Skocz do zawartości

F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

W moim nowym BMW 320i pokazuje że pierwsza wymiana na 30 tys. Napiszcie proszę czy jest sens wymienić pierwszy raz olej po 5 czy 10 tys tak jak piszą że silnik na dotarciu. I można to zrobić w ASo czy można gdziś indziej. I teraz kwestia czy jak dobrowolnie wymienię teraz olej po 5 tys to następny przegląd będzie za 30 tys czy za 25 tys km.???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W moim nowym BMW 320i pokazuje że pierwsza wymiana na 30 tys. Napiszcie proszę czy jest sens wymienić pierwszy raz olej po 5 czy 10 tys tak jak piszą że silnik na dotarciu. I można to zrobić w ASo czy można gdziś indziej. I teraz kwestia czy jak dobrowolnie wymienię teraz olej po 5 tys to następny przegląd będzie za 30 tys czy za 25 tys km.???

 

 

Ludzie ja nie mogę tego czytać :mrgreen:

A jak serwis ma zobaczyć skoro wyśmienicie na ten sam olej Shell plus ori filtr???

Nie kasujecie inspekcji i tyle.

Ja wymieniłem po 7 k w ASO u Bońkowskich 900zlorych, te same części w warsztacie który robi auta bmw i blacharstwo dla Bońkowskich 395zlotych....samemu przy takiej cenie nie chciało mi się dlubac.... Komputer pokazuje 13k do wymiany a przejechane mam 8k. Pozdrawiam

Polecam wymienić pierwszy raz między 3-8k już po jakimś czasie od kupna.

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pierwszy raz po 3.5 tys., załapałem się na promocję w Auto Fus i kosztowało to ok. 300 pln. Teraz mam 32 tys. i 2 wymiany własne (po 3.5 i 13 tys.) i jedna w ramach BSI.
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ajonak Wiesz jak wygląda filtr oleju - zużyty?

Oczywiście, że wiem. U mnie na zużytym filtrze widać datę produkcji. Jeśli ta data jest późniejsza niż data ostatniej wymiany oleju w serwisie to daje do myślenia...

f30 320i xd automat LCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jak już macie taka zabawna panikę z tym ASO to zmieńcie sam olej bez filtra, zawsze to będzie 90% świeżego. No chyba ze ASO będzie wysyłać olej do laboratorium :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I co zmierzy? Skład oleju zmienia się podczas użytkowania i póki nie zaczną dodawać specjalnych markerów to nie dojdą co za olej :)

A tak na poważnie- panowie żartujecie sobie z tą wymianą oleju?

 

Sent with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja ironizowałem bo mój dealer wie ode mnie że zmieniam olej 2 x częściej i sam tak robi w swoim prywatnym f30 :lol: Ale niektórzy tutaj widzę mają ASO-Paranoję :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W busie Renault wymieniam olej co 40 tys. nalatane mam już 360 tys. I silnik igla. Może nie ma sensu wymieniac tak czesto olej.?

Prawdopodobnie bus Renault nie ma problemu z rozrządem, na którego trwałość w przypadku BMW ma wpływ wymiana oleju max co ok. 15tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam zamówić BMW 3 GT ...

 

Moje pierwsze BMW. Do tej pory jeździłem Insygnia diesel 160KM

Przebiegi 15 tyś./rok , 70% miasteczko ; 2x/rok wyjazd w Polskę. Auto będzie pełniło funkcję rodzinnego + sporadyczna jazda solo z większym zacięciem.

 

Na pewno benzyna ale jaka ?

1. 320i z xdrive

2. 330i bez xdrive

 

Czy 320i będzie lepszym przy wyprzedzaniu ? (Do testów nie było dostępnej benzyny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 320i będzie lepszym przy wyprzedzaniu ? (Do testów nie było dostępnej benzyny)

 

320i xdrive vs 330i rwd? Jak będzie ślisko to może masz jakieś szanse w 320i :D

 

A tak serio to jak cię stać na 330i i nie zależy ci na xDrive to bierz, AFAIK różnica między xDrive i RWD nie jest aż tak duża jak między 20i a 30i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy 320i będzie lepszym przy wyprzedzaniu ? (Do testów nie było dostępnej benzyny)

 

Źle zadałem pytanie.

Miałem na myśli : Czy 320i dorówna dynamiką do diesla 160KM ? Podobno benzyna potrzebuje więcej czasu żeby się zebrać.

 

330i nie mam wątpliwości :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie przyszłość diesli.

Jak na zachodzie zaczną jeszcze bardziej dyskryminować diesle to zasypią nas nimi.

Znam siebie i za trzy lata będę chciał zmienić autko. Obawiam się że wtedy diesle mocno spadną w dół.

 

Ale to tylko wróżenie z fufów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ile palą Wasze 3GT?

 

Mam 320i bez xdrive z mpakietem.

W trasie rodzina 2+1 + załadowany cały bagażnik pali mi minimalnie 8.3 przy średniej 100km/h (realnie 100km/h po lokalnych drogach i 130km/h po ekspresówkach. Do tego wyprzedzanie + ruszanie spod świateł).

8.3 to wynik przy naprawdę ostrożnym obchodzeniu się z pedałem gazu i puszczaniu go jak np jest z górki. Tryb Comfort.

Jak to możliwe że macie po 7 litrów na 100 ?

 

Raz mi się udało zejść ze spalaniem do 7 - 7.5 jak jechałem sam w trybie Eco Pro po drodze w przbudowie przy prędkości 60-70km/h.

 

Trasa Waw-> Gd w podobnej konfiguracji jak w/w autostradą przy dużej prędkości (160-180) zjada 10-11 / 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.