Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jeżeli N53 to masz ten sam silnik co w 330i i 325i niczym się nie różnią (to samo oznaczanie w realoem) dobre silniki, kiepskie wtryski (1 sztuka 1000zł... ) i pompy wody (1500zł) . Reszta podzespołów jak wszędzie.
gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
na trójkąt masz mocowanie wewnątrz bagażnika, wsadź tam głowę i się rozejrzyj :mrgreen: apteczka jest w "podłodze" bagażnika, złam za klamkę z podłogi i ją podnieś

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, od poniedziałku do piątku robię w pracy trasę ok. 100-110km, na początku odcinek ok. 15km, potem krótkie odcinki i na koniec ok. 20km. Dodatkowo będą dochodziły odcinki 6km w jedną stronę na siłownie lub jakieś 12km na trening w jedną stronę. W weekendy dojazd na bramkę zazwyczaj ok. 12km w jedną stronę. Czy z takimi przebiegami wg Was diesel jest opłacalny czy lepiej zostać przy benzynie?

2.0 163km z ewentualnym chipem jeśli chodzi o spalanie na takich odcinkach nie powinno być jakieś wysokie raczej? Dużo w ogóle rzeczy w takim silniku może się posypać?

W grę wchodzi jedynie e91 bo potrzebuje pojemniejszy bagażnik niż mam w E90.

Edytowane przez Mlody92

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, od poniedziałku do piątku robię w pracy trasę ok. 100-110km, na początku odcinek ok. 15km, potem krótkie odcinki i na koniec ok. 20km. Dodatkowo będą dochodziły odcinki 6km w jedną stronę na siłownie lub jakieś 12km na trening w jedną stronę. W weekendy dojazd na bramkę zazwyczaj ok. 12km w jedną stronę. Czy z takimi przebiegami wg Was diesel jest opłacalny czy lepiej zostać przy benzynie?

2.0 163km z ewentualnym chipem jeśli chodzi o spalanie na takich odcinkach nie powinno być jakieś wysokie raczej? Dużo w ogóle rzeczy w takim silniku może się posypać?

W grę wchodzi jedynie e91 bo potrzebuje pojemniejszy bagażnik niż mam w E90.

 

Czyli rocznie ile robisz? Jezeli powyżej 13-15k to juz mozesz diesla rozwazyc, diesel M47 spali 7 średnio (50trasa 50miasto), N47 litr mniej... A posypac sie moze wszystko... lub nic :) przebiegi w 8-10 latku bedziesz juz mial solidny wiec na pakiet startowy musisz byc przygotowany, warto kupic n47 po udokumentowanej wymianie rozrządu i dobrze przebadać przed zakupem (np. wtryski baaaardzo drogie i nie regenerowalne) n47 po 2009 roku to naprawde spoko auto (nawet 143KM jakoś sie odpycha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy dziennym przebiegu 100-110km łatwo policzyć, że rocznie wyjdzie sporo :8) jeżeli na tych krótkich, miejskich odcinkach nie będzie mega korków to jak najbardziej 7l średnio jest realne, podstawa to płynna jazda i oczywiście sprawne auto, przede wszystkich termostaty, często użytkownicy m47 czy n47 jeżdżą nieświadomie z niesprawnymi a skutkiem jest wysokie spalanie i problem z dpf jeżeli jest w aucie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jest to mój pierwszy post na forum więc.. Dzień dobry :P W lipcu będę chciał kupić e90 i już trochę zaczynam się już rozglądać.

 

Co myślicie o tej sztuce? Oglądał to ktoś? Jest od handlarza i raczej nie spodziewam się cudów na kiju ale chciałbym poznać waszą opinię.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-325i-218km-sportsitze-xenony-100-bezwypadkowy-stan-idealny-ID6yTlLR.html#b3b9bf1115

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Potrzebujesz vin, weryfikacja przebiegu i oględziny, większości może brakować navi.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Większość handlarzy wypełnia to po łebkach, więc wszystko jest możliwe, będzie vin to będzie punkt odniesienia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dziennym przebiegu 100-110km łatwo policzyć, że rocznie wyjdzie sporo :8) jeżeli na tych krótkich, miejskich odcinkach nie będzie mega korków to jak najbardziej 7l średnio jest realne, podstawa to płynna jazda i oczywiście sprawne auto, przede wszystkich termostaty, często użytkownicy m47 czy n47 jeżdżą nieświadomie z niesprawnymi a skutkiem jest wysokie spalanie i problem z dpf jeżeli jest w aucie.

 

Pierwsze 15km praktycznie bez korków obwodnicą, następne 10km po pierwszym postoju w trochę większych korkach, a następne odcinki to raz 5km a raz 500m i w typowo miejskim, Warszawskim ruchu w ciągu dnia czyli delikatne koreczki gdzie nigdzie ;)

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra bo na tempomacie to mi akurat zależy. Co do navi, warto szukać z iDrivem żeby ją mieć? Można ją w ogóle porównywać do takiej automapy?

 

Mam w obecnej E91 iDrive i zupełnie go nie potrzebuję. Jedyny plus to rozszerzona regulacja nawiewu, ale rzadko z tego korzystam. Jest to jest, ale nie dopłaciłbym grosza. W F20 LCi uważam, że nawigacja jest najmniej wartą dopłaty opcją. Nie ufam jej, drogę wytycza gorzej niż google maps, a z rozszerzoną deską + connected kosztowała coś koło 7k. Opcja absolutnie niepotrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra bo na tempomacie to mi akurat zależy. Co do navi, warto szukać z iDrivem żeby ją mieć? Można ją w ogóle porównywać do takiej automapy?

 

Mam w obecnej E91 iDrive i zupełnie go nie potrzebuję. Jedyny plus to rozszerzona regulacja nawiewu, ale rzadko z tego korzystam. Jest to jest, ale nie dopłaciłbym grosza. W F20 LCi uważam, że nawigacja jest najmniej wartą dopłaty opcją. Nie ufam jej, drogę wytycza gorzej niż google maps, a z rozszerzoną deską + connected kosztowała coś koło 7k. Opcja absolutnie niepotrzebna

 

Twoje zdanie, ale ja np. zawsze korzystam z navki jak jade gdzies w trase i jeszcze mnie nie zawiodła

Do tego deska e9x bez navki wygląda dużo bidniej niż bez więc względy wizualne no i dużo łatwiej potem odsprzedać takie auto niż golasa.

Miałem kiedyś bez i drugi raz bym takiej wersji nie wział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie miałem kilka E90/91 bez i deska mi się bardziej podobała. O ile w Fce jest to w miarę fajnie wkomponowane, o tyle w E90/91 jest taka budka - nie powiem, żeby było to brzydkie, ale mi do gustu nie przypada. Tak samo jak czystym bajerem są dla mnie podświetlane klamki czy też zmieniarka płyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.