Skocz do zawartości

BMW 525 E39 1999 nie pobiera prądu a rozładowuje


xenoxen1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Swój problem mam od 2 lat. Fakt faktem nie podchodze do niego zbyt często bo albo stoi w warsztacie albo jestem poza domem. Auto praktycznie stoi na podwórku.

 

Problem:

 

Auto idzie w stan uśpienia po 15-20min. Pobiera znikome ilości prądu a po nocy potrafi rozwalić akumulator.

2 elektryków myślało nad tym i nic nie pomaga.

 

Wymieniono akumulator, alternator. Nie pobiera prądu a rozładowuje przez noc do zera akumulator.

 

Ktoś ma pojęcie co to może być? Co może być przyczyną ? Czytałem coś o GPS ( ma moduł GPS autko ).

 

Auto jest w warminsko-mazurskim. Jeśli ktoś ma elektryka który się podejmie tego to bardzo bardzo chętnie.

 

Dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam podobny problem ale samego czytnika navi nie odłaczałem jeszcze. Ja mam wyjęty bezpieczniki od radia, navi,ekranu i wtedy jest ok. Zauważyłem że jak zamknę samochód po jedzie to wszystko sie wygłasza ale jak podejdą za pare sekund otworze go i zamknę to ekran 4:3 potrafi zrobić sie biały i zostaje zawieszony w takim stanie. Nieraz był wygaszony i tez padał Aku. Bezpieczniki rozwiązuje problem psucia Aku. Sprawdzę u siebie samo navi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musi pobierać skoro pada.Kumpla skoda oktawia też się tak zachowywała.Moduł komfortu po koło 3min przechodził w stan uśpienia a po nastepnych 8-10 minutach się budził i już [BAD].Po wymianie modułu problem zlikwidowany.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kupować nowy akumulator i alternator jak ich stan ( czy jest dobry czy nie ) można sprawdzić...

kasę która wydałeś na te części wystarczyły by pewnie na wydanie na lepszego mechanika-elektr. który ma pojecie co i jak,

 

wracając do tematu to jak kolega u góry pisał najczęściej jeżyk sprawia takie rzeczy choć własnie były tez przypadki ze czytnik NAVI bywał przyczyna najlepiej odłączyć dziadostwa i sprawdzać powoli gdzie prąd ucieka.

 

wyczytałem ze odłączyłeś navi i nic nie pomogło, to poczytaj o jeżu i daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez długi czas podobny problem. Auto zakupilem (rok temu) niby z nowym akiem (95Ah) firmy Panther. Pojezdzilem kilka dni i ako zdechlo. Naladowalem, pojezdzilem i zdechlo. Pozyczylem od kolegi inne ako na testy (wieloletnie ale sprawne 80Ah BMW). Na pozyczonym aku dlugo jezdilem ale tez zdychalo od czasu do czasu. Zaczelo sie sprawdzanie poboru, w trybie spoczynku pobor 0,03A czyli w normie. W ruch poszla podmiana jeza, kilka dni pozniej aku trup.

W koncu w tym miesiacu zakupilem nowy akumlator i jest dobrze. To o moim przypadku. U ciebie, kto wie - jak przedmowca wspominal - sprawdz pobor po ok 16 minutach od zamkniecia auta.

----=== 0o=[][]==o0 ===----

Better than a straight six are two straight sixes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.