Skocz do zawartości

Dobór klocków do tarcz Rotinger, a może innych


scarab

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem zaciski od 330i, będę kupował tarcze i klocki. Zastanawiam się nad chwalonymi na forum Rotingerami nawiercanymi i nacinanymi. Jakie klocki do nich polecacie? Może textar? Oczywiście chodzi o to, żeby nie piszczały i nie pyliły nadmiernie. Chyba że lepiej kupić tarcze innego producenta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim służbowym Focusie poprzednik założył zestaw tarcze ATE power disc i do tego klocki ATE Ceramic. I od ręki mogę Ci taki zestaw obrzydzić - tym się nie dało jeździć. Klocki już nie piszczały, tylko wyły niemiłosiernie, przy hamowaniu nie było płynności, tylko taki stukot jakby - coś jak ciągle pracujący ABS, z tym, że to nie było to - po prostu klocki były za twarde do tarcz, i stukot pochodził z krawędzi klocków uderzających w krawędzie nacięć na tarczy, na felgach było pełno czarnego granulatu - nie pyłu, tylko właśnie czarnych granulek jakby wtopionych w lakier. Po wymianie klocków na miękkie - i tutaj może się zdziwisz, bo polski Steinhof - nie ta jazda. Fakt, pylą dość obficie, auto jest myte co tydzień i co tydzień jest sporo nalotu na felgach, ale przy nacinanej tarczy każdy jeden będzie pylił. No i sama jazda to poezja, płynnie, skuteczność hamowania bardzo dobra. No i cena za Steinhofa jest przyzwoita.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piszczących, to albo twarde albo miękkie - twarde piszczą i orają tarcze a miękkie pylą a nie orają.

Wole te drugie, bo miałem kiedyś piszczące. Pylenie to nic, raz na jakiś czas bezdotykowa, czasem sonax do felg i są jak nowe.

Co do tarcz, to poleciłbym ori tarcze, są w promocji, klocki pewnie też bym sugerował ori.

Osobiście zawiodłem się na trw ( klocki + tarcze), juridy as ( klocki tarcze ), zestaw brembo ferodo ale gładkie, nie w tym samochodzie ale w innych.

Części były spoko, sam je sobie sprzedawałem.

Ate ceramic, pawerdisc - narzekają, zimmermann sport - narzekają.

Sam stoję przed dylematem i postawię raczej na ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile te Rotingery kosztują?

Oryginały do 330 na przód to około 250zł, na tył 230zł. Katastrofy finansowej nie ma i na dodatek nie spotkałem się na forum z narzekaniami, że coś jest z nimi nie tak.

No chyba, że chcesz koniecznie nacinane i nawiercane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotingery do e46 330 nawiercane i nacinane kosztują 380zł za komplet na przód. Pylenie (oczywiście w logicznym zakresie) nie jest oczywiście problemem. Chodzi o to żeby znaleźć złoty środek - żeby były na tyle miękkie aby nie piszczały i nie krzywiły tarcz, ale też żebym nie miał czarnych od pyłu felg po 10km jazdy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ATE Power Discs + zwykłe klocki ATE. Nie piszczą, nie pylą nadmiernie. Jedyne co to jak są nierozgrzane to hamują jak w Maluchu.

Potwierdzam. Ja jestem bardzo zadowolony. Mam założony taki zestaw na przodzie. Dziś jadę założyć identyczny na tył. Przy zakupione myślałem nad klockami Ceramic, ale sprzedający mi zdecydowanie odradził do PD (i tu wielki plus dla niego, że nie chciał wyciągnąć dodatkowej kasiury:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Podepnę się pod temat doboru klocków.

 

Założyłem u siebie tarcze firmy Rotinger. Przód Sport HP, a na tył GT. Klocki TRW.

Nie wiem czemu, ale klocek nie pokrywa się z szerokością slizgu tarczy. Wszystkie cztery koła, tak samo. Zostaje pierścień ok 7mm. Czy u Was, drodzy użytkownicy tych tarcz, jest tak samo?

 

Greg

Edytowane przez helimaniac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.