Skocz do zawartości

e87 diesel przełożenia naszych jedynek


cypisek21

Rekomendowane odpowiedzi

chlopcy i dziewczyny tak z ciekawosci wrzucam temat...

rozmawialismy z kolega stingerem o przelozeniach skrzyni... jako ze on ma 123d z reczna a ja 120d w automacie...

robilismy telefoniczne porownanie... przy 200km/h (oczywscie na trasie bez ograniczen)

u mnie wyszlo ciut ponad 3400 obr/min

u stingera okolo 3800 jak dobrze pamietam..

napiszciejak sprawa sie ma w poliftach... przedliftach i roznych mocach 18, 20, 23 w recznych i automatach... ciekawe ile jest kombinacji.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieknie dziekuje ;) ciekawa sprawa... wyglada na to ze bmw w modelu 123d mocno postawilo na przyspieszenie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypis 123 d katalogowo ma 238 km/h. Spowodowane jest to tym ze mój motor wyżej sie troszkę kręci niz 120 d raz jechałem

Moja 255. To a auto fajnie sie napędza do 220 a potem juz sa jedynie szachy. Kłopot taki ze przy jeździe autobahnem do Opola cały czas 200 220 km/h wypiła ok 10,6 na 100. Bo przy 220 jest juz ok 4200 rpm

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cypis 123 d katalogowo ma 238 km/h. Spowodowane jest to tym ze mój motor wyżej sie troszkę kręci niz 120 d raz jechałem

Moja 255. To a auto fajnie sie napędza do 220 a potem juz sa jedynie szachy. Kłopot taki ze przy jeździe autobahnem do Opola cały czas 200 220 km/h wypiła ok 10,6 na 100. Bo przy 220 jest juz ok 4200 rpm

To jezdzij wolniej mniej Ci spali :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze znalezc gdzies kawalek pustego asfaltu to sprawdze jak to dalej wychodzi ;) a pali tyle ile musi :P wydaje mi sie ze przy takiej predkosci na spalanie nikt nie patrzy... auto ma co pchac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

123d w manualu przy 250km/h licznikowych ma już 4700rpm. Powyżej tych obrotów moc i moment już lecą na łeb i na szyję, także więcej nie pojedzie, chyba, że po zmianie dyfru. :)

 

edit. Do 250km/h rozpędza się dość sprawnie w całym zakresie obrotów aż do momentu, o którym pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem troche innego zdania .... zdecydowanie wazniejszy jest Cx niz masa... dla V max

sedany zawsze lepiej wypadaja z Cx od budy takiej jak nasza lub kombi..

fizyki sie nie oszuka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oszukuje... 160 to wg gps 155 przy 255/35/18 czyli lekki nadwymiar..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie w tej funkcji nie przekłamuje mi nic. No chyba, że gwałtownie przyśpieszam to jest jakaś tam zwłoka w prezentacji prędkości, ale jak jadę równo to nic ...

 

 

PS. Na filmiku wyżej 100-180 w ~30s. tam są dopiero szachy. :P

Edytowane przez dawidd3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie licznik przekłamuje o jakieś 7 km/h , co widać na załączonym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=f2oZbaBCGgU&feature=youtu.be

 

 

Potwierdzam. U mnie przekłamanie również wynosi ok. 7km/h. Podczas wgrywania mapy zostało określone również Vmax, które wyniosło 216km/h na 5 biegu - wskazówka licznika pokazywała wtedy nieco ponad 220km/h. Co do Vmax na 6 biegu po programie to nie miałem okazji jeszcze sprawdzić :( Przed chipem natomiast prędkość max wg. wskazań gps wynosiła 211 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.