Skocz do zawartości

xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE


papik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, a co powiecie o konfiguracji :

Felgi 8,5JX18H2 ET45

Śr. piasty 74,1mm

Opony zimowe 255/55 R18 wszystkie takie same.

Czy mogę takie założyć do mojej e83

Nie ma takich rozmiarów na słupku.

Dziękuję za porady.

Mozesz zalozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna 740xdrive f01 i kupilem juz letnie nowe opony i wybrałem z * ze względu własnie na napęd i tego ile sie naczytałem o jego wadliwości. Teraz musze znów nabyć zimówki i pytanie czy uważacie że * zapewni pewność czy to tylko pic na wode i chodzi tylko o kase czyt umowy między bmw a producentem opon ? Rozmiar oczywiście zachowuje fabryczny,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zasada jest banalnie prosta ale wiekszosc tego niestety nigdy nie zrozumie.

1. Felgi x4 taka sama szerokosc, nie istotne et, zakladasz 4ry razy co chcesz, tego samego producenta oraz rodzaju.

2. Felgi rozne, z ang. staggered set up, szersze na tyle, nie istotne et, tylko opony z aprobata bmw, "*", tego samego producenta oraz rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chodzi o to, ze jak masz różnej szerokości felgi, to musisz mieć różnej szerokości opony do nich, ale bezwzględna średnica koła z przodu i tyłu musi być taka sama (bardzo ważne dla xdrive). Opony z homologacją BMW, czyli gwiazdką, dają nam tą pewność. Wiadomo, muszą być rozmiarami dopasowane do felg według tabliczki, muszą być tego samego producenta i ten sam bieżnik. Do tego muszą być 4 nowe lub z jednakowo zużytym bieżnikiem.

Powtarzane milion razy...

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze jak masz różnej szerokości felgi, to musisz mieć różnej szerokości opony do nich, ale bezwzględna średnica koła z przodu i tyłu musi być taka sama (bardzo ważne dla xdrive). Opony z homologacją BMW, czyli gwiazdką, dają nam tą pewność. Wiadomo, muszą być rozmiarami dopasowane do felg według tabliczki, muszą być tego samego producenta i ten sam bieżnik. Do tego muszą być 4 nowe lub z jednakowo zużytym bieżnikiem.

Powtarzane milion razy...

 

Ale też chyba mnie nie zrozumiałeś. Dla mnie to że rozmiar ma być jak mowi fabryka jest oczywiste, to że mają mieć prawie taki sam bieżniki też jest oczywiste natomiast co do tego ma homologacja bmw czyli * ? Chyba mylisz homologacje z zaleceniami producenta co do rozmiaru felg i ogumienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co powiecie o konfiguracji :

Felgi 8,5JX18H2 ET45

Śr. piasty 74,1mm

Opony zimowe 255/55 R18 wszystkie takie same.

Czy mogę takie założyć do mojej e83

Nie ma takich rozmiarów na słupku.

Dziękuję za porady.

Mozesz zalozyc.

Kolega Ponta twierdzi że będzie tarło ,a Ty jak uważasz skoro piszesz że mogę założyć pytam bo mam okazję takie kupić i mam teraz dylemat, dodam że opony to run flaty

Dziękuję za sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chodzi o to, ze jak masz różnej szerokości felgi, to musisz mieć różnej szerokości opony do nich, ale bezwzględna średnica koła z przodu i tyłu musi być taka sama (bardzo ważne dla xdrive). Opony z homologacją BMW, czyli gwiazdką, dają nam tą pewność. Wiadomo, muszą być rozmiarami dopasowane do felg według tabliczki, muszą być tego samego producenta i ten sam bieżnik. Do tego muszą być 4 nowe lub z jednakowo zużytym bieżnikiem.

Powtarzane milion razy...

 

Ale też chyba mnie nie zrozumiałeś. Dla mnie to że rozmiar ma być jak mowi fabryka jest oczywiste, to że mają mieć prawie taki sam bieżniki też jest oczywiste natomiast co do tego ma homologacja bmw czyli * ? Chyba mylisz homologacje z zaleceniami producenta co do rozmiaru felg i ogumienia .

Aldik, homologacja, czyli gwiazdka daje nam spokój, że xdrive nie będzie cierpiał.

Jak założysz cztery jednakowe zimowe felgi i opony zimowe, jak mówiłeś,to teoretycznie opony bez homologacji możesz mieć, ale ja dla świętego spokoju kupiłbym z gwiazdką (a już na pewno przy mieszanym komplecie). Producent oprócz rozmiaru felg i opon, zaleca opony z gwiazdką, wiec ja się tego trzymam i od kilkunastu lat, w różnych modelach BMW, z xdrive nigdy nie miałem żadnego problemu (dbam o opony, ciśnienie itp). To samo moi znajomi, a na Podbeskidziu prawie każde nowsze BMW ma xdrive i wyobraź sobie,opony z *, bo zwracam na to uwagę (takie zboczenie :mrgreen: ). Więc po co kombinować?

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I bardzo dobrze zrobiłeś! Sam mam na zimę Pirelli Sottozero Run Flat z homologacją. Bardzo dobra opona :cool2:
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś na parkingu przytarłem felge i zerwało gumę z bocznej części opony-widać białe nitki. Opony ubezpieczone w przypadku uszkodzenia takiego, tylko wymiana na nową. Czy na 1 osi mogę mieć 1 opone o przebiegu 25tys. A drugą nową? Oczywiście identyczna sztuka co pozostałe. Czy nic z x-drive się nie będzie złego działo? Edytowane przez Longii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie!

Po krótkiej przerwie wracam do tematu X-Drive a naszych wspaniałych E83 :)


Z poprzednich postów / dyskusji wiem już że ZAWSZE najlepiej stosować rozmiary opon zalecane przez producenta, ale jak to się ma do szerokości felgi, czy napęd może na tym ucierpieć?


Pytam pod kątem moich obecnych zimówek, które kupiłem z autem i są prawie nowe... ale zastanawia mnie szerokość bo są to felgi 17x8J a opony 215/60/17.

Rozmiar opony jest dopuszczalny ale wydaje mi się że felga powinna być troszkę węższa bo co prawa nie wystaje ale przy zahaczeniu krawężnika wydaje mi się że mogę ją uszkodzić.

W różnych źródłach w internetach jest że dla takiej szerokości optymalna jest felga 7,5J ale dopuszczalne min 7 a max 8J.


Tak więc czy tak szerokie felgi mogę zastosować do tak wąskich opon i nie będzie to miało wpływu na napęd?

Z uwagi na wysoki profil nie będzie widocznego efektu naciągnięcia, jednak pytam również pod kątem bezpieczeństwa...

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.