Skocz do zawartości

xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE


papik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, Mi po wymianie z zimowek na letnie zalozyli uzywki 18'l (Opony tuningowe pasujące do samochodu BMW X3 (E83) 2007 2.0d)

235/50 R18#255/45 R18 (z takimi kupilem) z przodu innej marki chyba Continental a z tylu tez inne i [bAD] wczesniej mialem zimowki dunlopa i wszystko chasalo w tym wymiarze , teraz mam odpiety naped zeby jezdzic i k,,wa nikt nic nie wie to masakra wiec chyba kupie nowe z gwiazdkami wielosezony tylko nie ma z gwiazdka w tych wymiarach tego samego produceta to dopiero akcja moze ktos cos? wie albo kupie felgi cztery te same sam juz nie wiem co robic


Mozna tylko pirelki wielosez do przodu i dunlopy do tylu a mechanicy ze maja byc ci sami producenci bo sie roznia nominalowe wymiary miedzy producentami Akcja normalnie

Uff, przebrnąłem przez twój post... możesz kupić opony bez gwiazdki BMW. Świat się nie zawali. NIE możesz kupić opon różnych producentów na osie. Najlepiej opony nowe, nie używki. Najbezpieczniej 4 jednakowe, nowe z homologacją BMW. Przeczytaj cały temat., wszystko wielokrotnie wałkowane. :mad2: Aha, nie istnieje coś takiego jak opona tuningowa. :wink:

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... , teraz mam odpiety naped zeby jezdzic i k,,wa nikt nic nie wie to masakra wiec chyba kupie nowe z gwiazdkami wielosezony tylko nie ma z gwiazdka w tych wymiarach tego samego produceta to dopiero akcja moze ktos cos? wie albo kupie felgi cztery te same sam juz nie wiem co robic

...

 


Przecież to nie koniec świata :D

Zawsze możesz zamienić się z kimś felgami i po problemie.

Jakie masz te felgi?



Jeśli ktoś posiada felgi Y-spoke 114 takie jak ja to chętnie się zamienię , tak aby mieć komplet o jednakowej szerokości.


Przednie 8J


584593ce8350fc8bmed.jpg


Tylnie 9J


faef49534a473f8bmed.jpg

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zastanawiałem się czy na ten cały xdrive bedzie miało znaczenie jak się założy felgi o mniejszym et. Zastanawiam się nad założeniem felg od e61. Zakładał ktoś z Was. W felgach od e61 et jest 20 podczas gdy seryjne fele od e83 mają et46. Czy nie będą za dużo odstawały ??? Może ktoś ma fotkę na takim setupie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Et nie ma znaczenia przy działaniu xdrive. Ważna jest bezwzględnie średnica koła. Przeglądnij galerię X3 E83. Tam jak dobrze pamiętam, jest X3 na felgach od piątki.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, od dziś jestem "szczęśliwym" posiadaczem zregenerowanego rozdzielacza VTG (poprzedni uległ "zmieleniu"). Czytam Wasze przestrogi o tym jak ważne jest właściwe ciśnienie w oponach i żeby nie było różnicy między osiami w obwodzie opon. Tylko trochę zgłupiałem, bo pojechałem na stację, patrzę na tabliczkę znamionową a tam: przód 2,2 bara / tył 2,4 bara, czyli jednak inaczej na każdej osi.

Pompować obie osie do tego samego poziomu czy trzymać się tabliczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, fabryczny. Przez jaja z tym VTG nawet zrezygnowałem ze zmiany wielkości felg i w zimie będę się bujał na 16 calowych balonach ...

Okej będę się trzymał tabliczki. Jak doczytałem ciśnienie musi się zgadzać na osi a nie między osiami - wcześniej zrozumiałem, że i z przodu i z tyłu musi być takie samo.

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Jestem na forum od niedawna i postanowiłem się troszkę was podpytać o oponki i czy moja konfiguracja w której zakupiłem auto jest prawidłowa.

BMW E91 177km xDRIVE

A więc w obecnej chwili auto stoi na oponach:

PRZÓD: 225/40 R18 + dystanse

TYŁ: 255/35 R18 + dystanse

Czy taka konfiguracja jest poprawna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie prosze o pomoc bo już zwariowałem odnośnie napedu xdrive i jego tolerancji na różne średnice kół.

Posiadam obecnie F10 530xdrive na letnich oponach:

Przod 245/45/18 8"

Tył 275/40/18 9" (wszystko zgodnie z tabliczką)

Moje pytanie brzmi, czy moge założyć na te felgi koła zimowe 4x 245/45/18?

Czy przez to ze na tylnej osi felgi sa szersze nie spowoduje to zbytniego naciągniecia opon względem przednich a tymsamym zmiany średnicy kół na poszczególnych osiach? :mad2:

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem pewien, sprawdzałem: przód 8" tył 9".

Zadając pytanie chciałem sie dowiedzieć czy zakładając 4 jednakowe opony (245/45/18) na te felgi zmieszcze sie w tolerancji xdrive.

Dzieki za pomoc, w takim razie szukam 4 opon w tym samym rozmiarze :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od niedawna posiadam X3 e83 i muszę zakupić opony zimowe i pojawiła się okazja

zakupu opon wraz z felgami w konfiguracji 8Jx17H2

ET 30, a opony 225/55R17

I tu moje pytanie czy mogę takie zastosować bo na słupku nie widnieje taki rozmiar opon jeżeli tak to jakie ciśnienie na przód i tył zapisać.

Proszę o radę i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Jeśli 4 opony są takie same będzie ok. co do et mialem 24 w 8 calach szerokości i bylo extra! Et robisz tak jak Ci się podoba byle nie ocieralo o amor ani nie wstawało poza obrys. Nic poza srednica nie ma wpływu na xdrive. 225/60/17 powoduje w e83 to że na liczniku jest tyle ile wg gps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Co jest z bzdurą z tego co napisałem jak podałem suche fakty najprawdziwsze?

Zapytał to mu odpowiedziałem zgodnie z instrukcją, sam gadasz bzdury. Bierzesz odpowiedzialność za swoje słowa? Masz zły rozmiar opon przy xdrive i się wymądrzasz, pogratulować ignorancji, ale innym nie dawaj takich wspaniałych rad, tylko do swojej fury je stosuj :o

Może niech założy na przód i tył 285/35 przecież to te same opony...

Na xdrive ma wpływ obwód koła w pierwszej kolejności. Nie można go zmienić w stosunku do fabryki. Odsyłam na bimmerpost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli masz 4 jednakowe felgi i do tego 4 jednakowe opony, to xdrive nie będzie cierpieć, bez względu na et i szerokość felgi, bo średnica koła jest taka sama przecież.I tyle w temacie.Najwyżej felga będzie bardziej lub mniej schowana w nadkolu.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.