Skocz do zawartości

xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE


papik

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

też mam problem z szarpaniem na kołach zimowych. Kupiłem na lato nowe felgi R18. 8.5J ET 46 i zastanawiam się nad oponami

czy brać 235/50/R18 - Goodyear EAGLE F1 GSD3

czy mogę 235/55/R18 -Goodyear EFFICIENTGRIP SUV

jakie opony (możliwie ciche 65-68dB) kupić czy tylko suv lub 4x4 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc u mnie totalna masakra m550d ori felgi 20' 8.5 przod i 9 tyl z oponami 2453520 i 2753020 i takie opony zalecila mi tez profi firma zalozyc na felgi tez 20' ale 9 przod 10' tyl , vtg oszalalo! Roznica na obwodzie 3,5 cm opony nowe michaly pilot 4s, uzylem kalkulatora i kupilem na tyl 2853020 roznica spadla na 0.1% czyli 6mm na obwodzie i nadal poszarpuje ! Macie jakies pomysly ? dodam ze na oponach 2753020 przejechalem 50km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A co sądzicie o oponach z asymetrycznym bieżnikiem do bmw e91 330d xdrive? Czy to też ma jakiś negatywny wpływ na skrzynkę i cały ten napęd? Dodam że wszystkie felgi byłyby takie same jak i opony na nich tych samych rozmiarów(225/45, felga 17). Zastanawiam się nad kupnem Goodyear Eagle F1 Assymetric 3 na lato ale zastanawia mnie czy nie wpłynie to źle na xdrive, byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nawiązując do mojego ostatniego posta - założyłem nowe koła z oponami 235/40/18 zamiast 225/45/18. Na pierwszy rzut oka wszystko jest okej. Przy testowaniu zaraz po założeniu nowych kół przy zbliżeniu się do 80 km/h wyskoczył komunikat o zbyt niskim ciśnieniu w oponach, ale to chyba normalne bo komputer miał w pamięci minimalnie różniący się obwód kola. Zatrzymałem się, zresetowałem ciśnienie, zatwierdziłem i od tamtej pory wszystko jest okej. Komfort na michelinach po przesiadce z pirelli p7 runflat o niebo lepszy. Żadnych szarpnięć nie czuje, chyba że nie jestem na to wyczulony. Mógłby mi ktoś napisać czy te szarpnięcia redukujące uślizg w xdrive są bardzo mocno wyczuwalne czy muszę się na tym bardziej skupić żeby to ewentualnie wykryć ? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi ! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi :D Czy przy ewentualnym błędnym odczytywaniu przez xdrive będę czul te "szarpania" czy są na tyle mocne ze nie sposób ich nie odczuć? Pozniej okażę się ze jeździłem, nic nie czułem, a po czasie zacznie się coś sypać :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Wiem że temat wałkowany ale Panowie mam problem.

Auto BMW x3 e83 w m-pakiecie.

Kupiłem opony 245/45/18 z tym że felgi posiadam 8 cali przód i 9 tył. I teraz pytanie zakładać te opony czy dać sobie spokój i kupić takie jak są dedykowane.

Auto do tej pory jeździło właśnie na takich oponach ale mechanik doradzil mi że pasuje założyć 235/50 I 255/45.

Będzie miało to duży wpływ na napęd jeśli założę 245/45 wszystkie czy nic nie powinno się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Szerokość felgi nie ma takiego znaczenia. Liczy się ET felgi, czyli odsadzenie felgi od piasty .Czy kupisz 8, czy 8,5 cala w 18" ,czy 19" , ale cztery jednakowe i do tego jednakowe opony, to wszystko będzie ok.. Zobacz sobie na naklejkę z ciśnieniem, tam masz rozmiary opon. Felgi najlepiej kup sobie oryginalne do E83.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Takie felgi możesz założyć bez problemu. Opony do nich takie jak podajesz 245/45 też możesz założyć, chociaż fabryczny rozmiar to 235/45/19, jak dobrze pamiętam. Ważne, aby były 4 szt. tego samego modelu, bieżnika. Najlepiej nowe :D
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według tabeli doboru opony do szer felgi



Szerokość opony 235mm

Dopuszczalna szerokość felgi 7,0 - 9,0

Zalecana szerokość felgi 8,0


do felgi r19 8J ET 35 zakładasz opony 235/45 R19


do opon 245mm i 255mm zalecana szer felgi to 9,0

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raczej za niskie et i mogą wystawać za bardzo. Z drugiej strony będzie fajnie , nie schowana w nadkolu.Oryginalna ma et 35. Opona szerokości 235 lub 245 na 8,5 cala.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam następujący problem. Kupiłem na lato 19nastki do swojej o dwóch szerokościach przód 8.5(et35) a tył 9.5(et bodajże 35 lub 40)z oponami na przodzie 235/35/19 i tyle 265/30/19, założyłem i zaczęło szarpać więc zmieniłem przednie opony na 225/35/19 i wszystko było okej, już napędu nie przerywało jak to miało miejsce wcześniej. Nie mogło być tak pięknie otóż po przekroczeniu magicznych 120km/h zaczyna mi autem bujac/szarpać, ale jest to inne odczucie niż to było przed zmianą ogumienia, i tu zaczynają się moje pytania???

Czy dobór opon jest prawidłowy i może mieć na to wpływ?

Jeśli rozmiary opon są okej to czy wpływ na to może miec krzywa felga, a może źle wyważone koła?

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Nieświadomie, aż uszkodzi się napęd xdrive i zapalą się kontrolki lub zacznie po prostu szarpać. Tak, czy siak,poczujesz.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.