Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

A jak cena ? Auto z wad ma tylko jeden kluczyk i slady korozji na tylniej klapie progach wewnetrznych i listwach przy szybach co jest dla mnie dziwne w tym roczniku?

 

ja mam 2005 rok i korozji nie ma, przód ewidentnie był kilka razy rozkręcany, nie ma wbrew opisowi nagłośnienia Hifi ani dużej nawigacji, przycisk start stop jest jak nowy a gałka ma normalne ślady zużycia, zainteresowałbym się przebiegiem kilometry dzienne kilkanaście km wcześniej skasowane ? przy cofaniu licznika kasują się dzienne kilometry ...., poza tymi niuansami auto ogólnie wygląda bardzo ładnie ma faktycznie pełny m-pakiet, bardzo dobry plastycznie obiektyw stąd taka plastyka zdjęć i efekt wow,, wiem że to wróżenie z fusów ale wg. mnie auto z przeszłością wypadkową aczkolwiek bardzo ładne więc warte zainteresowania :)

 

hehe dzieki wielkie za opinie przebieg sprawdzałęm w aso w 2011 ostatni wpis przy 105 tyś takze raczej 230 rzeczywisty a po czym poznałes ze przód rozkrecany? i czemu jedna lampa jest 2007 a druga 2008 ? to mozliwe fabrycznie ?a czemu zaczyna tak korodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jak cena ? Auto z wad ma tylko jeden kluczyk i slady korozji na tylniej klapie progach wewnetrznych i listwach przy szybach co jest dla mnie dziwne w tym roczniku?

 

ja mam 2005 rok i korozji nie ma, przód ewidentnie był kilka razy rozkręcany, nie ma wbrew opisowi nagłośnienia Hifi ani dużej nawigacji, przycisk start stop jest jak nowy a gałka ma normalne ślady zużycia, zainteresowałbym się przebiegiem kilometry dzienne kilkanaście km wcześniej skasowane ? przy cofaniu licznika kasują się dzienne kilometry ...., poza tymi niuansami auto ogólnie wygląda bardzo ładnie ma faktycznie pełny m-pakiet, bardzo dobry plastycznie obiektyw stąd taka plastyka zdjęć i efekt wow,, wiem że to wróżenie z fusów ale wg. mnie auto z przeszłością wypadkową aczkolwiek bardzo ładne więc warte zainteresowania :)

 

po czym poznałeś że nie ma HiFi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak cena ? Auto z wad ma tylko jeden kluczyk i slady korozji na tylniej klapie progach wewnetrznych i listwach przy szybach co jest dla mnie dziwne w tym roczniku?

 

ja mam 2005 rok i korozji nie ma, przód ewidentnie był kilka razy rozkręcany, nie ma wbrew opisowi nagłośnienia Hifi ani dużej nawigacji, przycisk start stop jest jak nowy a gałka ma normalne ślady zużycia, zainteresowałbym się przebiegiem kilometry dzienne kilkanaście km wcześniej skasowane ? przy cofaniu licznika kasują się dzienne kilometry ...., poza tymi niuansami auto ogólnie wygląda bardzo ładnie ma faktycznie pełny m-pakiet, bardzo dobry plastycznie obiektyw stąd taka plastyka zdjęć i efekt wow,, wiem że to wróżenie z fusów ale wg. mnie auto z przeszłością wypadkową aczkolwiek bardzo ładne więc warte zainteresowania :)

 

hehe dzieki wielkie za opinie przebieg sprawdzałęm w aso w 2011 ostatni wpis przy 105 tyś takze raczej 230 rzeczywisty a po czym poznałes ze przód rozkrecany? i czemu jedna lampa jest 2007 a druga 2008 ? to mozliwe fabrycznie ?a czemu zaczyna tak korodować?

 

 

śruby między innymi wzmocnienia czołowego od strony pasażera obtoczone znacznie, te przy błotniku też odkręcane a korozja hmm.. nie wiem jak inne egzemplarze forumowiczów ale nie słyszy się o takich rzeczach za często,mogła być źle wykonana naprawa blacharska, Hifi ma w słupkach głośniki wysokotonowe których w tym aucie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/bmw-seria-3-super-stan-z-navi-dwd-szyberdach-i-inne-samochod-z-gwarancja-CID5-IDckg1t.html

 

Załatw vin, po gałkach klimy widać że to albo 2005 albo początek 2006. Zdjęcia zrobione tak żeby chyba nic nie było widać.

 

VIN:WBAVA71040VC20304 produkcja 10.2006, świeżo sprowadzony, podobno serwisowany. Może ktoś pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/bmw-seria-3-super-stan-z-navi-dwd-szyberdach-i-inne-samochod-z-gwarancja-CID5-IDckg1t.html

 

Załatw vin, po gałkach klimy widać że to albo 2005 albo początek 2006. Zdjęcia zrobione tak żeby chyba nic nie było widać.

 

VIN:WBAVA71040VC20304 produkcja 10.2006, świeżo sprowadzony, podobno serwisowany. Może ktoś pomóc ?

 

 

Vehicle Identification Number WBAVA71040VC20304

Type VA71

Model 320i Ol - EUR

Development Code E90

Chassis LIM

Steering LL

Doors 4

Engine N46

Displacement 2.00

Power 110

Drivetrain HECK

Transmission MECH

Color Monacoblau Metallic - A35

Upholstery Stoff Fluid/anthrazit - ALAT

Production Plant LEIPZIG

Production Date 2006-07-13

Options

1CA Selection Cop Relevant Vehicles Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge

249 Multi-function For Steering Wheel Multifunktion Fuer Lenkrad

255 Sports Leather Steering Wheel Sport-lederlenkrad

313 Exterior Mirror Package Aussenspiegelpaket

320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall

321 Exterior Parts In Body Color Exterieurumfaenge In Wagenfarbe

4AE Armrest Front Retractable Armauflage Vorne Verschiebbar

403 Glas Roof, Electric Glasdach, Elektrisch

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend

441 Smokers Package Raucherpaket

465 Through-load System Durchladesystem

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)

520 Foglights Nebelscheinwerfer

521 Rain Sensor Regensensor

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

540 Cruise Control Geschwindigkeitsregelung

563 Lights Package Lichtpaket

6UE Anti-theft Security Sys.f. Navi Dvd Diebstahlschutz Navi-dvd

606 Navigation System Business Navigationssystem Business

672 Cd Changer Bmw For 6 Cds Cd Wechsler 6-fach

676 Hifi Loudspeaker System Hifi Lautsprechersystem

7RS Comfort Package Comfort Paket

8SP Cop Control Cop Steuerung

801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

931 Winter Wheels Instead Of Summer Wh Winterraeder Statt Sommerraeder

969 Request Navigation Dvd On Shipping Request Navig. Dvd E60 On Delivery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy 2.0 163 oraz 177 z 09, 10 roku to te same konstrukcyjnie jednostki?

bo gdzies czytalem ze 163 konna to jeszcze "stara" konstrukcja n47..

184 konna ma jedna turbine?

proszę o info

 

163 to stary kaszlak z e46 po małych modyfikacjach, jego kod to m47n2. Była montowana chyba do końca 2007.

 

ten 177 i 184 to silniki od 0 projektowane, weszły pod koniec 2007. 184 ma jedną turbinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

163 to stary kaszlak z e46 po małych modyfikacjach, jego kod to m47n2. Była montowana chyba do końca 2007..

 

Niestety ale mylisz się.

163KM to wersja ED silnika N47, napisał że roczniki 09-10.

 

Z tego co pamietam, ED ma koło trójmasowe, wystepuje tylko w manualu, nie ma wtrysków piezo (?), ale ogolnie konstrukcja jest ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych wtryskach w 163 ED nie wiedziałem, raczej stawiałem że są na pewno Piezo, bo są bardziej "oszczędne" - ale rzeczywiście założyli elektromagnetyczne.

Dokładnie - były 163KM w M47 i 163KM w N47 w wersji ED - zależy o którym roczniku mówimy.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sumujac wersja 163 konna w wersji ed bedzie drozsza w serwisowaniu? lepiej szukac 177 lub 184? czy te dwie wersje rożnią się od siebie czymkolwiek?

330 d n57 245 koni lub 325d oprocz rozrzadu pada tam cos? czym się rożnią te dwie odmiany?

bo poszukuje ogolnie 330d ale widze ze bedzie kiepsko, na rok 2009, 2010 mam okolo 60 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co sądzicie o tej sztuce?

http://olx.pl/oferta/bmw-seria-3-e90-325-xi-218km-r6-m-pakiet-shadow-navi-xenon-warszawa-CID5-IDc0CrP.html

Troszkę uszkodzona ale do naprawy.

Ciekawie wyposażona.

Więcej zdjęć tutaj.

https://www.dropbox.com/sh/w0tg8iv8gqwbmzg/AAAua9KIxScb1tcaNWTFApIqa?dl=0

 

Dzięki za opinie bardziej znających się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz moc sprawdzic ile oleju silnik bierze w tej wersji.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://angebote.autoscout24.de/BMW-320-i-Aut-Leder-Beige-Navi-PDC-Xenon-ALU-SR-WR-Benzin-Schwarz-277759366

 

co myślicie o tym ogłoszeniu? nie znam sie na modelach ale mam pare pytań, mianowicie:

Jak tam jest z rozrzadem, czy jest pasek czy lancuch? Jaki koszt wymiany w silniku 2.0 150 ps z 2007r?

Auto ktore znalazlem to automat, ile tam jest przelozen? Czy automaty sa awaryjne?

Nie interesowalem sie bmkami i ciekaw jestem jak jezdzi sie autem z napedem na tyl i to w automacie.

Jak wyglada sprawa z wygluszeniem? Czy przy predkosci 160 jest cicho?

i czy automat na autostradzie daje rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tu wszystkich !

W poniedzialek jade obejrzec auto ktore prawdopodobnie kupie. Bedzie to moje pierwsze auto. Jest to model E90 LCI 316d 2010r o kolorze Blue Water Metallic. 2 wlasciciel, 90 tys km przejechane. Kupione w Warszawie w Bawaria Motors w systemie premium, wiec przypuszczam ze nie krecone.(chodz i tak mam zamiar sprawdzic to u Tlokinskiego w Lodzi). Wiec do sedna. Moze mi ktos opowiedziec wiecej o modelu 316d ? Czytalem duzo o 318d i 320d ale na temat 316d (E90) jest dosyc malo. Wiem ze ma on silnik N47, troche mniejsze wtryski od 320d i cos jeszcze. Tez moje drugie pytanie czy auto moze sie kwalifikowac do wymiany rozrzadu (napinacza) bo slyszalem ze jest akcja serwisowa wszystkich N47.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zatelefonować do serwisu i podać nr Vin, ale twój (przyszły :wink: ) rocznik raczej nie kwalifikuje się na akcje serwisową rozrządu, co wcale nie oznacza że nie mam z nim problemów.

316d różni się wtryskami, turbiną, hamulcami, ale można go podkręcić do jakiejś rozsądnej mocy np 170KM.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chiptuning czy box skraca w jakimś stopniu żywotność silnika, ale tak naprawdę w ilu procentach używamy pełnych osiągów - może przez 1-2 % czasu, lub mniej.

Jeśli ktoś jeździ non stop na maxa, wtedy rzeczywiście zużycie będzie zauważalne szybko.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

 

Sądząc po tym, że cena jest śmieszna, sprzedawca zapewne opuści Ci jeszcze minimum 1000 zł, odejmując jego zarobek (socjal to 2 000 zł) + transport, to wychodzi jakieś 32 000 zł zapłacone za to auto. Zobacz sobie na mobile.de jakie LCI stoją za taką kasę :) CCC.

 

Kiera wytarta i świeci się jak lampka nocna, ręczny M-Pakietowy, wiec też nie od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.