Skocz do zawartości

Niepokojący klekot ze skrzyni biegów e39 520i


TouringFan

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz przetestować poduszki to zaciągnij ręczny, wrzuć wsteczny i na chwilę trochę szybciej puść sprzęgło (tak żeby nie zadławić silnika) i wciśnij- mniej więcej tak jakbyś chciał rozbujać auto przy próbie wyjechania z zaspy śnieżnej. Potem możesz 1-kę i tak pare razy. Druga osoba niech stoi przy otwartej masce i słucha podczas tego ruszania. Jeśli to poduszki (czy to pod silnikiem czy pod skrzynią) to będzie słychać z komory silnika stukanie. Da się usłyszeć czy to z przodu wali (poduszki silnika) czy z głębi komory (poduszki pod skrzynią).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

bardzo możliwe , że skrzynia się sypie.

Jakiś czas to jeszcze potrwa ale te skrzynie nie są mocne niestety.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe , że skrzynia się sypie.

Jakiś czas to jeszcze potrwa ale te skrzynie nie są mocne niestety.

Jakie skrzynie masz na myśli? Manualne skrzynie w BMW e39 są jednymi z bardziej wytrzymałych. Choć zdarza się oczywiście, że czasem w jakimś egzemplarzu też coś padnie. U mnie np sypnęło się łożysko na wałku wejściowym więc nie bawiłem się w szukanie bebechów i wymianę ich (wychodzi dość drogo a i wałki wyrobione pod kątem będą już trochę wyły) tylko podmieniłem skrzynię na inną używkę. 3 lata jeżdżę i jest pełna kultura.

Automaty to się zgodzę, że do tytanów wytrzymałości się nie zaliczają...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten klekot taki jak by stuk blachy to tylko przy ruszaniu szybszym z jeden na dwa i to nie zawsze słychać, tylko wtedy kiedy całą budą szarpnie tak jak mówię przy dynamicznym ruszeniu kiedy ruszam powoli normalnie to jest okej. Olej chłopaki sprawdzali też w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Manualne skrzynie są słabe i nic tego nie zmieni.

Ale jak wiadomo wiele zależy od traktowania oraz producenta skrzyni.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.