Skocz do zawartości

deska rozdzielcza e46


bmtriko

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest z deskami rozdzielczymi w bmw e46 nie tak

 

w każdym innym aucie czy to fiat,audi a4 itp można palcami dotykać a kurz zetrzeć dowolną szmatką jaką sie chce... tutaj nie wiem(czy przed sprzedaża prana była deska czy co i dla tego tak,czy ten typ tak ma) wystarczy mieć na palcu kurz czy coś i jak się dotknie a potem to chce szmatką zetrzeć to im bardziej się trze szmatką tym na desce bardziej się robi taka a-la biała plama(i wtedy trzeba trzeć tak bardzo mocno) i wyrównuje koloryt.Czym z kurzu przecierać deskę rozdzielczą i np tutaj schowek kolo lewarka zmiany biegów(ten też schowek co się naciska odciski się robia) czym wy ścieracie?

 

co to trzeba do e46 ściereczkę na specjalne zamówienie mieć czy co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jeśli na mokro ścieram to mieszanką akuty - płyn do naczyń, trochę carexu - mydło w płynie + jakiś olejek do kąpieli z oliwek/kokosu.

Mix może i jest ale odtłuszcza i nadaje zapach/świeżość. Ja niczym już potem ani deski ani boczków nie robię.

 

Jak zdarzy mi się oddać samochód na odkurzanie i czyszczenie wnętrza ale bez prania, to robią mi matowym plakiem - nie jest źle nawet, choć ja go nie używam.

Jakiś rok temu robiłem tym specyfikiem - http://allegro.pl/smart-dressing-pielegnacja-plastikow-473ml-sw10101-i4108101090.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj w Kauflandzie zakupiłem ściereczki matowe ''mojeauto''jakoś tak 13zł,płyn do usuwania owadów 9zł autoland, płyn do tapicerki jakiś za 7zł,płyn do fel 6zł,płyn do szyb 6zł

 

Nie miałem zamiaru kupywać,ale tak się trafiło i nie drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poorboy's natural look dressing daje radę.

opis:

" Poorboy’s Natural Look to produkt oparty na bazie wody, delikatnie czyszczący i jednocześnie działający jak dressing dla powierzchni plastikowych, winylowych, gumowych. W jednym kroku łagodnie czyści lekkie zabrudzenia oraz pokrywa elementy powłoką absorbującą promienie UV. Nie pozostawia tłustego filmu. W efekcie pokryta produktem powierzchnia odzyskuje nowy, naturalny wygląd. Zabezpieczone w ten sposób tworzywo będzie dłużej cieszyć oko nienagannym wizerunkiem."

tylko że trzeba wydać więcej niż 7zł, ale warto.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co cena ? nie mow ze 60zl to duzo ?

do wnetrz bmw najlepszy efekt daje Zymöl Vinyl Conditioner a wczesniej delikatne umycie apc + pedzelek

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem swojego czasu w ASO taki środek, jak tu na zdjęciu:

 

http://i46.tinypic.com/mvqp1x.jpg

 

Skusiła mnie cena i zapach. Kosztowało to coś w okolicy 20zł, ma przyjemny zapach a'la nowe BMW - przynajmniej takie skojarzenie we mnie budzi. Jest to koncentrat, przelałem do pojemnika po płynie do mycia szyb z dozownikiem, dolałem trochę wody demineralizowanej. Teraz psikam, później szmatka nie pozostawiająca włókien i jest pachnąco i przyjemnie (jednak zapach utrzymuje się stosunkowo krótko, natomiast od zapachu w aucie mam drzewko zapachowe). Jak na moje wymagania w zupełności wystarcza. Nie zostawia tandetnego połysku itd.

 

Środek ten stał u mnie prawie rok na półce, bo musiałem wykończyć inne środki, które miałem wcześniej i tu był błąd :) Mogłem zacząć używać go od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Też używam Zymolu VC do deski prawdziwy mat, nie ma lepszego mleczka od Zymolu VC, sonax czy inne w słońcu się błyszczą a o plaku nie wspomną. A do lakieru używam Meguiars Deep Crystal Step 3 Carnauba Wax i daje radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wygląda wyczyszczenie preparatem Nielsena, a następnie pryśnięcie zwykłym Autolandem. Ponieważ Nielsena sprzedają w 1 litrowych opakowaniach wystarczy mi na 10 lat, jak dożyję.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.