Skocz do zawartości

Jaki olej bo juz zgłupiałem????


Franc

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Tobą młody, nie wiadomo jak poprzedni właściciel dbał o swój samochodzik ale jestem pewny że zakonnica to nie była.

Myślę że już rozwiązałem swoją zagadkę odnośnie oleju :idea:

Dzięki panowie za pomoc :cool2:

..............aha no i oczywiście Wesołych i Spokojnych Świąt

http://img228.imageshack.us/img228/3276/tn1ir4.jpg


diamentschwartz metalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem 320d (136KM) E46... Mam przelatane 240 000 km jest to przebieg pewny i rzeczywisty... Nie mam pojecia jaki olej mam zalany. Kolega dał mi namiar na czlowieka ktory na codzien pracuje w serwisie BMW (Bawaria Motors Warszawa) zadzwonilem do niego umowilem sie na jutro na wymiane oleju. Mowi ze wlejemy pelen syntetyk bo taki powinno sie lac do silnika. nie mam pojecia jaki olej byl lany wczesniej! nie wiem czy mam podac moja bestie wolnej rece? Ma ktos jakies doswiadczenie z tym silnikem i olejami... Tak z ciekawosci czytalem na niemieckiej stronie bmw, ze nawet jak samochod ma przejechane 300 000 (mowa o silniku 2.0 diesel) to trzeba lac syntetyk bo tylko taki przewidzial producent i podobno te silniki maja jakas samoregulacje zaworow i olej nei moze byc za gesty i zbyt mulasty.

 

Pozdrawiam i dzieki z gory za rady!!!!!

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie widzę, że niektórzy pozostali w poprzedniej epoce i uważają, że silnik który ma ponad 100tys km jest już wyeksploatowany i można lać już tylko selektol. Pan kazek zaleje wam za 5 dyszek w garażu selektola i będzie :cool2: kompresja skoczy do góry, ciszej będzie

pracować itd. :mad2: :mad2: :mad2:

 

Panowie te silniki bardzo często wytrzymują grubo ponad 300tys. !!

I zalanie mineralnego oleju do silnika, co ma np.170tys. km jest po prostu jego zabójstwem.

 

Co do tego Dieselka - lej tak jak mówi mechanik pełnego syntetyka, no chyba że chcesz zarżnąć ten silniczek.

 

Belgus polecasz mineralny a sam śmigasz na jednym z najdroższych syntetycznych Castroli :?: :?: :norty:

Wątpię, żeby Twój silnik zaczął klepać od syntetyka, pewnie wcześniej latał na jakimś badziewiu i to jest tego efekt.

BMW E30 316i 1.8 M10B18 coupe

BMW E30 318i M40 coupe

BMW E34 525td touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja eksperymentuje :P

I doradzaniu stalem sie ostrozny.Po co kolega ma miec do mnie pretensje?

Jak doradze syntetyka ,to zaraz bedzie komentarz,ze sie rozszczelni i takie tam bzdety.

Na mineralu sie nie rozszczelni i bede chociaz troszke mial czyste sumienie :)

Oczywiscie stawiam syntetyk ponad mineralem zdecydowanie :cool2:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam bardzo :) za pomoc... zdecydowalem sie na pelen syntetyk. Zobaczymy co sie stanie... najwyzej wleje sie polsyntetyk... Pojezdze i poinformuje co i jak chodzi... przypominam ze moj ma juz troche nalatane bo 240 000 tyle tylko ze jest to przebieg autentyczny :)

 

pOzdrawiAm

 

Karol

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem dzisiaj ten olej na pelen syntetyk castrola. orginalny z beczki z serwisu bmw... tak apropo jesli ktos potrzebuje to moge zalatwic taki olej za 25 zl za litr. nie wiem czy to tanio czy drogo ale proponuje jakby ktos potrzebowal. Narazie samochodzik bez zarzutów. troszke ciszej chodzi i nie wiem czy to ma jakies znaczenie. skrzynia biegów jakby lepiej pracowała....

 

Pozdrawiam

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie widzę, że niektórzy pozostali w poprzedniej epoce i uważają, że silnik który ma ponad 100tys km jest już wyeksploatowany i można lać już tylko selektol. Pan kazek zaleje wam za 5 dyszek w garażu selektola i będzie :cool2: kompresja skoczy do góry, ciszej będzie

pracować itd. :mad2: :mad2: :mad2:

 

Panowie te silniki bardzo często wytrzymują grubo ponad 300tys. !!

I zalanie mineralnego oleju do silnika, co ma np.170tys. km jest po prostu jego zabójstwem.

 

Co do tego Dieselka - lej tak jak mówi mechanik pełnego syntetyka, no chyba że chcesz zarżnąć ten silniczek.

 

 

:clap: :clap: :clap:

 

wymienilem dzisiaj ten olej na pelen syntetyk castrola. orginalny z beczki z serwisu bmw...

 

Dobry wybor, szkoda tylko ze nalales olej z beczki a nie z butelek.

Wydaje mi sie ze latwiej jest oszukac olej w jednej duzej beczce niz w malych plastikowych butelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukaszPL: mowil ze ten jest bardzo dobry... niestety musze mu ufac bo to on utrzymuje moją Bestie przy życiu i on o nia dba mechanicznie... ja jedynie moge tylko sie jego sluchac... nastepnym razem kupie w buteleczkach tych litrowych i zobaczymy... POzdrawiam!!!!

 

P.S. LukaszPL łądny ten Twoj samochodzik :) podoba mi sie... niestety nie nasze drogi na takie felgi...

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja E30 M40 ma 160 000 km i dotąd jeżdziła na 0W40 mobila nie barła przez 10000 km oleju i nic nie ciekło, teraz na przeglądzie załałem 0W40 elfa - jedynie pojawił się nalot w kolektorze ssącym

Z tego powodu wracam na 0W40 mobila

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj moja e30 m40b16 zalalem 10w40 valvoline maxlife - zgodnie z sugestiami sporej czesci uzytkownikow tego forum. auto ma powyzej 200tkm. poprzednio 10w40 shella. pomijajac klekotanie wtedy i teraz to po wymianie pojawil sie wyrazny bialy dymek z wydechu. cos nie tak z tym olejem? co o tym myslicie?

 

auto swoje przelatane ma, oleju bieze z umiarem, kreci sie jeszcze bez problemow do odciecia choc klekot z niego straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.