Skocz do zawartości

System HiFi Alpine - opinie, montaz


kukulka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
a czy na nowych czy uzywanych elementach? warto kupić same części H/K z jakiegoś rozbitka wyjdzie o wiele taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
H/K będzie ładniej grał w całym aucie a Alpine będzie podobnie grał ale tylko na przodzie - różnica w cenie znaczna więc warto pomyśleć nad Alpine - różnica do standardu jest bardzo duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
różnica pomiędzy HiFi a Alpine jest duża już opisywałem - warto to z robić jeśli ktoś nie chce wydawać 8 tys.zl Apline zamknie sie w ASO za około 4300PLN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hey,

 

Ja już jestem po... najpierw zainstalowałem dedykowany zestaw FOCAL`a + wzmacniacz Alpine PDX-F6, ale brzmiało to hmm tak sobie. No to odesłałem wszystkie graty, na szczęście udało się oddać i.... za namową jednego ze speców od car audio, poszedłem w GLADEN`a 201 + wzmacniacz MOSCONI 120.4 .

 

Powiem tak... czapki z głów :twisted:

 

Dodam, że w zestawie Alpine, wzmacniacz jest słabiutki i zostają oryginalne głośniki pod fotelami. Gladen + Mosconi z montażem cenowo wychodzą podobnie, a wymieniamy również basy. Brzmi to niesamowicie.

 

pozdrawiam

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Ktoś jeszcze może podizlić się swoimi doświadczeniami i wrażeniami po upgrade podstawowego audio? Gladen gra lepiej niż alpine? Jaką ma charakterystykę? Jakie różnice?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze może podizlić się swoimi doświadczeniami i wrażeniami po upgrade podstawowego audio? Gladen gra lepiej niż alpine? Jaką ma charakterystykę? Jakie różnice?

Ja :mrgreen:

Miałem podstawowe audio :duh: więc zacząłem coś robić aby je poprawić :mrgreen:

Na początek poszedł zestaw (na przód) http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,18,290&kid=290&pid=2248 i na tył http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,18,290&kid=290&pid=2245.

Maskownice do tweeterów zakupiłem w ASO (za chyba ok 100 zł za szt.)

Zestawik grał niebo lepiej lecz bass (z pod siedzeń) był zbyt słaby (pusty). Zdecydowałem się na montaż wzmacniacza. Nie chciałem upychać nie wiadomo jaką jednostkę a zależało mi aby był jak najmniejszy i w miarę mocny aby zasilił cały przód. Dlatego też za na mową tunera ;), zainstalowano mi wzmacniacz focala https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/FOCAL_/PERFORMANCE/FD_2_350, który idealnie pod pasował w miejsce seryjnej jednostki (w bagażniku ) :)

 

 

Po zestrojeniu całego audio, brzmienie się znacznie poprawiło lecz czegoś brakowało..... :x Miałem wrażenie, że głośniki pod fotelami były zbyt słabe do focala..Dlatego też wymontowałem dimensiony i w to miejsce wjechały gladeny. :mrgreen:

Po całkowitym strojeniu cały zestaw gra o niebo lepiej w stosunku do podstawowego audio. Poprawiły się soprany, niskie tony oraz jakość dźwięku. Głośne słuchanie muzyki nie wpływa na jakość dźwięku :mrgreen: Nie jest to możę HK ale mnie satysfakcjonuje :mrgreen:

 

Moje doświadczenia w car audio BMW..

Słuchałem zestaw Focala w X6 - porażka,

Słuchałem zestaw Gladen one w X1 - rewelacja

Słuchałem zestaw HK w m4 z procesorem dźwięku- bajka! :mrgreen:

 

Reasumując....jeśli na dzień dzisiejszy miałbym zmieniać audio w moim BMW to poszedł był całkowicie w zestaw GLADENA lub ewentualnie w HK :wink:

Edytowane przez misiekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Zestaw hi-fi: więcej góry (za sprawą dedykowanych wysokotonówek, kiepskiej jednak jakości, średnica o matowej barwie jak w standardowym audio, sporo więcej basu - słabej jakości, przewalonego, kompletnie tracącego selektywność. Ogólny poziom nie odbiega znacząco od standardowego zestawu jedynie bas zaczyna już irytować.

 

Podsumowując - za cenę vs. możliwości fabrycznych zestawów polecam pozostać przy standardowym a ewentualne wolne środki (np. 5kzł na Harmana) przeznaczyć na aftermarketowy zestaw - będzie grało dużo lepiej :D

 

 

Absolutnie się nie zgadzam. Mam zatem pytanie, czego sluchaleś? Z jakiego źródła? MP3? Radio? Z dysku w samochodzie czy bluetooth?

 

Od 15 lat słucham winyli na wzmacniaczach lampowych. Glownie jazz. Jestem przyzwyczajony do wysokiej jakosci brzmienia i mam duze wymagania. Gdy wsiadam do bmw i słucham tych samych utworów, to nie mam jakiegoś wielkiego dyskomfortu. Ale słucham muzyki z dysku (przez bluetooth gra gorzej, radio jeszcze gorzej) lub z pendrive. Basu jest mnostwo. Jest krótki i zwarty. Srednica i wysokie są satysfakcjonujące. Scena dźwiękowa jest "słuchawkowa" , ale to typowe w aucie.

 

Audio w wersji hifi w f30 gra trochę lepiej niż np. system bose w Mazdzie 6.

 

Ale jezeli ktoś sie przyzwyczail do sluchania muzyki elektronicznej z podkręconymi sopranami i basami, to moze mu być mało ale nie dlatego, że system audio jest za słaby, tylko dlatego, że takie brzmienie sobie utrwalił w glowie.

 

Zapuście sobie muzykę dobrze nagraną z udziałem prawdziwych instrumentów ktorych brzmienie znacie z natury i zobaczycie ze to audio w bmw f30 gra naprawdę dobrze.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj porównanie zestawów Gladena do audio BMW:

http://mm-prodesign.pl/img/allegro/tabela_800.png

 

Instrukcja montażu na zdjęciach... :duh: :mad2: http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=997859

 

Czy ASO zrobi Taki montaż aby gwarancji nie stracić? Czy oni tylko Alpine?

Edytowane przez felixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram u siebie z pendrive'a lub z płyty (głównie jednak ze stick'a), wave'y lub flac. Po wejściu USB grają u mnie także pliki HD, jednak jakie są parametry DAC'a ciężko ustalić bo BMW się tym nie chwali. Słucham głównie jazzu i trochę rozrywki (dla klasyki w samochodzie nie ma warunków).

 

Nie wiem na jakim zestawie słuchasz w domu, ale to co montuje BMW to nie jest nawet dobre hifi i do sensownie złożonego zestawu domowego nie ma żadnego startu.

 

Zaletą standardowego audio jest to, że nie męczy na dłuższą metę o ile nie słuchamy głośno. Znośny jest również bas, który tu jest jako tako trzymany w ryzach. Hifi to głównie więcej góry z przetwornika za 3 euro. Nie wiem, może to kwestia oceny - dla mnie to co montuje BMW w F30 jest znośne, pod warunkiem, że nie mamy specjalnych oczekiwań. Nie rozważam tego grania w kategoriach audiofilskich bo wtedy nie ma czego zbierać. Gra, nie męczy, wystarczy, ot tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj porównanie zestawów Gladena do audio BMW:

http://mm-prodesign.pl/img/allegro/tabela_800.png

 

Instrukcja montażu na zdjęciach... :duh: :mad2: http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=997859

Nie wiedziałem że jest takie porównanie :8)

 

Czy ASO zrobi Taki montaż aby gwarancji nie stracić? Czy oni tylko Alpine?

Nie wiem czy udźwigną taką usługę...Oni raczej skupiają się na tym co oferuje diler..

 

Ja nagłośnienie przerabiałem jak samochód był (na gwarancji fabrycznej) i jest ( na gwarancji repair) u lokalnego tunera od car audio :mrgreen: W między czasie byłem parę razy w serwisie (nawet aktualizowali mi bmw)i nic nie mówili że jest nieseryjne audio :mrgreen: Powiem tak...mam jeszcze alarm niefabryczny do, którego też nie mieli zastrzeżeń :mrgreen:

 

Wiadomo...jak się nic nie dzieje w danym temacie to jest ok :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1200 RMS... Niskotonowy Ground Zero + wymienie przody na u-Dimension dla BMW nisko sredio i wysoko tonowe... i gra DOBRZE :8) słupki mi zrobili bo mialem podstawowe ale taki był plan...

 

Ogólnie zaorane.... :twisted:

 

Jak by ktoś chciał przyjechać na odsłuch to priv :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że ma to start do domowego zestawu, tylko że nie mam dyskomfortu słuchając tych samych utworów w aucie.

 

Kiedyś słuchałem wypasionych car audio na wystawie. Podkręcone wysokie i basy. Gdy puszczano muzykę elektroniczną, to było umc umc ale to były dźwięki, nie mające swoich odpowiedników w naturze. Gdy zapuściliśmy muzykę z udziałem prawdziwych instrumentów, to zrobiło się śmiesznie, bo żaden instrument nie zagrał tak, jak go znamy.

 

Ja jestem zadowolony z audio hifi w f30.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny zestaw :cool2:

 

Grunt, że jesteś zadowolony z tego jak gra bo to najważniejsze. Ja, w sumie też jestem bo mogłoby być gorzej :wink:

 

A w kwestii podkręconej góry i basu... wiesz, mój znajomy prowadzacy salon z klamotami domowego audio często ma takie przypadki: składa klientowi zestaw, gra to prawidłowo a wtedy pada stwierdzenie; "no basu to tu nie ma i wysokie tony takie mało wyraziste" a potem się okazuje, że w domu i samochodzie korektor na maksa w prawo :shock: Także, tego... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja u siebie zainstalowałem GLADEN ONE 201 BMW EXTREME plus wzmacniacz Foccal FD 4.350 wszystko gra przyjemnie nie ma porównania do serii, natomiast jak dla mnie basy są za mocne. Wcześniej miałem w Subaru fabrycznie zamontowany system HK i ten obecny bez porównania lepiej gra.

W innym aucie na tym samym wzmacniaczu mam zainstalowane głośniki Foccala i całość jest znacznie łagodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja u siebie zainstalowałem GLADEN ONE 201 BMW EXTREME plus wzmacniacz Foccal FD 4.350 wszystko gra przyjemnie nie ma porównania do serii, natomiast jak dla mnie basy są za mocne. Wcześniej miałem w Subaru fabrycznie zamontowany system HK i ten obecny bez porównania lepiej gra.

W innym aucie na tym samym wzmacniaczu mam zainstalowane głośniki Foccala i całość jest znacznie łagodniejsza.

 

Mógł byś coś więcej napisać. Ile cię kosztował ten zestaw Gladen i wzmacniacz? Mam obecnie system HIFI i brakuje mu trochę... Osobiście lubie dobrą dynamikę, ''miękkim' basem też nie pogardzę :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja u siebie zainstalowałem GLADEN ONE 201 BMW EXTREME plus wzmacniacz Foccal FD 4.350 wszystko gra przyjemnie nie ma porównania do serii, natomiast jak dla mnie basy są za mocne. Wcześniej miałem w Subaru fabrycznie zamontowany system HK i ten obecny bez porównania lepiej gra.

W innym aucie na tym samym wzmacniaczu mam zainstalowane głośniki Foccala i całość jest znacznie łagodniejsza.

 

Mógł byś coś więcej napisać. Ile cię kosztował ten zestaw Gladen i wzmacniacz? Mam obecnie system HIFI i brakuje mu trochę... Osobiście lubie dobrą dynamikę, ''miękkim' basem też nie pogardzę :8)

 

Ja pozwolę sobie napisać.... :mrgreen:

 

Gladen one 201 extreme (cały przód) - ok 2500 zł

Gladen one 100 (tył) - 570 zł

Wzmacniacz Focala 4.350 - ok. 1400 zł

 

Są to ceny allegrowo, katalogowo.

Generalnie ok. 4600 zł :8) + montaż :wink: :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie koledzy z "Gladenem" mieszkają? Też bym zmienił ale przekonania nie mam... Chętnie posłucham...

Ostatnio po odsłuchu Bose w Maździe6 i Infiniti w Insigni z wielką radością wróciłem do swojego Hi-Fi. W tych dwóch przypadkach jak dla mnie kontroli basu zero a ja tego bardzo nie lubię. Do tego sucha średnica... Chociaż tego mi brakuje w beewmu ale jest znacznie lepiej. Generalnie powyżej 120 jest już spory szum co nie sprzyja przyjemnemu słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.