Skocz do zawartości

iPOD w BMW


gusto2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czytalem watek pt. iPOD w e38 i chcialbym go troche rozszerzyc.

Z tego co wiem, to wejscie AV (tez mam cos takiego w e39, ale niemoge znalezc kabelka) jest monofoniczne wiec lipa - ktos moze mnie poprawic?

Rozwiazan komercyjnych jest kilka, w cenie okolo 200$, ale zastanawiam sie nad czyms tanszym, wlasnorecznie zrobionym.

Wiekszosc z posiadaczy BMW nowszych wersji 3ki i we wszystkich 5 i 7ach ma odtwarzcze kasetowe w kabinie do niczego nie sluzace w obecnych czasach. Zastanaiwam sie czy nie daloby rady rozebrac tego magnetofonu, odciac kabelki od niego i w to miejsce wpiac Line-out.

Sygnal z magneteofonu i tak idzie niewzmocniony do wzmacniacza (u mnie w bagazniku) wiec zwykle wyjscie sluchawkowe odtwarzaczy mp3/discmanow etc moznaby w to miejsce podpiac.

Wydaje mi sie, ze roboty niewiele, tylko trzeba wiedziec ktore kabelki odciac.

 

iPoda moznaby wtedy zamonotwac na konsoli, albo polozyc na poleczce z przodu, regulacje glosnosci ma sie dalej w kokpicie lub z kierownicy, tylko piosenki zmienialo by sie na odtwarzaczu.

IMO fajny pomysl, dosc wygodny i prosty. Robiliscie moze cos takiego?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast grzebać i niszczyć oryginalny sprzęt w aucie łatwiej jest zastosować tzw. "transmiter fm" cena na allegro w granicach 20 - 60 PLN i to urządzonko nadaje się do wszelkiej maści odtwarzaczy mp3.

 

Dla iPOD-a są specjalne firmowe urządzonka " iTRIP" w cenach ( allegro ) 100 - 300 PLN.

 

Obydwa rozwiązania działają na zasadzie nadajnika UKF, odbieramy sygnał naszym standardowym radiem w aucie, jakość dzwięku w zupełności wystarczająca dla większości użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki testowałeś nadajnik, ja mam taki : http://allegro.pl/item95347095_transmiter_4xfm_stereo_mp3_cd_w_aucie_ladowarka.html i działa wyjątkowo dobrze ( pod warunkiem że nie zakłóca go inna stacja radiowa ) i nie wydaje mi się żeby ujął jakości iPOD-owi. Co do adaptera kasety to owszem, zgadzam się lipa straszliwa, szkoda kasy :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zgadzam z gusto... Zanim sie przesiadlem do E90 w poprzednim aucie stosowalem iTrip Griffin'a. Niby to gralo ale slychac bylo w tle szumy jakby sluchalo sie ze zjechanej kasety :(

Teraz mam w podlokietniku to wejscie AUX i kabelek z mini jackiem na obu koncach. Jest OK. Pytalem w serwisie i interfejs do iPoda tak zeby mozna bylo z kierownicy wybierac utwory.... ale cena tego ustrojstwa... masakra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do adaptorów kasetowych - nie do konca macie racje. Po prostu to co kupuje sie w sklepie to jedno wielkie gie. Mialem kiedys discmana panasonic - byl to zestaw "car audio" - w komplecie byla ladowarka pod zapalniczke i kaseta-przejsciowka tez panasonic. Nie bylo sposobu na jakosciowe odroznienie plyt granych przez kasete z discmana i drugiego przyzwoitego radia CD. Jakosc rewelacyjna, zero znieksztalcen, zero szumu. (nawiasem mowiac szum z tasm bierze sie z samej tasmy i niedoskonalosci zapisu magnetycznego a nie z faktu glowicy czytajacej). Tylko ze ten discman mial tez wyjscie line out, przez sluchawki jakos byla gorsza.

 

swoją drogą temat podlaczenia ipoda tez mnie interesuje! mam jakas tandetna przejsciowke i nie jestem specjalnie zadowolony, choc bardziej od zlej jakosci dzwieku przeszkadza mi konieczkosc gmerania po ipodzie, ktora mocno dekoncentruje...

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam specjalnego interfejsu Icelink firmy Dension. Pozwala on podlaczyc ipoda bezposrednio do radia bmw. Urzadzenie dziala bardzo fajnie - np. wyswietlaja sie tytuly piosenek na wyswietlaczu od navi :) do tego ipoda mozna miec schowanego w bagazniku a do sterowania uzywac przyciskow w navi lub na kierownicy. Minusem jest cena ponad 600zl :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa opłacalności? iPod 1500, przejsciówka 600... montaz..samemu.. nie lepiej radyjko MP3 lub zmieniarkę MP3? Ipoda trzeba nosić, wyjmować, pamiętać itp itd...

 

No tak, ale jak ktos ma fabryczna navi ??? To juz raczej radyjka nie bedzie chcial zmieniac. Poza tym ipoda mozna kupic za 1500 ale mozna i za 600 zl (co lacznie z kosztem interfejsu i montazu da raptem 300 zl wiecej niz zmieniarka)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie więcej niz zmieniarka, wiec po co?

 

no coz technologia mp3 praktycznie wyparla z rynku zwykle cd-playery - czyli jakis sens to ma (np 500 utworow dostepnych od reki, brak przewalajacych sie po calym samochodzie plyt cd itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to wygląda bardzo tandetnie :?

a te 600zł to chyba tylko za to że wpadli na pomysł jak to zrobić żeby było sterowanie z kiery itp.

 

fakt, ze steruje sie to z kierownicy oraz ze podlacza sie to jako zmieniarke oznacza, ze urzadzenie obsluguje co najmniej jeden typ incerfejsu sterowania urzadzeniem zewnetrznym jakim jest zmieniarka. Czyli potrafi przesylac dwukierounkowo informacje w jednym ze standardow komunikacji zmieniarkowej (play, przewin, cofnij, zmien plyte, random, cd-text) do tego wszystkie te polecenia przechodza konwersje na jakis wewnetrzny standard ipodowy. Zauwaz jaka mase sprzetu obsluguje ten ice link. Uwarzam to za kawal dobrej roboty i zapewniam CIe, ze nie jest to tylko kewstia podlaczenia kabelkow

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

W poniedziałek odbieram z salonu nową E60. W internecie na stronie http://ipodyourbmw.com/ znalazłem informację nt tego fantastycznego interface'u pozwalającego na obsługę Ipoda z poziomu iDrive (chyba o podobnym urządzeniu w tym wątku rozmawiacie, prawda?).

Stąd moje olbrzymie tym tematem zainteresowanie oraz następujące pytania:

1) - Czy ten interface jest już dostępny dla E60 w Europie, czy wciąż tylko w USA?

2) - Jeśli jest, to czy można go zamówić w każdym salonie? Jeśli tak - za ile, oraz ile będzie kosztwał oraz jak długo potrwa montaż?

3) - Czy jest być może gdzieś dostępny poza autoryzowaną siecią sprzedaży?

4) - Czy ewentualnie jest jakaś alternatywa - tzn. czy tego typu IceLinkPlus - sprzedawany na Allegro będzie działał w E60?

 

(fabrycznie mam już zamontowane w standardzie wejście AUX-in, więc być może montaż samego intereface'u będzie przez to łatwiejszy?

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi!!

 

PS. No a póki co - witam wszystkich serdecznie bom tu zupełnie nowy - a to mój drugi post, zaraz po powitalnym... ;)

 

Jarek

Luxembourg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie jak działa ten interface o ktorym piszesz. Natomiast IceLinkPlus działa tak, ze tłumaczy polecenia ipodowe na standard komunikacji radio-zmieniarka i odwrotnie. Czyli podłączajac Ice rezygnujesz ze zmieniarki. I nei ma to nic wspolnego z wejsciem AUX do radia - AUX to wejscie to tylko stereofoniczny sygnał i nic wiecej, zadnego sterowania.

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten interface do E60 chyba działa na dość podobnej zasadzie (szczegóły są na tej stronie, której link wyżej podałem), i też iDrive "widzi" iPodzika jako zmieniarkę, z tym że na CD1 masz wybór katalgu wykonawców, na CD2 po tytułach folderów, CD3 rodzaj muzyki itp (czy jakoś w ten sposób).

Strasznie mi się to podoba - bo można w ten sposób mieć 60 gigowego ipoda podłączonego na stałe w samochodzie i muzyki do upadłego :)

 

Aha i jeszcze jedno, z Twojej odpowiedzi wynika, że to się podłącza jakoś bezpośrednio pod radio (sterowanie + dźwięk) - a to by oznaczało, że AUX-in pozostaje w tej sytuacji "nietknięty", więc mogę go mieć zostawiony na jeszcze inne źródło dźwięku. No to by nawet było lepiej w zasadzie.. hmm

 

Tylko GDZIE takiego interface'a dostać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, podlaczone jest jako zmieniarka. A w kostce od zmieniarki jest tak PI*OKO

 

- jeden kilka kabli odpowiedzialnych za przesylanie polecen do zmieniarki

- trzy lub cztery kable z dzwiekiem

- kable zasilające

- sygnal dajacy prąd do uruchomienia zmieniarki

 

 

a aux to tylko gniazdo stereofoniczne na podłączenie czegos. Mozesz podłączyc wszystko, co ma wyjscie stereo, łączenie z domowym VCR ;) Pod warunkiem, ze poziom sygnalu jest w normie. Dotyczy to sytuacji, gdy podłączasz pod takei gniazdko np walkmana przez wyjscie sluchawkowe. Wtedy gdy sygnal jest zbyt mocny (za glosno) to sa duze znieksztalcenia. Gdy za cichy to z kolei pojawiaja sie szumy ze wzmacniacza samochodowego. Ot trzeba sobie znalezc zloty srodek

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.