Skocz do zawartości

xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE


papik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć Panowie!

Po krótkiej przerwie wracam do tematu X-Drive a naszych wspaniałych E83 :)


Z poprzednich postów / dyskusji wiem już że ZAWSZE najlepiej stosować rozmiary opon zalecane przez producenta, ale jak to się ma do szerokości felgi, czy napęd może na tym ucierpieć?


Pytam pod kątem moich obecnych zimówek, które kupiłem z autem i są prawie nowe... ale zastanawia mnie szerokość bo są to felgi 17x8J a opony 215/60/17.

Rozmiar opony jest dopuszczalny ale wydaje mi się że felga powinna być troszkę węższa bo co prawa nie wystaje ale przy zahaczeniu krawężnika wydaje mi się że mogę ją uszkodzić.

W różnych źródłach w internetach jest że dla takiej szerokości optymalna jest felga 7,5J ale dopuszczalne min 7 a max 8J.


Tak więc czy tak szerokie felgi mogę zastosować do tak wąskich opon i nie będzie to miało wpływu na napęd?

Z uwagi na wysoki profil nie będzie widocznego efektu naciągnięcia, jednak pytam również pod kątem bezpieczeństwa...

Dziękuję!

Nie będzie miało to wpływu na napęd, bo masz cztery jednakowo szerokie felgi i cztery takiego samego rozmiaru opony. Byleby opony były jednakowe i miały jednakowo zużyty bieżnik. To wszystko. Liczy się bezwzględna średnica koła i takie same opony.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli walczyć o zwrot kosztów za 2szt? Ktoś już przerabiał taki temat z ubezpieczalnią?

CONAJMNIEJ o 2 ! Ja mam ubezpieczenie w DAS i każde sprawy do nich kieruje i się sądze jak nie dają kasy.

Skoro musisz mieć jednakowe 4 opony to musisz. Nie będziesz ich wymieniał z własnego widzimisie !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Allianz. Otrzymałem odpowiedz ze tylko za uszkodzoną oponę oddają kasę.

Weź co dają a potem jak kupisz nowe to przedstaw rachunek za całość i dołącz na piśmie najlepiej z bmw informacje ze ze względu na xdrive muszę być 4 jednakowe opony . Dobrze to opisz i pisemnie zacznij walkę . Prosta sprawa - do sądu potem z takim papierem warto warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego walka z Ubezpieczycielem jest jak walka ze składem desek z Tartaku. Jeżeli miałeś ubezpieczone opony to zwrot kosztów nastąpi za uszkodzoną oponę a nie za parę opon czyli 2 sztuki. Jak masz dzwona i pójdzie ci np lampa prawa to kasę otrzymujesz za jedną lempę a nie za dwie. Proste i logiczne. Jeszcze się z takim ubezpieczycielem nie spotkałem który jest taki wyrywny i płaci bo Ty chcesz. Kogo tam obchodzi że Ty musisz mieć dwie takie same opony na jednej osi :D Opony identyczne to Ty musisz mieć we własnym zakresie . No chyba że masz jakieś ubezpieczenie o którym mi nic jeszcze nie wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie można im odpuszczać - a to nie jest widzomisie kolegi tylko musi mieć identyczne opony bo tego wymaga samochód a to już inna bajka . Jakby wymagano aby dwie lampy były identyczne ( jak w de) to by musieli wypłacać za dwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego logiczną rzeczą jest że auto takie które posiada xDrive obowiązkowo musi posiadać jednakowe opony na obu osiach jezdnych i tylko ktoś kto nie przerabiał szarpania w BMW X3 E83 będzie twierdził inaczej. Po prostu uśmiecham się jak czytam niektóre komentarze. Co do ubezpieczalni w DE to nie porównuj kolego Niemców do Polski bo to wywołuje śmiech. W Polsce Ubezpieczycielowi w głównej mierze zależy aby cie tylko złapać i abyś tylko zapłacił.A później jak masz przygodę to wyrastają kwiatki z tej umowy. Niektórzy po prostu źle interpretują te przepisy ubezpieczalni i mają wyobrażenie że jak coś się stanie to będzie tak jak chcą.Jeżeli myślisz że oddadzą mu za dwie opony z jednej osi jezdnej to wybacz ale na prawdę musiałby chyba jeździć Bentleyem na specjalne zamówienie i wyszczególnić grubymi literami że w przypadku przetarcia jednej opony Ubezpieczalnia zobowiązuje się do oddania pieniędzy za cały komplet plus oczywiście wycieczka na Kajmany.Więc nie odbiegajmy od rzeczywistości i Polskich reali bo jak dobrze rozumiem to żyjemy w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego uważasz, że nie powinien walczyć ? Będzie to go kosztowało co najwyżej kilka godzin pracy ? Uważasz, ze jak ktoś Cie okrada to trzeba schylić czoła i olać ? Wtedy ten kradnie coraz bardziej...

 

Dopóki nic go to nie kosztuje finansowo to jak najbardziej uważam że powinien się odwoływać bo w życiu jak to w życiu jednemu się uda drugiemu się nie uda. Natomiast gdyby sprawa przybrała nieoczekiwany zwrot w postaci że nie płacą za komplet opon to ja bynajmniej nie walczyłbym z ubezpieczalnią bo w tym przypadku gra jest nie warta. Sam adwokat na dzień dobry skasuje go 2 tyś a to tyle ile by wydał na opony. Do tego dochodzą koszta w postaci nerwów i zdrowia a i tak nie masz żadnej gwarancji że wygrasz. Jedynie co to ewentualnie może usłyszeć po niekorzystnym rozpatrzeniu sprawy jak adwokat uściśnie mu dłoń i zaproponuje kolejne 2 tyś bo przecież może się odwoływać a wręcz trzeba.No niestety ja mam takie zdanie na ten temat ubezpieczycieli i nikt mnie nie przekona że jest inaczej ale wiadomo że każdy ma prawo mieć swoje inne zdanie.Które trzeba uszanować. Zdarzają się przypadki jak nieraz słyszymy o proszę ,, Wygrał chłop w Sądzie ,, Ale jakim kosztem ? Jak myślisz. Czy to polega na tym aby tylko postawić na swoim. To powinno być jak w normalnym cywilizowanym kraju że skoro ubezpieczyłem sobie opony to nie po to aby łazić po Sądach i walczyć o odszkodowanie tylko po to abym był spokojny i o nic się nie martwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam na przysżłość DAS - ja mam tam ubezpieczenie i własnie sądze się z PZU i nic nie płace, co ciekawe nawet jak przegram to nie będe musiął niczego płacić.

Ale równie dobrze mozna do sądu samemu iść, nie trzeba do tego adwokata. Ta sprawa jest dosyć prosta. Kiedys podobną wygrałem w sądzie z MZUiM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Posiadam komplet felg z mpakietu 18 i 19 calowe dedykowane do E83. Styling 192 i Styling 191.

8x18 - 235/50/18

9x18 - 255/45/18


8,5x19 - 235/45/19

9x19 - 255/40/19


czy rozmiary opon podane przeze mnie wyżej będą ok ? Nie chciałbym kupić czegoś przez co później będzie cierpiał xdrive...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Akurat uniroyal 3 bardzo dobrze "pasuje" do felg o różnych szerokościach. Zawsze klientom polecam jako alternatywę do opon z aprobatą bmw. Tylko te. Każde inne, ryzyko uszkodzenia reduktora bądź wystąpienia efektu szarpania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
testowane u siebie mieszane ogumienie nawet z aprobatami bmw jest gorsze niz 4x to samo . zdjalem mieszane felgi.... zalozylem 4x takie same fele 4x takie same opony xdrive dziala lepiej i plynniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.