Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak Europa

Vehicle information

========================================

VIN: WBAUS31050A831240

Type code: US31

Model: 318I UL (EUR)

E-F-R series: E91 LCI (LifeCycleImpulse)

Series: 3

Type: TOUR

Steering: LL

Doors: 5

Engine: N43

Displacement: 2.00

Power: 105 (143 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: A53 - PLATINBRONZE METALLIC

Upholstery code: FMAT - POLSTER IMPULS M

Prod.date: 2010-11-09

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S1CB ACEA / CO2 scope

S1CC Auto start/stop function

S1CD Brake Energy Regeneration

S2K5 BMW LA wheel, V spoke 338

S3AA DACHRELING SCHWARZ

S4AE Armrest front, retractable

S4CM Interior strips, platin-bronze metallic

S5DC Rear-seat headrests, folding

S6NN FREISPRECHEINRICHTUNG

P7MD Lifestyle Edition

P7RS Package Comfort

S8SC Telematics access request,country-spec.

S8SP Control unit COP

S8TL TAGFAHRLICHT FRONT UND HECK AKTIV

S8TN TAGFAHRLICHT UEBER LICHTMENUE EINST

S9AA Outer skin protection

S161 Exhaust emissions standards EU5

S216 HYDRO STEERING-SERVOTRONIC

S230 Extra package, EU-speciifc

S249 Multifunction f steering wheel

S255 Sports leather steering wheel

S258 Tyres with runflat properties

S321 Exterior parts in vehicle colour

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S470 Isofix-System

S494 Seat heating driver/passenger

S507 Park Distance Control (PDC), rear

S520 Fog lights

S521 Rain sensor

S534 Automatic air conditioning

S540 Cruise control

S548 Kilometre speedo

S663 Radio BMW Professional

S698 Area-Code 2 for DVD

S704 M Sports suspension

L801 NATIONAL VERSION GERMANY

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy nie wiem gdzie napisać więc napisze tutaj , mam autko i chciałbym wycenić ile według was jest warte ponieważ przymierzam sie do sprzedaży

 

Auto generalnie za bogate nie było .

Baza którą uzupełniałem zaraz po zakupie :

 

E92 330d 2006r manual przebieg przy zakupie 130tyś km , kolor space grey metallic A52 .

Auto posiada następujące wyposażenie (symbol " + " oznacza że opcja została dołożona )

- M-pakiet wewnętrzny i zewnętrzny +

- Czujniki PDC Przód i tył

- Elektrycznie howany hak +

- Nagłośnienie LOGIC7 +

- Tylna roleta +

- Nawigacja z polifta CIC duża , wraz modułem COMBOX bluetooth , usb itp +

- Sportowe siedzenia w kolorze brazowym/karmelowym , elektrycznie pompowane , podgrzewane z pamiecią itp +

- Elektrycznie składane lusterka +

- Przednie reflektory skrętne Xenon Dynamic +

- Czujnik deszczu

- Tempomat z funkcją hamowania

- Kierownica multifunkcyjna M

- Szyberdach

- Pakiet oświetlenia led

- Obniżone zawieszenie Mpakiet

- Felgi 19 cali firmy JAPAN RACING model JR11 przód 8,5J tył 9,5J

 

Auto jest bardzo zadbane technicznie zostało wymienione przy przebiegu :

160tyś

- Przednie oraz tylne tarcze hamulcowe wraz z klockami ATE ( klocyki już drugi komplet )

- Rolki oraz napinacze z paskiem wielorowkowym

- Tylne tuleje pływające

 

Przy przebiegu 180tyś

- Komplet przednich wahaczy lemforder

- Drążki stablizatora przód i tył lemforder

- Komplet amortyzatorów SACHS

- Termostaty na silniku

- Odma

 

Filtrów nie pisze bo wymieniam je razem z olejem co 15tyś na castrol EDGE 5W30 (filtry MANN)

 

Obecny przebieg auta to 220tyś km

 

Auto od nie dawna ma zmienione rownież wtryskiwacze od modelu 335d , założoną turbosprężarke hybdyrdową od TC Turbo z łodzi , założony filtr powietrza K&N . usuniętyzawór EGR , założony wydech z modelu 335d wraz z downpipe , intercooler od FMIC . Auto jeszcze nie było na programie ale powinno być około 380-400 koni przy tych modyfikacjach . Założona została rownież automatyczna skrzynia biegów ZF 6HP26TU (6HP28) z modelu E60 535d. Jest to skrzynia biegów która wybierak posiada dokłdnie taki sam jak model E60 po lifcie i tutaj tak samo został założony tz Joystick . Został oczywiscie w skrzyni wymieniony filtr oraz olej , dołozona chłodnica itp . Wał napędowy wraz z dyfrem rownież został załozony z modelu 335d .

 

W auto wsadziłęm bardzo dużo pracy i bardzo dużo pieniązków , niestety autem miałem wypadek nie z mojej winny i nie wygląda już tak pięknie :/ Dlatego pytam ile auto mogło być warte przed wypadkiem bym miał opdnośnik do ceny po wypadku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z modyfikowanymi autami jest taki że dla normalnego kupca są bez dodatkowej wartość tzn kosztują tyle co przeciętna z tego modelu, dokładnie tak samo jest jak wsadzisz kupe kasy w naprawy - kupca średnio to obchodzi tzw CCC. Zastanów się czy byś je sprzedał jakby było nie rozbite. Moim zdaniem byłby problem, np. ja bym je kupił ale taki stasiek czy franek to niewiem. pomyśl o tym żeby je rozebrać i na części pogonić a nie całe powinno być bardziej opłacalne. Co do ceny to średnia za coupe z tych lat to coś koło 45-50 jak dorzucisz wyższe wyposażenie i modyfikacje to wyjdzie ci z 60 ??? co jest oczywiście kosmiczne ale czy realne...
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne 330d z 2006 są warte kolo 35-40tys , wiec wg mnie 45tys to max, polaka nie obchodzi za bardzo co porobiles.

I tak wiekszosc woli prawdziwe 335d niz 330 przerabiane na 335

zawsze 335 bedzie wiecej warte niz 330 przerabiane

no i z tymi 380-400km to fantazja troche, 350 max przy tym co porobiles z reszta bylo zrobic program to by wiedzial a nie takie gdybanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gdybanie , programu nie zdążyłem zrobić poprostu . Na tej hybrydzie spokojnie dmuchnie 380 koni . O wszystko zadbałem , auto jest z prawej i lewej strony przeciągnięte przez inne auto . Generalnie jezdzi , przód i lampy nawet całe , do wymiany drzwi , błtoniki nakładki progowe i do prostowania tylne błotniki . Tragedii niema , a szkoda bo fajne auto było . Myślałem o 55 z tą opcją , bo auto naprawde dobrze się prezentowało i opcja też nie słaba . Mało jest tego z takim wyposażeniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wystaw za 55 i zobaczysz czy ktokolwiek zadzwoni , moim zdaniem 45 max ktoś da jakby była cala

380km spokojnie dmuchnie 330d? no na pewno... zrób program to zobaczysz, tak to jest tylko takie gdybanie jak u mnie że mam teraz 390 a jakbym zrobił jeszcze to i tamto to bym miał ze 450 ;) jakby babka miała wąsy to by była dziadkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wystaw za 55 i zobaczysz czy ktokolwiek zadzwoni , moim zdaniem 45 max ktoś da jakby była cala

380km spokojnie dmuchnie 330d? no na pewno... zrób program to zobaczysz, tak to jest tylko takie gdybanie jak u mnie że mam teraz 390 a jakbym zrobił jeszcze to i tamto to bym miał ze 450 ;) jakby babka miała wąsy to by była dziadkiem

 

Kolego po pierwsze 55 tak ale przed wypadkiem , Po drugie to nie jest seryjne 330d na oryginalnej turbinie tylko na hybrydzie z TC Turbo i troszkę tych modyfikacji mam zrobionych . Zobacze na ile ubezpieczyciel wyceni szkody i jeszcze pewnie ją wystroje na hamowni nawet w takim stanie bo spokojnie jezdzi ... Wystawie ją pewnie za 35tyś a wkładu poza ASO jest na 5-6 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Nie chce spamowac, ale chcialbym się spytac co sadzicie o tej bmce? http://allegro.pl/show_item.php?item=688157944

 

Mam tam spory kawałek jazdy, no i chciałbym tak mniej więcej dowiedzieć się czy się bać czegoś czy nie?

Może ktoś miał do czynienia z tym sprzedawca, albo pochodzi z tych okolic i cos może wie.

 

Z gory dziękuje za każda informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Link jest nieaktualny.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd podsylam aktualny link:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6881579440

Przepraszam.

Kupiłem kiedyś w ostrowi bmw i sporo różnistych bmw też w tym miescie widziałem. Trzeba być bardzo czujnym na głupie rzeczy. Na 100% podana cena jest bez opłat. A jak spytasz o win to raczej nie dostaniesz.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.

Panowie co myślicie o tym egzemplarzu? Warto się nim zainteresować?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-ID6yR71R.html#88f38f9124

Wygląda dobrze, fajerwerków w środku brak, ale sprawia dobre wrażenie, zapytaj czy wymieniał wtryskiwacze i czujnik nox. N43 ma swoje bolączki, więc trzeba to dobrze sprawdzić.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie nie mogę się przekopać przez ten temat krótkie pytanie który silnik w e90 jest najmniej problematyczny w sensie ze na rozrząd trzeba wydać 5tys. Chodzi mi głównie o silnik który nie puści mnie z torbami pod względem kosztów serwisowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie nie mogę się przekopać przez ten temat krótkie pytanie który silnik w e90 jest najmniej problematyczny w sensie ze na rozrząd trzeba wydać 5tys. Chodzi mi głównie o silnik który nie puści mnie z torbami pod względem kosztów serwisowych

163km i 122km te maja rozrząd z przodu :)

Tapniete LG F60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was :) Zarejestrowałem sie na tym forum ponieważ zastanawiam sie nad zakupem e90. Początkowo celowalem w e60 ale serwis by mnie zjadł finansowo.

 

Chciałbym sie poradzić jakiego silnika szukac ( benzyna pod LPG, dość dynamiczny) czy jest jakas benzyna z turbo?

Jak wygląda sytuacja serwisowa i eksploatacja pod wzgledem finansowym?

 

Chciałbym sie zmiescić w 30 tyś. Czy znajdę cos dobrego w tej cenie?

 

Robię przesiadkę z tzw"krolowej lawet" czyli Laguny 2. Która królową byla ale szos a nie lawet :) czy e90 będzie rownie wygodną, komfortową i bezawaryjną limuzyna?

Pozdrawiam

O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miejsca w środku :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze te 218 koni by mi to wynagrodzilo. A na e60 z takim mocnym silnikiem mnie na razie nie stać. :)

Także ktos odpowie na moje powyższe pytania?

 

Silnik 218 km nada sie pod LPG?

Jak cenowo wyglada utrzymanie tego czy trzeba mieć głęboki portfel? Jak z awaryjnościa tych aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za E90/E91 przemawia cena zakupu i spalanie . W 4 osoby moim zdaniem daje radę . W 5 to i w Passacie cięzko .

Nie bardzo wyobrażam sobie LPG w bagazniku . Tu nie ma miejsca na koło zapasowe . Faktycznie troche jest ciasno .

W bardzo szybkiej trasie trudno przekroczyć 11 litrów/100 km . W wolnej może być nawet 7 . Miasto - zależy jak jeździsz .

Ale 325i - 218 koni to optymalny wybór . Dla 5+ osób kupuj autobus .

celuj w rocznik 2005-2006 - jeszcze dobre tłoki i pierścienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Do 30 000 to tylko 3 przed liftem (bez wtrysku bezpośredniego jeśli pod gaz). Nie wiem jakiego komfortu oczekujesz, ale trójka nie jest typowym kanapowcem, raczej taczką (tym bardziej na oponach Run Flat). Mi się nią dobrze jeździło, szczególnie po szybkich zakrętach ;) ale wygody i ciszy doświadczyłem dopiero w 5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.