Skocz do zawartości

xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE


papik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ja juz Tobie napisalem. Dla mnie zakladaj co chcesz, jesli ktos sie pyta o rade to nalezy odpowiadac tak aby nie narobic problemow. Co tydzien mam na podnosniku auta takich jak ty, ktorzy twierdza ze bmw pier... glupoty odnosnie gwiazdek na oponach. Ja mam podparcie doswiadczeniem kilkuletnim z ukladem xdrive. Jakie masz ty? Pomiary obwodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja się wyłączam.

 

Zakładam, że dealer BMW nie wprowadza mnie celowo w błąd, mówiąc, że założyć można dowolne opony, tak długo, jak są zgodne z wymaganymi rozmiarami i indeksem nośności i prędkości, a brak gwiazdki i RoF nie narusza gwarancji i homologacji.

 

Po prostu szukam jakiegoś naukowego potwierdzenia, że nie szkodzę swojemu autu. Bo czy układ 4x4 ma tak małe tolerancje na opory toczenia?

 

m.

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, jestem świeżym właścicielem x3 i zdziwiło mnie że mam różne rozmiary opon przód i tył, chciałbym tylko się upewnić czy na pewno rozmiary się zgrywają, od razu mówię że nie ma problemów z ruszaniem i dziwnymi odgłosami jak u innych użytkowników. Moje rozmiary to: Przód 235/50/18

Tył 255/45/18

Pytam dla pewności. Model to e83 lci 2.0 automat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, jestem świeżym właścicielem x3 i zdziwiło mnie że mam różne rozmiary opon przód i tył, chciałbym tylko się upewnić czy na pewno rozmiary się zgrywają, od razu mówię że nie ma problemów z ruszaniem i dziwnymi odgłosami jak u innych użytkowników. Moje rozmiary to: Przód 235/50/18

Tył 255/45/18

Pytam dla pewności. Model to e83 lci 2.0 automat.

Pozdrawiam.

Tak, taki zestaw wystepowal w x3. Pamietaj aby stosowac opony zalecane przez producenta czyli te co maja " x " ( gwiazdke ) w oznaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj kolego! Tabliczka tabliczką. Ja zakupiłem dokładnie takie rozmiary nowych opon 19 jak z tabliczki na oryginalnych m-powerowskich felgach. Podkreślam nowe opony, które kosztowały mnie pare złotych! Póżniej było szarpanie/wcześniej nic z tych rzeczy/, pojechałem do wyważenia, nic..dalsze szarpanie....

Teraz mam po reduktorze :mad2: , silnik nastawny też poszedł się... :duh: I tak się zastanawiam co o tym wszystkim myśleć... :shock: :evil: I oczywiście co dalej robić.. SIWY DYM!!!!!

Dlatego przestrzegam wszystkich-uważajcie z tymi cholernymi oponami!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi szefowie mają 2 szt. BMW X6 ( nowe) przedtem mieli X5 ( tez nowe - jezdzili 3 lata ) mają na tych jak i tamtych autach opony przód- tył o róznych rozmiarach oczywiście zalecanych i NIGDY nie mieli problemów ze skrzynkami rozdzielczymi a robią rocznie 60 tys km ............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć Panowie

 

Jestem nowym klubowiczem i jednocześnie posiadaczem BMW X3. Mam do Was pytanie : Mam oryginalne felgi BMW 18" i muszę wymienić opony letnie. Jaki rozmiar powinienem zastosować by uniknąć kłopotów i problemów ? Myślałem o wszystkich 4 identycznych w rozmiarze 235/50/R18 Uniroyal Rainsport 3 ? Mogą być ?

 

Dziękuję z góry za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witaj w klubie. Jesli felgi masz tej samej szerokosci to zakladaj opony tego samego rozmiaru i marki, firma nie istotna. Jesli felgi masz roznej szerokosci, opony tylko rekomendowane przez BMW, gwiazdka na bocznej scianie opony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

ściągnąłem felgi i mam identycznie jak TY czyli przód 8 cali a tył 9 cali. Jak dobrze zrozumiałem Ty masz identyczne 235/50/R18 na tych 8 i 9 calowych i wszytsko gra ? :)

Pytam bo ewentualnie mogę na tył założyć te szersze 255/45/R18 aczkolwiek wolałbym mieć jednakowe byle tylko nie psuć napędu :)) ?

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce znamionowej masz napisane jakie masz miec z przodu a jakie z tyłu opony. Ja kupilem 4 takie same opony i nie zwrocilem uwagi ze ma 8" i 9" felgi. Załozyle wiec wszystkie takie same opony tylkoustaw dobrze cisnienie bo musisz z tyłu dac wiecej bo szersza felga i opona musi sie postawic aby wszystko grało. Jak mialem za malo z tylu to czylem szarpania ale cisnieniem wszystko zrobilem i gra muzyka ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty czytales o co kolega pytał ?? Przeciez nie pytal czy ma zalozyc z przodu inne a z tylu inne tylko czy moze zalozyc takie same opony jak ma inne felgi , wiec twoje rady to raczej przeczytane z karteczki albo moze ty nawet BMW nie masz ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do dzis ponad 80 naprawionych reduktorow od osob takich jak ty kolego ktorzy twierdza ze moga sobie 235 na 9 cali zalozyc. Piszesz bzdurdy i dajesz zle rady. Bawisz sie cisnienieniem w kolach bo reduktor ci szarpie i nadal twierdzisz ze wszystko jest ok. Odnosnie tego czy mam BMW, prosze poczytac opis profilu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie zbliża się okres letni i muszę kupić 4 opony 2x245/40/R18 oraz 2x275/35/R18.

Wiem że wszystkie opony muszą być tego samego modelu (taki sam bieżnik), czy jest istotne

że będą posiadać różne indeksy nośności na przykład 245/40/R18 (97) 275/35/R18 (95).?

Kilka osób pisało że opony muszą być z tego samego roku ale myślę że to jest nieistotne

skoro opony będą tego samego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.