Skocz do zawartości

Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.


Kirył

Rekomendowane odpowiedzi

Ile trzeba dać za f10 335 benzyną od jakiej sumy trzeba startować żeby auto było pewne?

 

A jaki rocznik, przebieg i czego oczekujesz od samochodu (wyposażenie)? Można mieć 2014r M Sport za 100k ale też można za 230k.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Dobre i to ale wstępny projekt ,który leży już w senacie od początku roku zakładał stawkę 4.6 % na auta powyżej 2 L , teraz widzę 8% :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to i tak dużo mniej niż 18,6%...

 

I tak kluczowym pytaniem pozostanie czy dystrybutorzy aut skorygują cenniki o te 10% czy pozostawią ceny po staremu a na przykład będą wyżej rabatowali auta powyżej 2.0L czy w ogóle nic nie zmienią a różnicę w akcyzie pozostawią jako swój zysk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zmienią to lepiej będzie kupić na zachodzie i przyjechać sobie do nas także w dobie wolnego rynku będą raczej do tego zmuszeni. Czy o 10% to już czas pokaże, myślę że nie. Druga sprawa jest taka, że chyba ciężko będzie z tą obniżką. Nie mam pojęcia jak rząd poradzi sobie z kolejnymi wydatkami rzędu kilkudziesięciu mld rocznie także powiększanie tej kwoty jest irracjonalne. Oczywiście fajnie by było gdyby zlikwidowali akcyzę, ale z jednej strony mówi się o podatkach z deszczu proporcjonalnym do powierzchni naszych dachów na budynkach, a z drugiej o obniżkach akcyzy. Staram się myśleć logicznie i ja nie widzę szansy byśmy pożegnali nasze ukochane 18,6%. Wiadomo, że w obecnych czasach ta akcyza nie ma racji bytu, ale kompletnie nie chodzi o to czy coś jest potrzebne czy nie.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda akcyza jest moim zdaniem zbyt wysoka, czy to będzie 3 czy 1 czy 20%, po to wchodziliśmy do UE żeby korzystać z wolnego handlu towarów i usług, sam rynek powinien regulować co ile kosztuje a nie ingerencja rządu :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda akcyza jest moim zdaniem zbyt wysoka, czy to będzie 3 czy 1 czy 20%, po to wchodziliśmy do UE żeby korzystać z wolnego handlu towarów i usług, sam rynek powinien regulować co ile kosztuje a nie ingerencja rządu :mad2:

:cool2:

 

... tylko że akcyza (od samochodu, paliwa, prądu i pewnie niedługo powietrza, bo inaczej na 500+ kasy nikt nie znajdzie) to najłatwiej a więc najlepiej ściągalny podatek. Jeśli obniża powyżej 2l, to tylko dlatego, że podnosząc poniżej wyjdą na spory plus. Co najmniej tak spory, jak ten przy 500+ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda akcyza jest moim zdaniem zbyt wysoka, czy to będzie 3 czy 1 czy 20%, po to wchodziliśmy do UE żeby korzystać z wolnego handlu towarów i usług, sam rynek powinien regulować co ile kosztuje a nie ingerencja rządu :mad2:

 

Tak by było, ale w naszym ustroju jest to niemożliwe i nigdy nie będzie. Jeżeli zdejmą akcyzę to dadzą inny podatek pod byle jaką nazwą i pretekstem, bo kasy musi starczyć na "nowe programy". Do Unii nie wchodziliśmy by korzystać z wolnego handlu i usług, główny powód był zupełnie inny.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś temacie kiedyś czytałem, że DPF jest tak skuteczny, że końcówka wydechu powinna być czysta i wolna od osadu sadzy.

 

Dziś z ciekawości wsadziłem na zimno palec do wydechu (na zimnym silniku po trasie kilkaset km) i jest brudny (jakoś tragedii nie ma, ale jest od wewnątrz lekki nalot sadzy). Z zewnątrz czysto.

 

też tak macie?

 

PS - oleju nie ubywa pomiędzy przeglądami, wszystko wygląda OK, przebieg 240tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki.... temat byl juz chyba kolo 50tej podstron tego watku :duh: f10 jako auto dla rodziny 2 + 1 gdzie 1 to noworodek wiec na poczatek wózek z gondola... alternatywa to 4gc czyli liftback... na f10 rabat dla mojej korporacji wiekszy teraz o 4% niz na 4gc... f11 nie podoba sie tak jak f10 pytanie do uzytkownikow czy jak zdecydowaliscie sie na f10 to kazdorazowo przy operacji z wozkiem nie marudziliscie ze trzeba bylo wziasc f11 :mad2: ... decyzja teraz albo za pol roku wybor miedzy 4gc a g30... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na G31 :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie aktualnie 2+2 z czego młodszy 7 miesięcy a starsza 12 lat i gdyby nie labrador w rodzinie to zabieralibyśmy się na raz do F10 z wózkiem :)

 

niestety labiszon potrzebuje duuuuużo miejsca na swoje szanowne 4 litery i dlatego za kare nie jeździ na wyjazdy rodzinne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam rodzinę 2+1 i jak się synek urodził miałem E60, potem F10, 0 problemów z pomieszczenie się. Nie czułem też nigdy jakiegoś dyskomfortu z wkładaniem i wyjmowaniem wózka z sedana.

Kupujesz auto dla siebie na kilka lat? Za pół roku będzie G30, dostawa w marcu 2017. Prawie rok, rabatów nie będzie, choroby wieku dziecięcego, ale możesz być pierwszy :). Ciekawe to info, że w listopadzie mają buc gotowe skonfigurowane G30 przez BMW. Było cos takiego z F10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam było tak z F10 choć nie dla wszystkich wersji i gdy ruszyły dostawy pojawily się zmiany nawet w silnikach.

Pamietam wersję popremierową F10 bez przelączników trybów jazdy, bez wylacznika Auto/Stop ......

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.