Skocz do zawartości

Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.


Kirył

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie to wszystko jest możliwe. Ale jakie musiałyby być te opony żeby przeglądu nie przeszedł? To nie jest jakieś seico co po bułki do biedronki jedzie 40 km/h, tutaj fura swoje waży, swoje konie ma i opony to jest podstawa aby bezpiecznie pośmigać. Jak ktoś oszczędzał na oponach bo jeszcze na łysych objedzie to gdzie tam reszta eksploatacji auta...

Trudno powiedzieć bo równie dobrze mogła być opona rozcięta czego nie widział właściciel, a diagnosta tego nie puścił dalej...

Na dwoje babka wróżyła... Zresztą jaka pewność że poszło o opony, być może był jakiś wyciek czy mokry amortyzator i diagnosta tak samo fury nie puścił dalej...

 

Czy nie przeszedł przez opony czy poważniejszą awarię, to i tak slabo świadczy o włascicielu.

Ja jeżdząc dwudziestoletnim autem za parę groszy staram się mieć opony i hamulce tip-top.

A tutaj f10 i łyse opony? to ciekawe jak taki wlasciciel dbal o resztę auta, skoro nawet własne bezpieczeństwo i zycie ma całkiem w nosie...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam pisze z zapytaniem poniewaz mam okazje kupic f10 mpak 535d 2014 2gi wlasciciel podobno cala w ori lakierze ma hud i jakies 2 inne asystenty licznik full led lampy adaptive led tylko jest jedno ale auto nie ma komfortow i tylko dlatego tutaj jestem z zapytaniem czy auto w tych sportach skorzanych elektrycznych az tak bardzo sie rozni od komforow ? siedzialem w komfortach wiem ze sa wygodne ALE W SPORTACH nie siedzialem i dlatego pytam oraz wzgledem odsprzedazy np za 2 lata bo wiem ze ludzie szukaja komfortow przebieg autko ma jakies 160k cena bodajze 95k szukac dalej czy brac z sportami i sie cieszyc autem >oraz czy warto za te cene kupowac ? pytam troche madrzejszych kolegow z forum haha :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i przepasc ale to nie znaczy ze sporty sa zle.

A niekiedy ma sie wrazenie czytajac forum, ze jedynie na komfortach mozna siedziec, a sporty w d. pe kluja i sa tak samo dobre jak te z tarpana.

To samo jak z silnikami, ze jak nie ma R6 to kupujac takie BMW to przegralo sie zycie.

Zrobilem iles tys km na sportach i bylo wygodnie, mialem tez trasy ponad 1000km ciagiem.

Oczywiscie mialem przyjemnosc kilka razy przejechac sie na komfortach i sa super. Ale sporty tez sa wygodne.

Oczywiscie najlepiej samemu sie przymierzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wlasnie pytam was o rade bo gdyby byly komforty to nie byloby problemu

 

Ale serio wyznacznikiem zakupu efki u Ciebie jest to czy ma komforty czy nie ?? Może być bieda ale z komfortami ?

 


Najwazniejsze procz silnika byly adaptive ledy i wlasnie komforty poniewaz bede robil troche tras a w sportach nie siedzialem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem sporty w E93 i mam komforty w F10 i jest duża różnica :mrgreen: poza kształtem fotela to w komfortach mamy jeszcze dodatkowe regulacje foteli których nie ma w sportach

ale ogólnie sporty są ok, komforty możesz łatwo dołożyć jak np masz sporty z pamięcią, koszt z 3k i tyle. Ledowe lapy przednie sa bardzo drogie i tak samo wymiana zawieszenia np na EDC które tez zwieksza mocno komfort podróżowania.

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to jej wyposazenie no mi brakuje tylko komfortow wiele nie wymagam chyba najwazniejsze ze jak po lift to mpak i ledy

Get a detailed car report instantly! Detaillierte Fahrzeughistorie überprüfen!

1CB Co2 Content Co2 Umfang

1CC Automatic Start/stop Function Auto Start Stop Funktion

1CD Brake Energy Regeneration Brake Energy Regeneration

230 Eu Specific Additional Equipment Eu Spezifische Zusatzumfaenge

258 Runflat Tyres Bereifung Mit Notlaufeigenschaften

2ND M L.-a.w. Double Spoke 351 M/16",mt M Lm Raeder Doppelsp. 351 M, 19",mb

2TB Sport Automatic Transmission Sport-automatik Getriebe

2VA Adaptive Drive Adaptive Drive

2VB Tyre Pressure Indicator Reifendruckanzeige

302 Alarm System Alarmanlage

322 Comfort Access System Komfortzugang

323 Soft Close Automatic System For Doors Soft-close-automatik Fuer Tueren

337 M Sport Package M Sportpaket

403 Glas Roof, Electric Glasdach, Elektrisch

415 Sunblind For Rear Window Sonnenschutzrollo Fuer Heckscheibe

416 Sunblinds Sonnenschutzrollos

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

430 Interior And Exterior Mirror Packa Innen- Und Aussenspiegelpaket

431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend

441 Smokers Package Raucherpaket

459 Seat Adjustm., Electr. W. Memory Sitzverstellung, Elektr.mit Memory

464 Skibag Skisack

465 Through-load System Durchladesystem

481 Sport Seats F Driver/front Passenger Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer

488 Lumbar Support Driver/front Passenger Lordosenstuetze Fahrer/beifahrer

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

496 Seat Heating For Rear Seats Sitzheizung Fuer Fondsitze

4MR Int. Tr. Fin. Aluminium Hexagon Interieurleisten Aluminium Hexagon

4NB Aut.air Conditioning 4-zone Control Klimaautomatik Mit 4-zonenregelung

4U2 Driving Experience Control Incl. Ec Fahrerlebnisschalter Inkl. Eco Pro

4UR Ambient Light Ambientes Licht

502 Headlight Washer System Scheinwerfer-waschanlage

508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

552 Adaptive Led Headlight Adaptiver Led-scheinwerfer

575 Additional 12v Power Socket Zusaetzliche 12-v-steckdose

5A1 Led-fog Lights Led-nebelscheinwerfer

5AC Autom. High-beam Headlights Control Fernlichtassistent

5AL Active Protection Active Protection

5AS Driving Assistant Driving Assistant

609 Navigation System Professional Navigationssystem Professional

610 Head Up Display Head-up Display

676 Hifi Loudspeaker System Hifi Lautsprechersystem

698 Area-code 2 Area-code 2

6AC Intelligent Emergency Call Intelligenter Notruf

6AE Teleservices Teleservices

6AK Connecteddrive Services Connecteddrive Services

6AM Real Time Traffic Information Real Time Traffic Information

6AN Concierge Services Concierge Services

6AP Remote Services Remote Services

6NS Enhanced Telephony With Extended Sm Komforttelefonie Mit Erw. Smartphon

6WB Multifunctional Instrument Display Multifunktionales Instrumentendispl

710 M Leather Steering Wheel M Lederlenkrad

715 M Aerodynamics Package M Aerodynamikpaket

760 Individual High-gloss Satin Chrome Individual Hochglanz Shadow Line

775 Individual Roof-lining Anthracite Individual Dachhimmel Anthrazit

7A2 Innovation Package Ii Innovationspaket Ii

7RS Comfort Package Comfort Paket

7XP Navigation Package Connecteddrive Navigationspaket Connecteddrive

801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung

851 Language Version German Sprachversion Deutsch

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

8KA Oelservice Int. 30.000 Km/24 Months Oelwartungsint. 30.000km/24monate

8TF Active Protection For Pedestrians Aktiver Fussgaengerschutz.

8TH Speed Limit Info Speed Limit Info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bMW F10]

Witam

Ze względu z podjęciem pracy za granicą, planuje zakup samochodu do +/- 100k PLN na trase ok. 3000km miesięcznie trasa (dom[pl]-niemcy, niemcy-dom[pl]) od dłuższego czasu przeglądam model f10 sedan od 2013r w górę.

Chciałbym się zapytać jaki silnik diesla byłby dobry i w miare elastyczny na autostradzie w połączeniu z dobry spalaniem przy prędkościach 150-170. Jak wygląda sprawa usterkami oraz prosiłbym o udzielenie informacji/rad co do danego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały temat jest o radach...

A odnośnie wyboru silnika to najłatwiej zrobić to tak:

Najwolniej najtaniej najekonomiczniej to 518d, najszybciej najdrożej 550d, i teraz między tymi skrajnościami przesuwasz sobie potencjometr aż znajdziesz najlepsze dla siebie rozwiązanie... Coś za coś jak to w życiu, nieda się mieć 518d i 4,7 do setki palącego 5 litrów...

Tutaj już napisano chyba wszystko o każdym silniku, i są zwolennicy tych najsłabszych jak i najmocniejszych. Trzeba pamiętać że też są zupełnie inne koszty zakupu jak i później eksploatacji więc wszystko trzeba przemyśleć, jednak często stan auta powoduje zakup trochę innego silnika bo wbrew pozorom wybór ładnych sztuk nie jest za duży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Zasłużeni forumowicze

Takie pytanie na szybko . Znalazłem niedaleko takie coś :

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-m-pakiet-aktywny-tempomat-rude-skory-ID6Dk2GW.html?

VIN taki : WBAMX11030C888253


Dekodery mówią o innej tapicerce foteli i kanapy jak i zderzaku oraz roku produkcji 2011 . Także sklep z częściami tak wskazuje . Komuś chciało się przekładkę robić czy babol ? Albo turbo składak bo nawet relingi inne są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
E to szkoda czasu na to przy takim podejściu sprzedającego . Znalazłem do oględzin inny egzemplarz bardzo zbliżony do tego . Nawet ciekawszy . Tam wszystko się zgadza . 2 komplety kół , serwis itp garażowany .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał bezwypadkowej pewnej F10 z komfortami to mogę polecić moją ,zmieniam bo chciałbym kupić inny model bmw z FV, poprzedni właściciel miał ją ponad 8lat, u mnie krótko niestety ale zdążyłem zrobić 10tys km i profilaktycznie wymienić rozrząd, 0 problemów z autem to mogę polecić ,może ktoś akurat szuka takiej f10

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-bezwypadkowy-oryg-lakier-serwis-100-aso-nowy-rozrzad-fotele-komfort-ID6E9wBl.html?isPreview=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć panowie. Będę miał pytanie troszkę z innej beczki. Czy jest sznsa, że w F10/11da radę zmieścić 2 wózki? Aktualnie jeżdżę E91 330xd N57, ale prawdopodobnie nie będę w stanie zmieścić drugiego wózka. Może ktoś z grupowiczów jest/był w podobnej sytuacji rodzinnej i podpowie coś ciekawego :)

Dodatkowo, lepiej zastanawiać się nad 530,czy 535? Z moim N57(ole zmieniany co 10 tys. km) nie miałem poważniejszego problemu, jak wymiana świec. Czy w przypadku 5, też to dobrze wygląda z tym silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem F31 czyli seria 3 w kombi i spacerówka nie wchodziła na długość jedynie po skosie, kupiłem kombi mimo że mi sie nie podobało z myślą ze wszystko wejdzie i seria 3 mnie rozczarowała na maksa pojemnością a do F10 sedana wchodzi spacerówka na wprost :mrgreen: F11 czyli kombi to już naprawdę duży bagażnik, zawsze możesz podjechać do np komisu zobaczyć pierwszą z brzegu F11 i wrzucić wózki do bagażnika, raczej nie powinni mieć nic przeciwko.


A co do silnika to szukaj jednego i drugiego, naprawdę ciężko jest kupić fajne auto zobaczysz że jak przefiltrujesz ogłoszenia to zostanie Ci z 2-3 auta, jeden i drugi silnik będzie ok. Ja mam 520d zrobiłem prawie 50k tym autem, aktualnie strzeliło 200k i auto poki co bezawaryjne, nie robiłem totalnie nic poza eksploatacja (filtry, oleje, klocki) i rozrządem profilaktycznie no ale auto lata 95% w trasie.

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem F31 czyli seria 3 w kombi i spacerówka nie wchodziła na długość jedynie po skosie, kupiłem kombi mimo że mi sie nie podobało z myślą ze wszystko wejdzie i seria 3 mnie rozczarowała na maksa pojemnością a do F10 sedana wchodzi spacerówka na wprost :mrgreen: F11 czyli kombi to już naprawdę duży bagażnik, zawsze możesz podjechać do np komisu zobaczyć pierwszą z brzegu F11 i wrzucić wózki do bagażnika, raczej nie powinni mieć nic przeciwko.


A co do silnika to szukaj jednego i drugiego, naprawdę ciężko jest kupić fajne auto zobaczysz że jak przefiltrujesz ogłoszenia to zostanie Ci z 2-3 auta, jeden i drugi silnik będzie ok. Ja mam 520d zrobiłem prawie 50k tym autem, aktualnie strzeliło 200k i auto poki co bezawaryjne, nie robiłem totalnie nic poza eksploatacja (filtry, oleje, klocki) i rozrządem profilaktycznie no ale auto lata 95% w trasie.

Nomenklaturę 3 i 5 to znam raczej :p Tak czy siak, dziękuję za informacje. Przed wyborem silnika podejdę sobie do komisu i zobaczę jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czesc. Mam pytanie o sens zakupu. Chodzi o wersje 525d z 11.2010 - z motorem 6 cyl. Mam mozliwosc zakupu u rodziny znajomego egzemplarz ktory ma 85 tys km przebiegu ( pewna historia, bardzo zadbane) Życzą sobie 19 000 eur. Samochod jest w DE. Ze wzgledu na motor bede musial zaplacic akcyze 18,6%. Czy ten silnik jest wart calego przedsiewziecia? Zalezy mi na niezawodnosci jednak za te kwoty (wyjdzie ze 100 tys pln z akcyza po obecnym kursie eur) bede w stanie kupic LCI z B47 tutaj w PL. Ma lub mial ktos z was wersje 525d 6 cyl? Czy jest ona lepsza od 530d? Poza mocą czym one sie tak naprawde różnią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak dla mnie to sporo sobie zycza jak za diesla z 2010 roku. Jestem na etapie szukania g31 i za moją f10 535i 145000 przebiegu (bardzo bogate wyposazenie) w Holandii przy oddaniu mojej i wzieciu g31 dostane 16000 euro. Wiadomo garaż zapewne wystawi ja za 20 tys i sprzeda miedzy 18 a 19 ale to holandia, auta duzo drozsze niz w niemczech no i bedzie sprzedawal handlarz (gwarancja na 3 lub 6 miesiecy) prywatna osoba zawsze taniej odda. Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.