymalem odpowiedzi:

 

viewtopic.php?f=163&t=257649#p1923516

inne pytanie:

kupuje drugi komplet kol z czujnikami cisnienia, przekladam sam przy dobrej pogodzie/sloneczku i co dalej...

na pewno trzeba dokonac synchronizacji "nowych" czujnikow z komputerem auta

 

Czy mozna to samemu dokonac z poziomu komputera pokladowego? Czy przy kazdym kole jest odbiornik sygnalu i auto poprawnie rozpozna i wyswietli wskazania na ekranie? (czy nie pomiesza przodu z tylem, albo prawo/lewo :))

 

czy mozna dokonac w koncu kalibracji samemu bez uzycia dodatkowego komputera serwisowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna dokonac w koncu kalibracji samemu bez uzycia dodatkowego komputera serwisowego?

 

Z instrukcji do F30 wynika, że pierwsza kalibracja nowych kół (czujników) powinna być dokonana w serwisie. W przyszłości po zmianie posiadanych zestawów (np. z zimowych na letnie) wystarczy tylko dokonać resetu ciśnienia przez iDrive (chyba str. 102 instrukcji).

 

Tyle teoria. Nie wiem, jak jest w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz dokładałem czujniki do kompletu kół w Aso ale nie zdecydowałem się na montaż na auto ze względu ma temperatury jakie panują, doradca serwisowy poinformował mnie że kalibracje zrobie samemu z poziomu i-drive.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wpadki jak zwykle BMW stanęło na wysokości zadania.

Odwołuję :x

Czujniki mają być w Poniedziałek dopiero, tak mnie zapewniono...ciekawe czy będą.

Ja teraz dokładałem czujniki do kompletu kół w Aso ale nie zdecydowałem się na montaż na auto ze względu ma temperatury jakie panują, doradca serwisowy poinformował mnie że kalibracje zrobie samemu z poziomu i-drive.

Też się o to pytałem i usłyszałem tą samą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TAK Kalibracje i reset można zrobić sammemu. Jestem właśnie po wymianie kół z nowymi czujnikami ciśnienia.

 

Nieładnie serwis mnie poinformował, że będe musiał za to "wybulić" dwie setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja przy wymianie kół w ASO BMW dostałem informacje.

 

Brak czujników ciśnienia mimo zgłoszenia zmiany kół z nowymi czujnikami 1 miesiąc wcześniej.

Dostawa za 6 tygodni rozwiązanie to wykorzystanie dotychczasowych czujników .

Podwójna praca i płaca w ASO oraz 3h czas spędzony przy zmianie kół kompletnych lato/zima.

 

Panowie uczulam mimo drogich czujników brak ich w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zadałem tylko pytanie w serwisie.

Kupiłem te nowe czujniki.

Nie było problemu z dostępnością. Tym bardziej, że decydowałem się bardzo długo. Jakoś jesień się przedłużyła.

 

Ale wymianę zrobiłem u fachowca z odpowiednimi maszynami.

 

A i tak chcieli mnie chyba coś naciagnąć na parowanie ich z samochodem. :nienie: Albo tak mała wiedza. Nie wiem.

 

Przy wymianie miski automatu też chciał ich spec od gwarancji wymienić tylko uszczelkę. Miska plastikowa............!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na czujniki czekałem prawie 3 tyg...założyłem dopiero 3dni temu (koszt w BMW 1051zł) . Pomijam fakt iż jeden wentyl był uszkodzony i w serwisie dołożyli zamiennik (BOMA Katowice. Polecam ich, kumate chłopaki, znają się na tym).

Na samym początku komputer nie widzi tych czujników, dopiero po ok 3km sam je wykrywa. Tak więc nie wierzcie w bajki o jakiś kalibracjach czy parowaniu ich do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniałem na zimówki. Zakładałem kompletne koła BMW z czujnikami. Po odpaleniu komputer pokazał nowe czujniki i przez jakieś 2-3km trwała kalibracja. Ot i wszystko.

 

>>>Jamaj

 

Komplet czujników kosztował 1051pln? :shock: Licząc poszczególne elementy (felgi, opony,czujniki, usługa) to jednak kompletne koła w Aso nie są tak wysoko wycenione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc poszczególne elementy (felgi, opony,czujniki, usługa) to jednak kompletne koła w Aso nie są tak wysoko wycenione.

No cóż...pomimo iż miałem kompletne koła na zimę to wymiana ich kosztowała mnie 1300zł :mad2: shit happens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, jeśli ktoś potrzebuje czujniki do f30 to mam na zbyciu "od ręki"- 2014 rok. Kupiłem omyłkowo bo w f11 są inne ;-). Sprytne zagranie BMW. Potwierdzam po zmianie kół na zimowe z czujnikami ( koła złożone nie w serwisie BMW) nie ma żadnego kodowania. Po prostu przez kilka km odczytuje ciśnienie i po kilku minutach pojawiają się wartości na wyświetlaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Najlepsza opcją jest drugi komplet kół z nowymi czujnikami, przekładanie czujników jest kosztowne i można coś uszkodzić. W ASO jest problem z dostępnością i cenowo nie wygląda to za ciekawie. Generalnie sprawa jest bardzo prosta.

 

1. Należy zastosować czujniki uniwersalne UniSensor CUB, które obsługują nasz model auta. Ja zamówiłem swoje razem z felgami na stronie http://www.felgeo.pl. Wystarczy podać te same parametry, które się podaje przy doborze felgi i skompletują wam do tego czujniki. Pytałem o felgi rożnych marek, Oz, Borbet, AEZ i te czujniki, które mają w ofercie pasują praktycznie do wszystkich felg aluminiowych na rynku ze względu na regulowany kąt mocowania zaworu do czujnika. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż czujniki oryginalne, które do dużej ilości felg nie pasują, tak jak w poście powyżej na przykładzie felg Oz czy innych.

 

Dzisiaj już bym kupił te czujniki 36106856209 CZUJNIK iRDC ale sprzedawca poinformował mnie, że felga musi być dostosowana do płaskiego kanta tego czujnika.

 

I tutaj porażka, ponieważ mam inne felgi niż oryginał OZ SUPERTURISMO LM( nie użyje ich na lato ze względu na inne rozmiary opon przód i tył) i tam nie ma żadnego spłaszczenia, czujnik będzie wisiał w powietrzu. Podobno są jakieś czujniki tylko na wentyle.

 

Tak wiec proszę bardziej zorientowanych czy coś kombinować czy też założyć zimówki bez tych czujników i ciągle jeździć z błędami. Ale to też może być problem.

 

Od dobrych 2 tygodni rozgryzam ten temat razem z firma Schmer. Mnie interesowały felgi ATS Radial+ i jak się okazało są one przystosowane do współpracy z czujnikami ciśnienia BMW - http://www.ats-wheels.com/ats_wheels/downloads/ats_rdks_en.pdf

 

Więc nie jesteśmy skazani na ASO BMW.

 

Z tym rozwiązaniem nie ma w ogóle problemu z dopasowaniem czujników do felg. Wybieramy co nam się podoba.

 

2. Z tego co mówili ich system jako jedyny obecnie obsługuję auta BMW >2014 które są na jakimś nowym sposobie kodowania i oczywiście wszystkie starsze.

 

3. Czujniki maja na stanie, felgi mieli na stanie, więc udało mi się to z dnia na dzień zamówić. Z postów powyżej wynika, że ASO ma z tym poważne problemy.

 

4.

czy mozna dokonac w koncu kalibracji samemu bez uzycia dodatkowego komputera serwisowego?

 

Z instrukcji do F30 wynika, że pierwsza kalibracja nowych kół (czujników) powinna być dokonana w serwisie. W przyszłości po zmianie posiadanych zestawów (np. z zimowych na letnie) wystarczy tylko dokonać resetu ciśnienia przez iDrive (chyba str. 102 instrukcji).

 

Tyle teoria. Nie wiem, jak jest w praktyce.

 

Nie tyle chodzi o kalibrację, tylko każdy czujnik ma wgrane protokoły + swój numer ID, po którym auto go identyfikuje. Protokoły służą do połączenia z autem danej marki, danego modelu, a numer ID służy już do konkretnej identyfikacji o który czujnik chodzi. BMW ma generalnie funkcję automatycznego uczenia nowych numerów, więc komputer w aucie po jakimś czasie sam te nowe numery wykryje, pod warunkiem, że sa to czujniki z protokołami do danego modelu BMW. Każdy model (lub większość) działa na innych protokołach więc bardzo prawdopodobne, że używki lub nowe ale od innego modelu nie będą działały. Komputer ich po prostu nie wykryje, tak jakby ich nie było.

 

5.

Ja przy wymianie kół w ASO BMW dostałem informacje.

 

Brak czujników ciśnienia mimo zgłoszenia zmiany kół z nowymi czujnikami 1 miesiąc wcześniej.

Dostawa za 6 tygodni rozwiązanie to wykorzystanie dotychczasowych czujników .

Podwójna praca i płaca w ASO oraz 3h czas spędzony przy zmianie kół kompletnych lato/zima.

 

Panowie uczulam mimo drogich czujników brak ich w PL

 

Jak pisałem wyżej, można dostać w 24H w PL z dostawą do domu/serwisu/warsztatu.

 

Przepraszam, jeżeli trochę chaotycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Witam. tak czyta i czytam i dalej nic nie wiem :p mam BMW 328i f30 z 25 pazdziernika 2014 r auto wyjechalo z fabryki na felgach 18 cali z opcja S2VB mam do kupienia okazyjnie oryginalne felgo bmw 17 cali ktore byly w BMW 5 f10 z 2014r tez z opcja s2VB i teraz pytanie , czy te czujniki beda dzialaly z moim autem? czy da sie je "zgrac" z f30 ? dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

odkopuję temat.


z etk bmw wynika, że mam czujniki 36 10 6 856 209 lub 36 10 6 881 890 [Część zastępuje 36 10 6 856 209]

co myślicie o zamiennikach firmy VDO nr A2C9743250080 https://www.czesciauto24.pl/vdo/10586788 ?


może ktoś ma i może powiedzieć czy nie ma z nimi problemów - błędy/ ostrzeżenia o niskim ciśnieniu?

kto produkuje dla BMW oryginalne czujniki ciśnienia w oponach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam. czekam wlasnie na komplet nowych czujnikow do nowych felg. Pytanie moje jest czy kazdy czujnik ma przypisana dana opone czy to bez roznicy na ktora felge zamontuje sie czujnik? Np. prawy przod, prawy tyl itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.