Skocz do zawartości

e46 330i Be My Walentine


edek.by

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 212
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

 

Wnioski:

- pasta do polerowania K2 Turbo: produkt tani, efekty przyzwoite, ale pośladków moim zdaniem nie urywają. Na plus łatwość nakładania i polerowania.

 

Edek, trochę się dziwię że polerowałeś lakier tak fajnego auta taką pastą.

- pasta do polerowania felg K2: produkt tani, ale efekty moim zdanim całkiem niezłe, mimo że na zdjęciach tego za bardzo nie widać. Jedyne ale: produkt żrący, więc podejrzewam, że po częstym stosowaniu może uszkodzić warstwę lakieru na feldze. Na pewno bym tego nie użył do polerowania nowych felg, albo felg po renowacji.

Oj tam :D . Ja używałem tej pasty do polerowania rantów moich felg w 2010r. i jak dla mnie była zaje..sta. Zawsze po sezonie letnim poświęcam godzinkę na przepolerowanie 4 felg właśnie tą pastą :cool2:

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się do błędu. Zabrakło na tamten moment doświadczenia i chęci zagłębienia się w temat. Później się poprawiłem ;)

 

Co do pasty do felg - użyłem ją niedawno 2. raz po kilku miesiącach przerwy. Po renowacji felg raczej jej nie zastosuję w obawie o nową powłokę. Wychodzę z założenia, że skoro firma wypuszcza jeden sładby produkt (Turbo), to inne perełkami nie będą, ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się do błędu. Zabrakło na tamten moment doświadczenia i chęci zagłębienia się w temat. Później się poprawiłem ;)

 

I bardzo dobrze :cool2:

 

Co do pasty do felg - użyłem ją niedawno 2. raz po kilku miesiącach przerwy. Po renowacji felg raczej jej nie zastosuję w obawie o nową powłokę. Wychodzę z założenia, że skoro firma wypuszcza jeden sładby produkt (Turbo), to inne perełkami nie będą, ale może się mylę.

Ja do polerki felg najpierw użyłem innej pasty, można powiedzieć że w miarę renomowanej na forach, 4x droższej ale efekt był poniżej oceny zadowalającej. W przypływie złości zacząłem eksperymentować i po użyciu właśnie tej pasty doszedłem do pełni szczęścia :norty:

Moi szefowie również zaczęli jej używać w Tuaregu i DS5, tyle że na oryginalnym malowaniu felg, więc efektu zbytniego niema. Jedynie felgi wyglądają jak nowe.

 

Ps

Skórki wyszły ci zajefajnie :cool2:

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do polerki felg najpierw użyłem innej pasty, można powiedzieć że w miarę renomowanej na forach, 4x droższej ale efekt był poniżej oceny zadowalającej. W przypływie złości zacząłem eksperymentować i po użyciu właśnie tej pasty doszedłem do pełni szczęścia :norty:

Moi szefowie również zaczęli jej używać w Tuaregu i DS5, tyle że na oryginalnym malowaniu felg, więc efektu zbytniego niema. Jedynie felgi wyglądają jak nowe.

 

Skoro tak twierdzisz, to chyba coś w tym jest. Nie miałem jeszcze okazji testować innych środków, więc może doszedłbym do tego samego wniosku. Mogę jeszcze dodać, że końcówki tłumika ta pasta wyczyściła mi ładnie :)

 

Skórki wyszły ci zajefajnie :cool2:

 

Dzięki! Środki polecone przez Chrisa są naprawdę dobre :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nadeszła zima, a wraz z nią czas na to, by przygotować autko do zimowania i odświeżyć temat. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pomocy Marka 320SI udało mi się ogarnąć masę rzeczy. Jednak po kolei.

 

Zacznę od póżniej jesieni, kiedy to miałem na drodze nieprzyjemną sytuację, a mianowicie złapałem spod ciężarówki kamyczek w przednią szybę przy prędkości 90

km/h. Trafił w lewą stronę przy samym słupku na wysokości mniej więcej środka szyby. Najpierw to był mały pajączek, więc sprawę zbagatelizowałem, lecz po nocy (może przez różnicę temperatur?) pajączek wyrósł w niezłe pęknięcie na ok 15cm długości.

 

I tu się zaczęła przygoda z szybą, która trwała mniej więcej 2 miesiące... Już wcześniej myślałem o wymianie szyby, bo stara była w aucie od nowości i miała masę małych odprysków, więc chciałem kupić nową ze względów estetycznych i poprawy komfortu jazdy. Życie przyśpieszyło plany ;) Postanowiłem kupić szybę ori BMW. Skontaktowałem się więc z jednym z warszawskich ASO, które wyceniło wymianę (szyba + uszczelka + klej + robocizna) na zabawną kwotę 2263 zł brutto, gdzie robocizna + klej to ok. 715 zł :cool2:

 

Z pomocą przyszło litewskie ASO (https://www.bmwautoparts.net/pl/), w którym zamówiłem ori szybę z uszczelką za, uwaga!, 860zł z przesyłką! Wszystko poszłoby idealnie, gdyby nie to, że przesyłkę mi dostarczał UPS i... szybę po drodzę rozwalił. Litewskie ASO stanęło na wysokości zadania i zaoferowało mi wysłanie nowej szyby po odebraniu ode mnie uszkodzonej, oczywiście pokrywało wszytkie koszty - także polecam, konkretni ludzie, wiedzą, jak dbać o klienta :cool2: Żeby nie przedłużać: omijajcie UPS, jeśli zależy Wam na bezproblemowych przesyłkach dostarczonych w calości - mnie za szkody UPS nie przeprosiło i odmówiło odebrania uszkodzonej przesyłki, co kosztowało mnie sporo czasu na użeranie się z nimi i sporo nerwów. Litewskie ASO było zmuszone wysłać po szybę swojego lokalnego kuriera. Nową szybę dostarczył inny kurier i przyjechała cała - da się.

 

Zrezygnowałem jednak z montażu w ASO i zrobiłem to później zgodnie z sugestią Marka w firmie specjalizującej się w szybach w Kielcach, bo i tak zostawiałem u niego samochód na zimowe SPA. Wymiana szyby kosztowała tam 170zł i zrobione zostało to profesjonalnie. Do szyby zamontowaliśmy nowe podszybie i daliśmy nowe wycieraczki, przy okazji też Marek pomalował mi ramiona wycieraczek. Teraz całość przezentuje się elegancko:

 

c5e067d9d142dde6.jpg

 

4220e3026f43bedc.jpg

 

Przyjechałem do Kielc z bagażnikiem wypchanym różnymi ciekawymi rzeczami, szyba też się zmieściła. Do tego w trakcie doszło jeszcze kilka części i po kilku dniach bardzo intensywnej pracy Marek ze swoim mechanikiem ogarnęłi mi nastepujące rzeczy:

 

:arrow: 1. Wymiana oleju na Valvoline Synpower 5W40 + filtr ori BMW

:arrow: 2. Wymiana filtrów powietrza i kabinowego na Knecht. Kabinowy na ten sezon zwykły.

:arrow: 3. Wymiana poduszek silnika na Lemforder.

:arrow: 4. Wymiana sprzęgła na LUK.

:arrow: 5. Wymiana świec na NGK made in Japan.

:arrow: 6. Przy okazji zdejmowania skrzyni wleciała nowa tuleja łożyskowa lewarka.

:arrow: 7. Wymiana oświetlenia tylnej tablicy na PHILIPS + nowe ori szkiełka zamówione na Litwie.

:arrow: 8. Wymiana żarówek H7 w przednich reflektorach na nowe PHILIPS.

:arrow: 9. Wymiana wycieraczek na nowe ori BMW.

:arrow: 10. Wymiana podszybia.

:arrow: 11. Pomalowanie ramion wycieraczek.

:arrow: 12. I co mnie chyba cieszy najbardziej (nie wiem w sumie dlaczego) - konserwacja całego podwozia samochodu specjalnym środkiem Valvoline.

 

Później zamówiłem jeszcze preparat Valvoline Tectyl ML do zabezpieczania blach i potraktowałem nim wszytkie drzwi od wewnątrz na dole.

 

Do tego w kielecim uzdrowisku zrobione zostało jeszcze kilka mniej ciekawych pierdółek. Większość z tych rzeczy postanowiłem ogarnąć, żeby wszystko było na tip top i już mieć to po prostu zrobione i spać jeszcze lepiej ;) Po tych zabiegach przjechałem bawarką już kilkaset kilometrów i wrażenia mam bardzo pozytywne - poprawiła się kultura pracy silnika, zaczął inaczej "mruczeć" :D Z nową szybą jeździ się bardziej komfortowo, no a nowe sprzęgło w komplecie z tuleją lewarka też rewelacja :cool2:

 

Więc autko jest na zimę prawie przygotowane, czekam tylko na opony. Aktualnie prezentuje się tak:

 

57872400dc8b0798.jpg

 

0f809b41035d5aac.jpg

 

53e04abfb24e7f1b.jpg

 

3d5ba048f80171ba.jpg

 

cca3fcb4cdad02c2.jpg

Edytowane przez edek.by
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam Marka i odpiszę ;)

 

EDIT: puzonn, cytuję:

Ramiona wycieraczek to lakier schawarz mat firmy C4 made in germany :wink: wcześniej oczywiście zmatowione papierkiem na mokro :wink:
Edytowane przez edek.by
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie kosztów poszło PW.

 

Dwumasa była w stanie bardzo dobrym, inaczej bym poprosił, by ją wymieniono :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na post o szybie :) Zastanawiałem się czy UPS dało radę dostarczyć szybę w całości z Litwy i mam już odpowiedź :D Szkoda, bo z UPS miałem dobre wspomnienia, z Litwy paczki dochodziły na następny dzień, raz odbierałem paczkę w szczerym polu bo tak się dogadałem z kurierem bo nie było mnie w domu, innym razem przywiózł mi ją na siłownię :) Ale z tą szybą to wtopa... Podejście Litwinów po raz kolejny udowadnia, że warto u nich robić zakupy, szacun dla nich! Szyba git - większość pewnie by chciała nową :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Uwielbiam takie podejście i jednocześnie nigdy nie potrafię zrozumieć ludzi którzy kupują auto i jeżdżą nim aż coś nie odpadnie oby tylko nie dołożyć złotówki. Gratulacje ! :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na post o szybie :) Zastanawiałem się czy UPS dało radę dostarczyć szybę w całości z Litwy i mam już odpowiedź :D Szkoda, bo z UPS miałem dobre wspomnienia, z Litwy paczki dochodziły na następny dzień, raz odbierałem paczkę w szczerym polu bo tak się dogadałem z kurierem bo nie było mnie w domu, innym razem przywiózł mi ją na siłownię :) Ale z tą szybą to wtopa... Podejście Litwinów po raz kolejny udowadnia, że warto u nich robić zakupy, szacun dla nich! Szyba git - większość pewnie by chciała nową :)

 

W moim przypadku to już 2 wtopa UPS z dostarczaniem mi szkła i 2 przesyłki z 2 zostały uszkodzone. Więc 100% "skuteczność" :mad2: Najbardziej mnie rozwaliło podejście do klienta, ale to długa historia. Litwini natomiast zachowali się wzorcowo - stały kontakt, pomocni, nie olali mnie. A nowa szyba rzeczywiście git ;)

 

Uwielbiam takie podejście i jednocześnie nigdy nie potrafię zrozumieć ludzi którzy kupują auto i jeżdżą nim aż coś nie odpadnie oby tylko nie dołożyć złotówki. Gratulacje ! :cool2:

 

Dzięki :) Lubię jeździć zadbanym, pewnym i bezpiecznym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to już 2 wtopa UPS z dostarczaniem mi szkła i 2 przesyłki z 2 zostały uszkodzone. Więc 100% "skuteczność" :mad2: Najbardziej mnie rozwaliło podejście do klienta, ale to długa historia. Litwini natomiast zachowali się wzorcowo - stały kontakt, pomocni, nie olali mnie. A nowa szyba rzeczywiście git ;)

Mały offtop ;) Zdaje się, że swoimi przygodami z szybą i z UPS sprawiłeś, że Litwini podziękowali na dobre UPS za współpracę :D Dzisiaj wysłali mi paczkę i po raz pierwszy idzie DPD a nie UPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, z biznesowego punktu widzenia wcale by mnie to nie zdziwiło. Aczkolwiek jakiś miesiąc po przesyłce z szybą złożyłem kolejne zamówienie i paczkę również dostarczył UPS. Zresztą na stronie wciąż mają go jako partnera dostaw. Może po prostu bardziej delikatne rzeczy nie powierzają już UPSowi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Eetam... paczki wszędzie tak samo traktują a szczególnie kurierzy, ktorzy krótko przed fajrantem przenoszą swoją flustracje na pakiety.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie przyjechały zimowe opony. Kupione na oponeo.

 

09f7e7ae4b3e5b0e.jpg

 

Wybór padł na Pirelli SottoZero 2 225/45R17 - zobaczę jak będą się sprawować. Zastanawiałem się jeszcze nad Nokianami, ale okazało się, że są wyprodukowane w Rosji, więc odpuściłem.

Edytowane przez edek.by
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bieżnik wygląda porządnie, zimowo :) a czemu nie zamawiałeś nowego modelu od Pirelli, Sottozero 3?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.