Skocz do zawartości

Opony letnie 18 cali rozmiar


HitMan

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to bym się nie przejmował takim gadaniem.

Możliwe, że bieżnik będzie się trochę różnił ( szersze paski np ) ale nie powinno to mieć wpływu na warunki jezdne, a po to się opony kupuje.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj, zeby nie zakładać kolejnego tematu.

Powoli rozglądam sie za letnimi oponami na moje felgi 19". Moje Dunlopy juz zeszły poniżej 5mm.

Chciałbym kupic nowy komplet bez RoF, rozmiar przód 245/40, tył 275/35.

Jaki zestaw polecacie? Ja chciałem kupic Michelin PilotSuperSport, ale w serwisie oponiarskim powiedzieli mi, ze bieżnik bedzie mi sie różnił na każdej z osi, i ze mam wybrać inne gumy ?! Pierwszy raz to slysze, musi sie czymś różnić bo w końcu z tylu opona jest szersza, ale zeby aż tak?!?! Co o tym sądzicie?

 

Zadzwoń do michelina i pogadaj z jakimś technikiem/ technologiem - może jest tam kompetentna osoba, która rozwieje Twoje wątpliwości. Albo zapytaj w innym serwisie. Strona michelina znajduje do Twojego autka pilot primacy hp, może coś jest na rzeczy ( hmmm do mojego nie mają nic :mad2: ). Skoro rozmiar jest to albo chodzi o xdrive, albo nośność nie pasuje. Do emki szukajka znajduje supersporty - czyli działa.

Coś mi się wydaję, że ogólnie mały wybór opon jest do serii f. Z * to już lepiej nie mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy xdrivie wszystkie kola musza miec ta sama srednice, stad pewnie to gadanie wulkanizatora. Ale jesli do tej wersji dostepne fabrycznie jest ogumienie mieszane (powinienes miec info na slupku kierowcy) to nie widze przeszkod by zalozyc taki zestaw jak proponujesz.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy xdrivie wszystkie kola musza miec ta sama srednice, stad pewnie to gadanie wulkanizatora. Ale jesli do tej wersji dostepne fabrycznie jest ogumienie mieszane (powinienes miec info na slupku kierowcy) to nie widze przeszkod by zalozyc taki zestaw jak proponujesz.

 

Dokladnie tak jak napisales.

 

Pemek, do opinii wulkanizatorow podchodz z rezerwa, pomimo, ze zajmuja sie na codzien oponami, wiedza wiekszosci odbiega od fachowosci. Sporo jest za to domyslow i obiegowych teorii, ktore zwykle maja malo wspolnego z rzeczywistoscia.

 

Rozmiary opon, o ktore pytasz sa prawidlowe, jezeli dysponujesz felgami o mieszanych szerokosciach, czyli fabryczne 19x8.5 i 19x9.0, wszystko bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co w wypadku kiedy kupujesz nowe opony, jeżdzisz na nich sezon, po czym jedną Ci wybulwia. Zakładasz znowu nówkę i co? Będzie ściągać? Przecież nie wymienię wszystkich 4 opon dlatego że wybulwiło jedną? Jak to jest ?

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinieneś wymienić 2 opony na tej samej osi. Ale w twoim przypadku, zużycie po 1 roku nie powinno mieć aż tak dużego znaczenia, no chyba że przejechałeś przez ten rok 50 tyś km
"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co w wypadku kiedy kupujesz nowe opony, jeżdzisz na nich sezon, po czym jedną Ci wybulwia. Zakładasz znowu nówkę i co? Będzie ściągać? Przecież nie wymienię wszystkich 4 opon dlatego że wybulwiło jedną? Jak to jest ?

 

U mnie tak się stało jak zaliczyłem solidną dziurę w drodze.

Kupiłem używaną sztukę, z głębokością bieżnika trafiłem idealnie.

 

Kontynuując temat - felgi mam odpowiednie, o możliwości założenia ogumienia mieszanego też wiem, bo takie obecnie użytkuję.

Chodzi o to, że "podobno" Michelin PilotSuperSport w rozmiarze 245 względem 275 aż tak różni się rzeźbą bieżnika, że mam mieć zupełnie inny na każdej z osi auta :shock:

 

Edit: Przyszła odpowiedź od Michelin:

 

"Gama opon Michelin Pilot Super Sport jest przygotowana specjalnie pod takie auta jak BMW, PORSCHE, FERRARI, które również posiadają konfigurację różnych rozmiarów na osiach.

Michelin jest stałym partnerem powyższych marek aut w temacie przygotowywania nowych modeli opon.

Bieżnik opony Pilot Super Sport jest dostosowany do rozmiaru i konfiguracji z innymi rozmiarami występujących na autach. "

 

Dosyć ogólna, ale jeszcze poszperam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w F10/F11 nie ma miejsca na koło dojazdowe. Ja jako, że zrezygnowałem z opon typu RunFlat na wszelki wypadek kupiłem sobie "zestaw mobilny" z BMW który zawiera uszczelniacz, kompresor oraz mocowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta odpowiedź od michelina to jakaś kpina. Nie można napisać wprost :mad2: Ktoś boi się najwyraźniej, że coś będzie nie tak. A w razie czego będzie można spławić klienta. Skoro opona jest przygotowana pod takie auta to chyba jakieś testy powinni byli przeprowadzić.

A jaki to serwis konkretnie zasugerował nie zakładać tych michelinów?

Chyba zostaniesz testerem :mrgreen:

 

Nowe yokohamy - advan 105 - też są w Twoim rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz nie-ROF, to najlepiej Michelin Pilot Super Sport (montowane standardowo w M5, innej opony tam nie ma). Komplet ok 4 tys brutto, miałem je zamówione, ale ostatecznie zrezygnowałem i kupiłem Micheliny Primacy HP ROF. Jestem BARDZO zadowolony, niby 2 lata różnicy w produkcji, a opona jest bardziej miękka, niż poprzednia wersja. Jeździ sie bardzo komfortowo jak na runflat :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co myślicie o nowych etykietach na oponach? W rozmiarze 245/35/20 najlepiej wypadają Kumho KU39 :), mają przyczepność A i opór toczenia C (600zł), w testach Auto Bilda też są w czołówce. Na etykiecie przewyższają nawet Michelin Pilot Super Sport które mają B i E (950zł).

Oglądałem te Kumho na żywo, wyglądają naprawdę na wykonane bardzo dokładnie i solidnie. Ale jakoś tak dziwnie zakładać Kumho do F10 :), z drugiej strony koreańce szybko się uczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony koreańce szybko się uczą.

 

Prawda

 

Mialem Kumho, co prawda w terenowce, ale nie ukrywam ze kupowalem z obawa ze nie bede zadowolony, ale cena byla bardzo atrakcyjna. Wrazenia byly odwrotne do przewidywanych. Azja ciagnie technicznie w gore a ceny w dol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co w wypadku kiedy kupujesz nowe opony, jeżdzisz na nich sezon, po czym jedną Ci wybulwia. Zakładasz znowu nówkę i co? Będzie ściągać? Przecież nie wymienię wszystkich 4 opon dlatego że wybulwiło jedną? Jak to jest ?

 

U mnie tak się stało jak zaliczyłem solidną dziurę w drodze.

Kupiłem używaną sztukę, z głębokością bieżnika trafiłem idealnie.

 

 

Zaliczasz dziure tak ze opona idzie w piach? Zdjecia, opinia serwisu i rachunek do miasta. Urzedy sa ubezpieczone, wyplata za 4 sztuki (przy napedzie na 4 kola) lub 2 (ta sama os) + gemetria + ewentualnie felga. Nawet w Polsce mozna wygrac ponad 90% spraw wiec raczej wyplacaja bez problemow wiekszych.

 

Jesli po roku wybrzusza to jakby gwarancja jest nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.