Skocz do zawartości

[e46] 320d 2004 - problemy z otwieraniem drzwi z pilota


RoBuR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - mam taki nietypowy problem, otóż czasami nie mogę otworzyć drzwi pilotem (w tym samym czasie zamykanie i otwieranie bagażnika działa). Nie jest to problem klucza bo efekt jest identyczny na obu kluczykach. Kilka razy otwiera się normalnie a potem przez jakiś czas nie. Czytałem, że może być problem z modułem - bo tam są jakieś przekaźniki.... Może ma ktoś pomysła jak do tego podejść aby nie wywalić dużo kasy :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znajduje się za schowkiem. Komputer nic nie pokaże. Tania wersja jak kolega pisał wyżej. Ciut droższa kupić przekaźniki i wymienić. Ja tak zrobiłem. Opisów gdzie i jak to zrobić jest pełno na necie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie. Tylko trzeba być naprawde delikatnym i precyzyjnym przy cięciu obudowy, wszystko jest dość ciasno umieszczone i blisko brzegów. Moje styki były bardzo popalone. Rozbierałem to na luzaka, bo jak pisałem wstawiłem nowe przekaźniki. I musze powiedzieć że lekko nie było rozebrać, żeby nic nie poniszczyć. Potem musisz to szczelnie zamknąć, żeby nie śniedziało. Programować tylko trzeba, jak wymieniasz cały moduł. Przy czyszczeniu i wymianie montujesz ponownie i cieszysz się że działa:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto skoro używany moduł można dostać na allegro za 45zł chyba nie sądzicie ? Musi się tylko wersja oprogramowania zgadzać i to wszystko, nie wiem w jakiej cenie akurat do Twojego modelu będzie ale do 100zł jest na bank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego trupa, zdemontowany z np rozbitej e46 przekaźniki mogą być w bardzo dobrym stanie, skoro moduł działał bez zarzutu. Ja kupiłem moduł z demontażu i już kawał czasu na nim jeżdżę i jakoś wszystko działa ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A niby dlaczego trupa, zdemontowany z np rozbitej e46 przekaźniki mogą być w bardzo dobrym stanie, skoro moduł działał bez zarzutu. Ja kupiłem moduł z demontażu i już kawał czasu na nim jeżdżę i jakoś wszystko działa ...

 

To miałeś farta. E46 robione były do 2005 roku, więc sporo czasu już te moduły mają. Oczywiście można kupić extra. To tak samo jak z podgrzewaczami 97% z allegro nie działa, ale są szczęśliwcy którzy trafili sprawny. Ja kupiłem taki: http://allegro.pl/v23084-c2001-a303-hfkd-012-2zst-bmw-vw-audi-seat-i4130958578.html. Koszt razem nie przekroczył 50 zł. Wymiana samodzielna. Śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bo sie posikam ze smiechu. No jak nie potrafisz pocynowanych nóg rozroznic od nie pocynowanych to kupuj uzywany moduł. Zreszta kazdy robi jak tam mu sie podoba. Wyraziłem swoja opinie na temat używanych modułów. Widziałem jak mój 10 letni przekaznik wygladal. Nie chce mi sie wierzyc ze inny 10 letni wyglada lepiej. Chyba ze jest z tego mitycznego samochodu co niemiec płakał jak sprzedawał;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunki i foty w sklepach wysylkowych w większości są pogladowe. Wszędzie gdzie pytałem i pokazywalem na wzór mieli takie same tylko jednocewkowe i właśnie w podobnej cenie. Więc z pewnością dwucewkowy,taki jak ma być byłby o wiele droższy. To jedno. Drugie, było na forum o takich przekaznikach ze sklepów,i były z demontarzu a na zdjęciach były nowe. Jeśli rzeczywiście są nowe i dwucewkowe, to jak najbardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te co kupiłem były na bank nowe i identyko jak te co wyjąłem. Ale czy to dokładnie z tego linku to pewny nie jestem. W zeszłym roku się z tym męczyłem i niemogę nigdzie znaleźć skąd ja je wziąłem. Myśle ze jak kupujesz przekaźnik o tym samym symbolu, co masz, to będzie identyczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przed chwilą rozłożyłem moduł i konkretnie spisałem symbol. Ale tak jak pisałem wcześniej, w sklepach elektronicznych u mnie za tą cenę mają jednocewkowe. Dwucewkowe nie są dostępne wg katalogów w 3-ech sklepach.

http://i.imgur.com/432nhwgl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.