Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś kupuje złom za grosze, to ma kasę żeby go odpicowac, zarobić i dać cene niższa niż w de.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze pozostał mi nawyk oglądania co ciekawego się pojawia na allegro i jeśli jest ktoś zainteresowany 3 litrowym dieslem to myślę że warto jechać i obejrzeć:

http://allegro.pl/bmw-330xd-231km-x-drive-max-wyposazenie-176tys-km-i5335747448.html

tym bardziej że wpisuje przebieg na fakturze i jest w tej miejsowości aso bmw

 

Z M-pakietu to tu nie ma żadnego elementu, zewnętrzny można łatwo dołożyć ale wnętrze też dużo zmienia.

 

Gość wystawia ciekawe egzemplarze i robi mnóstwo dobrych zdjęć, jak rok temu szukałem swojej to miał niesamowitą niebieską przedliftową 325d z chyba wszelkimi możliwymi dodatkami Performance z hamulcami włącznie, sprowadzoną z Luksemburga. Straszny miałem zgryz czy jej nie wziąć bo naprawdę unikalna ale uparłem się na 4x4 i bałem się że jednak jak od handlarza to mina, a tania też nie była jak na rocznik.

Bardzo jestem ciekaw czy ktoś z forum ja wziął i czy była tego warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

spasowanie maski i zderzaka - tragedia :norty:

Wg mnie jest cala wymalowana skoro ma ponad 200 mikronow moja nawet nie ma 100

e91 LCI'10 135 KW Touring, Panorama, CIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja bym się nie czepiał tych 200 mikronów, pewnie innym miernik i będzie 180 lub 220?! Ważne, że całe auto jest w tej samej wartości. Jeśli nigdzie nie ma powyżej 250 to znaczy, że nie ma szpachli. Więc nie róbmy tutaj tragedii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowi luki, szukanie okazji zazwyczaj konczy sie kosztami i rozczarowaniem, jezeli nie zamierzasz uzywac samochodu rok i go sprzedac to moze warto troche na bok odlozyc cene.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze , powoli trace nadzieje na dorwanie nie kombinowanego touringa :(

 

Na dniach będę rejestrował swoje 330xd touring - chętnie sprzedam go w dobrej cenie.

Jakby co pisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

 

Mam pytanie czy jest realne wyrwac E90 przed liftem za okolo 35K w sedanie ? Chodzi mi o silnik 2.0 diesla badz benzyne. Pytam bo jestem uzytkownikiem Audi i nie lapie sie w cenach BMW :) Z tego co widze sa ogromne rozbieznosci. Jak bardzo moga spasc ich ceny do konca roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, uwagę zwraca się na wszystko :) Jak Ci napiszemy, że na turbinę bo lubią padać, to innych rzeczy nie sprawdzisz ? :) Przed zakupem nie ważne jakiego auta, czy to Golf V, BMW e90, Mazda 6, czy Audi A4, należy sprawdzić wszystko co się da :)

 

Minimum to (jesli chodzi tylko o silnik) :

- Korekcja wtrysków;

- Ciśnienie doładowaniaTurbo;

- Stan filtra DPF (Jeżeli jest);

- Przepływomierz powietrza;

- Odczuwalność drgań na nodze, przy wciśniętym sprzęgle (dwumas).

 

Ale to tylko moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna mojego pierwszego bmw. Mieszkam w Niemczech i i tutaj też chcę kupić samochód. Co sądziecie o tym samochodzie:

http://gebrauchtwagen.bmw.de/CarSearch/Details/1128972/8

 

Jeszcze niedawno ten samochód był w Premium selection, ale z racji, że w maju skończył 5 lat to już nie jest i cena została opuszczana o około 500 euro. Czy z racji tego, że auto jest od dealera BMW mogę być pewny, że nie ma wad ukrytych? Czy jednak również należy przejechać się z nim na ispekcję? Czy przy takim stanie licznika i w taki wieku czeka mnie w niedługim czasie jakaś kosztowna wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyglada na to, ze to auto ma dopiero 4 lata i nadal jest oferowane w Premium Selection. Kupilem juz 3 auta w tym regionie (Stuttgart) bezposrednio w BMW ogladajac uprzednio sporo egzemplarzy i musze stwierdzic, ze handlarzom BMW ogolnie nie nalezy ufac. Auto ma gwarancje EuroPlus przez kolejny rok, ale dokladne sprawdzenie auta przed kupnem to mus.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Kolego, uwagę zwraca się na wszystko :) Jak Ci napiszemy, że na turbinę bo lubią padać, to innych rzeczy nie sprawdzisz ? :) Przed zakupem nie ważne jakiego auta, czy to Golf V, BMW e90, Mazda 6, czy Audi A4, należy sprawdzić wszystko co się da :)

 

Minimum to (jesli chodzi tylko o silnik) :

- Korekcja wtrysków;

- Ciśnienie doładowaniaTurbo;

- Stan filtra DPF (Jeżeli jest);

- Przepływomierz powietrza;

- Odczuwalność drgań na nodze, przy wciśniętym sprzęgle (dwumas).

 

Ale to tylko moje zdanie :)

Z tą przepływką to bym nie przesadzał - element nie jest drogi a jak będziemy się rozdrabniać to nigdy nie kupi się auta. Można sprawdzać przepływkę, termostaty, dysze spryskiwaczy itp ale moim zdaniem szkoda czasu bo za jakiś czas i tak to padnie a to kosztuje grosze w porównaniu do innych tematów.

Ogólnie:

-sprawdzamy historię w ASO - jak nie ma historii to nas tez tam nie ma :D.

-sprawdzamy czujnikiem grubosc powloki lakierniczej

-podpinamy pod kompa i sprawdzamy bledy

-sprawdzamy czy nie ma wycieków z magla, turbo,kolektora, IC

-warto zerknąc w kolektor w kwestii klapek

-sprawdzamy geometrie

-sprawdzamy korekcje wtryskow

 

Tyle jeśli chodzi o podstawy. Przyzwyczaj się do myśli, że NIGDY nie znajdziesz wszystkiego.

Podejrzewam że nawet we własnym samochodzie każdy ma drobne usterki o których nie wie bo jeszcze się nie ujawniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mamy zerknąć w kolektor ? albo sprawdzić geometrię u kogoś pod domem ? wycieki bez zdjęcia osłony jeśli nie są znaczące też odpadają, jakby mi ktoś przyjechał z komputerem i chciał grzebać po swojemu i sprawdzać to bym się w życiu na to nie zgodził , albo spotykamy się w warsztacie czy servisie albo się nie spotykamy wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

JAk to u kogos pod domem ?

Jak kupujesz auto za 50k nie sprawdzasz go pod domem ani po ciemku przeciez (????!!!!!!!!).

Dla mnie to było jasne jak słońce, że mówimy o sprawdzaniu auta w warsztacie a nie pod domem. To domem to można sobie grzebać w różnych miejscach ale napewno nie w aucie które chcesz kupić.

 

Kolega wyzej pisał o sprawdzeniu:

- Korekcja wtrysków;

- Ciśnienie doładowaniaTurbo;

- Stan filtra DPF (Jeżeli jest);

- Przepływomierz powietrza;

 

Jak chcecie to sprawdzać bez kompa pod domem?

Pod domem mozesz sprawdzic:

- poziom oleju,

- większe wycieki,

- lakier,

- przejechac się i sprawdzic czy jedzie prosto

- czy nic nie bije przy hamowaniu

- czy nic nie stuka w zawieszeniu na nierownosciach

- po wyjsciu z auta po przejazdzce mozesz sprawdzic czy zostawia dwa slady czy wiecej :D.

 

Wystarczy?

Przy tak napakowanych elektroniką autach jak E9X - moim zdaniem - NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.