Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

też taką wiadomość uzyskałem ale nic więcej nie udało się dowiedzieć, na tą aukcję trafiają jakieś kategorie rozbitków czy każde nawet mało uszkodzone auto może tam trafić ?

 

auta z mianem "salvage" to tzw. szkoda całkowita pojazdu po jakimś zdarzeniu drogowym. W przypadku nowych aut cena naprawy w serwisie nawet jakiś pierdół może przewyższyć koszt całkowity pojazdu dlatego ubezpieczalni bardziej się opłaca przypiąć łatkę SALVAGE i mieć spokój. Te auta niekoniecznie są zawsze mocno zmasakrowane. Ale wiadomo czujność zachowana bo często zdarzają się totalne pospawane złomy, szczególnie u nas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salvage to może być obcierka boku, może być zalanie a może być dzwon. Na konkretne dzwony już jest Certificate of Destruction, i to jest tylko na części. Ze stanów nie opłaca się ciągnąć nieuszkodzonych aut, doliczając koszty sprowadzenia i podatków to auto będzie droższe niż kupione na rynku europejskim szczególnie przy obecnym kursie dolara. Z USA się ciągnie amerykańską motoryzację, Harleye i muscle cary, europejców się nie opłaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki , odpuszczam temat, tak się domyślałem bo czego tu się spodziewać z tych stanów perełki nie często przypływają

 

Przypływają jak najbardziej. Myślisz że z zachodu są inne? Gdyby nie było zdjęć aut z usa i szły by troszkę szybciej to nikt z Niemiec by samochodów nie kupował. Sam wiesz, że auto na bezwypadkowy idzie zrobić bez problemu i nawet aso nic tutaj nie zaradzi. Bierz vin i zobaczysz. Najczęściej nasze handlarzyny ciągną złom, ale czasem trafisz na kogoś kto kupował jak dla siebie i coś utrafisz.

 

@milosz

Wiekszość aut z usa jest kupowana przez ludzi spoza usa. Auta powypadkowe w usa nie mają przyszłości, ponieważ tam obywatel nie chce jeździć samochodem, który nie ma czystego tytułu. Jeżeli kupuje je człowiek spoza usa to zapłaci po prostu mniej niż płacił kiedyś. Konkurencja jest w podobnej sytuacji, bo dla nich dolar tak samo zdrożał. Nie jest prawdą, że europejczyków nikt zza oceanu nie ciągnie ;)

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki , odpuszczam temat, tak się domyślałem bo czego tu się spodziewać z tych stanów perełki nie często przypływają

 

Przypływają jak najbardziej. Myślisz że z zachodu są inne? Gdyby nie było zdjęć aut z usa i szły by troszkę szybciej to nikt z Niemiec by samochodów nie kupował. Sam wiesz, że auto na bezwypadkowy idzie zrobić bez problemu i nawet aso nic tutaj nie zaradzi. Bierz vin i zobaczysz. Najczęściej nasze handlarzyny ciągną złom, ale czasem trafisz na kogoś kto kupował jak dla siebie i coś utrafisz.

 

@milosz

Wiekszość aut z usa jest kupowana przez ludzi spoza usa. Auta powypadkowe w usa nie mają przyszłości, ponieważ tam obywatel nie chce jeździć samochodem, który nie ma czystego tytułu. Jeżeli kupuje je człowiek spoza usa to zapłaci po prostu mniej niż płacił kiedyś. Konkurencja jest w podobnej sytuacji, bo dla nich dolar tak samo zdrożał. Nie jest prawdą, że europejczyków nikt zza oceanu nie ciągnie ;)

 

Nie powiedziałem że nikt europejczyków z USA nie ciągnie, tylko że jest to nie opłacalne, aby ciągnąć auta z Clean Title. To było bardzo opłacalne w 2008 jak dolar leżał na pysku, teraz jak jest prawie 100% drożej to jaki w tym deal? Można brać auta nietuzinkowe, niedostępne bądź rzadkie w europie, wtedy cena schodzi na drugi plan. Ale ciągnąć BMW które nie jest eMką to IMHO bezsens. Nawet powypadkowe nie zawsze wychodzą jakoś specjalnie dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czystego tytułu to się zgodzę. Nie ma to sensu na dziś. Można jednak trafić coś, gdzie do wymiany mamy same drobnostki i rzeczy bez znaczenia (zderzak, lampa itp.) ale już nie ma czystego tytułu i idzie na aukcji za 35% ceny normalnej.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapominacie ze mimo wszystko auta z usa nawet nowe sa 30% tansze niz w europie juz nie mowiac o autach amerykanskich, porownaj cene mustanga w polsce i w usa lub dodge charger, do tego auta uzywane w stanach traca jeszcze szybciej na wartosci niz u nas. promblem lezy w tym ze sprowadza sie w 90% zlom bo nie chodzi o to czy jest oplacalne czy nie tylko zeby wyrobic jak najwieksza marze.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o opinie. woze sie od miesiaca i ogladam auta, glownym celem jest 335i cabrio, ale jakos nie moge tego treafic co bym chcial, jak nie sam kolor to srodek,a jak juz pasuje wizualnie to padaczka techniczna lub powypadkowy. ale do rzeczy natrafilem na ten egzemplarz tzn. E93 330i. automatik i tu moje pytanie na co dokladnie zwrocic uwage w tym aucie ? Nigdy nie mialem automata a tym bardziej z lopatkami. moze jeszcze cos zauwazycie na co warto by bylo zucic okiem czy zapytac wlasciciela. Cena jest napewno do negocjacji ale juz na miescu pry ogledzinach z gory dziekuje za wszelkie wasze uwagi

http://ww3.autoscout24.de/classified/255431153?asrc=st|as

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o opinie. woze sie od miesiaca i ogladam auta, glownym celem jest 335i cabrio, ale jakos nie moge tego treafic co bym chcial, jak nie sam kolor to srodek,a jak juz pasuje wizualnie to padaczka techniczna lub powypadkowy. ale do rzeczy natrafilem na ten egzemplarz tzn. E93 330i. automatik i tu moje pytanie na co dokladnie zwrocic uwage w tym aucie ? Nigdy nie mialem automata a tym bardziej z lopatkami. moze jeszcze cos zauwazycie na co warto by bylo zucic okiem czy zapytac wlasciciela. Cena jest napewno do negocjacji ale juz na miescu pry ogledzinach z gory dziekuje za wszelkie wasze uwagi

http://ww3.autoscout24.de/classified/255431153?asrc=st|as

 

Te automaty są raczej niezawodne. Sprawdź tylko czy nie ma szarpnięć przy zmianie biegów, czy nie ma stuku przy zmianie z D na R. I przy stałem prędkości ok 50 km/h bez dodawania gazu zobacz czy nim nie szarpie lekko i czy obroty nie falują na obrotomierzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Milosz za dobra rade i wskazówki , mam jeszcze jedno pytanie , czy wymiana oleju w skrzyni automatycznej zawsze wiąże się z wymiana oleju i miski w której jest filtry co ile powinien być wymieniany olej w skrzyni ? Jaki koszt z tym się wiąże ?

 

Filtr jest zintegrowany z miską. Interwały wymian są podawane różnie, nie chće wyrokować, ja jeszcze nie wymieniałem. Koszt w zależności od warsztatu to ok 1,5 tys PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, w najbliższym czasie chciałbym sobie sprawić E90 z benzynowym silnikiem, za naszą zachodnią granicą widzę że całkiem sporo jeździ 318i ze 143KM mocy. Co myślicie o tej jednostce? Początkowo zastanawiałem się nad 320d 163KM - czy benzynowa jednostka dużo ustępuje diselowi pod względem dynamiki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, w najbliższym czasie chciałbym sobie sprawić E90 z benzynowym silnikiem, za naszą zachodnią granicą widzę że całkiem sporo jeździ 318i ze 143KM mocy. Co myślicie o tej jednostce? Początkowo zastanawiałem się nad 320d 163KM - czy benzynowa jednostka dużo ustępuje diselowi pod względem dynamiki?

 

1.8 jeździ słabo (2.0d to potwór wobec 1.8i) wiadomo że diesel ma słabą turbinę ale pamiętaj że 1.8i może mieć problemy z braniem oleju już przy małym przelocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Milosz za dobra rade i wskazówki , mam jeszcze jedno pytanie , czy wymiana oleju w skrzyni automatycznej zawsze wiąże się z wymiana oleju i miski w której jest filtry co ile powinien być wymieniany olej w skrzyni ? Jaki koszt z tym się wiąże ?

 

Filtr jest zintegrowany z miską. Interwały wymian są podawane różnie, nie chće wyrokować, ja jeszcze nie wymieniałem. Koszt w zależności od warsztatu to ok 1,5 tys PLN.

 

 

Bez problemu można na allegro znaleźć:

olej i filtr: http://allegro.pl/bmw-e60-e90-x5-e65-e83-misa-skrzyni-z-filtrem-olej-i5568520841.html -nie robię nikomu reklamy, po prostu pierwsza lepsza aukcja :D

nie wiem jaki koszt u was wymiany ale powiedzmy że około 200zł.Czyli w 1000zł się wszystko mieści!

powinno się wymieniać olej co 60tyś.km- u mnie po 40tu wygląda jak nowy wiec może to trochę za często ale lepiej częściej niż rzadziej tym bardziej że to nie taki duży koszt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, stoje przed wyborem bmw e90z 2010 i 2011r. 318i mpaket model z 2010 ma normalnie 143pk ale ten z 2011 136pk jest zrobiony dla korporacji i fabrycznie zablokowany. PYtanie czy jest to odczuwalna mniejsza moc czy smialo można brac? ewentualne odblokowanie do 143pk wchodzi w gre bez chipa?

 

 

Jak chcesz mocy to nie kupuj r4 w benzynie. Nie odczujesz 7 koni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie wrócić do 143KM.

Szkoda, że dopiero teraz szukasz. Miałem praktycznie nówkę e90 2011r 318i ale niestety poszła ze 2 miesiące temu. Te sztuki z PS są strasznie drogie :/ Cena za 318i 2011 rok na poziomie 20 000 euro to lekka przesada. W sumie to aż tak strasznie więcej nie będę chciał za swoją F30 a tutaj nie ma co porównywać, przepaść.

 

Co do tego silnika w e90. U mnie był bezawaryjny. Prawda taka, że miała 40tyś przejechane ale nic się nie działo. Lubi w tym motorze paść sonda katalizatora (NoX), ponadto cewki zapłonowe (na to jest akcja serwisowa także za free). Na kompie zobaczysz jak z sondą, reszta po staremu.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Milosz za dobra rade i wskazówki , mam jeszcze jedno pytanie , czy wymiana oleju w skrzyni automatycznej zawsze wiąże się z wymiana oleju i miski w której jest filtry co ile powinien być wymieniany olej w skrzyni ? Jaki koszt z tym się wiąże ?

 

Filtr jest zintegrowany z miską. Interwały wymian są podawane różnie, nie chće wyrokować, ja jeszcze nie wymieniałem. Koszt w zależności od warsztatu to ok 1,5 tys PLN.

 

 

Bez problemu można na allegro znaleźć:

olej i filtr: http://allegro.pl/bmw-e60-e90-x5-e65-e83-misa-skrzyni-z-filtrem-olej-i5568520841.html -nie robię nikomu reklamy, po prostu pierwsza lepsza aukcja :D

nie wiem jaki koszt u was wymiany ale powiedzmy że około 200zł.Czyli w 1000zł się wszystko mieści!

powinno się wymieniać olej co 60tyś.km- u mnie po 40tu wygląda jak nowy wiec może to trochę za często ale lepiej częściej niż rzadziej tym bardziej że to nie taki duży koszt!

Oglądałem ta BMW i jestem rozczarowany padaczka niesamowita nie będę opisywał o co cho zszedł na 15 koła € ale i tak nie jest tego warta ? Szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.