Skocz do zawartości

Odpalanie E90 320d 163km problem (FILM)


Kowal4574

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nadszedł czas wyjazdu BMW na drogi (stał całą zimę w garażu - przepalany raz w tygodniu ), teraz gdy już nim jeżdżę i muszę go stawiać na dworze to przychodzi problem z odpaleniem maszyny, nagrałem filmik i zobaczyłem na nim, że wyskakuje na chwilę spirala( wcześniej tak nie było). Problem jest taki, że oddałem auto do mechanika, żeby sprawdził czy świece nie do wymiany, czy aku dobre. Wszystko jest ok, wymieniłem tylko napinacz paska, jednak problem jest cały czas choć coraz mniejszy (cieplejsze noce). Martwi mnie klekotanie jak traktora na początku. Wstawiam filmik, gdzie jest wszystko w miarę widoczne i słyszalne.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy, elektryk podłączył mi samochód pod komputer i stwierdził, że sterownik świec jest do wymiany. O.K. poleciałem kupiłem, wymieniłem i to samo. W końcu podjechałem do zaprzyjaźnionego mechanika, zdjął kolektor i sprawdził każdą świecę, okazało się, że 3 padły. Wymieniłem i już spiralka się nie zapala, aczkolwiek coś mi nie pasowało, bo i tak miałem wrażenie, że odpala ze sporym oporem. Wymieniłem olej i filtr.

Przyznam, że pomogło, dużo łagodniejszy rozruch.

 

Nic skomplikowanego, ale mój samochód przestał te najcięższe mrozy w garażu i objawy miałem podobne do Twoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, po podpięciu kompa wyszło, że wszystkie 4 świece do wymiany, jestem umówiony na wymianę świec, ale coś czuje, że się okaże, że to sterownik jest uwalony... i teraz tak się zastanawiam, czy jeśli się okaże, że sterownik jest popsuty to czy kupić nowy beru, czy oddać do naprawy ( ponoć sterownik ma wadę fabryczną i jak kupie nowy to i tak za parę lat znowu się popsuje ). Słyszałem, że ktoś z Nysy naprawia sterowniki i daje dożywotnią gwarancje ( ??? ) i ponoć sterownik już się nie ma prawa nigdy popsuć. Nie wiem co o tym myśleć i na co się w razie tej ewentualności zdecydować - kupno nowego / naprawa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, po podpięciu kompa wyszło, że wszystkie 4 świece do wymiany, jestem umówiony na wymianę świec, ale coś czuje, że się okaże, że to sterownik jest uwalony... i teraz tak się zastanawiam, czy jeśli się okaże, że sterownik jest popsuty to czy kupić nowy beru, czy oddać do naprawy ( ponoć sterownik ma wadę fabryczną i jak kupie nowy to i tak za parę lat znowu się popsuje ). Słyszałem, że ktoś z Nysy naprawia sterowniki i daje dożywotnią gwarancje ( ??? ) i ponoć sterownik już się nie ma prawa nigdy popsuć. Nie wiem co o tym myśleć i na co się w razie tej ewentualności zdecydować - kupno nowego / naprawa ?

 

Z niecierpliwoscia czekam, az liczba zapytan na tym forum o te sama usterke osiagnie 1000000...

 

http://lmgtfy.com/?q=sterownik+swiec+bmw+e90

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinno się stać. Jeśli Ci to nie przeszkadza, że Twoje auto chodzi jak traktor przy odpalaniu. :mrgreen:

Z tego co mi wiadomo to standardowa usterka. Wymieniasz najpierw świece. Jeśli po wymianie dalej na kompie pokazuje , że są spalone, to wymieniasz sterownik i wszystko powinno byc :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No byłem w PiM w Krakowie u mechaników i niestety to raczej nie świece ani sterownik tylko wtryski. Mam nadzieję, że tylko zabrudzone. W poniedziałek auto ląduje na warsztacie i będziemy leczyć auto. Dowiedziałem się także, że pęka mi powoli koło pasowe, więc auto jest studnią bez dna gdzie sobie mogę pieniądze wrzucać ;( Więcej info w następnym tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No byłem w PiM w Krakowie u mechaników i niestety to raczej nie świece ani sterownik tylko wtryski. Mam nadzieję, że tylko zabrudzone. W poniedziałek auto ląduje na warsztacie i będziemy leczyć auto. Dowiedziałem się także, że pęka mi powoli koło pasowe, więc auto jest studnią bez dna gdzie sobie mogę pieniądze wrzucać ;( Więcej info w następnym tygodniu.

możesz opisać po czym to stwierdzili? Jak wyszły korekty wtrysków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinali pod komputer i nie wiem czy podczas odpalania czy w trakcie chodzenia. Coś mówili, że na każdym wtrysku powinno być najlepiej 0.1- 0.5 chyba a na dwóch wyszło koło 2.0 a najgorzej mówił coś powyżej 4.0, ale na prawdę nie wiem o co w tym chodziło. Świece i tak będą sprawdzać jak rozkręcą silnik bo na komputerze było bez błędów. Jeszcze kupie do czyszczenia wtrysków środek i go wleje. Teraz pytanie pełny zbiornik musi być, żeby wlać całą butelkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="kkamo84"

Z tego co mi wiadomo to standardowa usterka. Wymieniasz najpierw świece. Jeśli po wymianie dalej na kompie pokazuje ' date=' że są spalone, to wymieniasz sterownik i wszystko powinno byc :cool2:[/quote]

 

u mnie to samo, że po dopaleniu buja.

komp pokazał wszystkie 4 świece do wymiany, czyli moga to być świece a moze sterownik.

i moje pytanie czy mogę odwrotnie to zrobić ? w sensie najpierw wymienić sterownik a potem świece ?

wymiana sterownika to tańsza i szybsz rzecz :P

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

przyjedziesz, popatrzymy live date w różnych sytuacjach.

 

ale jak piszesz że dzieje sie to tylko raz z rana to raczej sterownik.

 

co do korekt to może nie masz termostaów i wtryskiwacze biją mocniej.

 

 

kontynujemy na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyapdek, w ktorym padaja wszystkie 4 swiece jest malo prawdopodobny.

Wymieniaj sterownik.

 

No komp pokazał wszystkie 4 świece.

ok, dzięki:) wymienie sterownik i zobaczymy co dalej będzie się działo. :cool2:

zauwazyłem też na biegu jałowym minimalne falowanie wskazówki obrotów. ale naprawde minimalne w granicach pół minimetra.

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyapdek, w ktorym padaja wszystkie 4 swiece jest malo prawdopodobny.

Wymieniaj sterownik.

Nie łatwiej bedzie sprawdzić świece? Jeśli ich dawno nie wymieniales to lepiej od nich zacząć, żeby być pewnym. Jeżeli świece ok i jesteś tego pewny, to sterownik do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko jest sprowadzone od 3 miesięcy więc jeszcze nie robiłem nic poza zmianą oleju i filtrów.

dzięki za rady :cool2:

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No byłem w PiM w Krakowie u mechaników i niestety to raczej nie świece ani sterownik tylko wtryski. Mam nadzieję, że tylko zabrudzone. W poniedziałek auto ląduje na warsztacie i będziemy leczyć auto. Dowiedziałem się także, że pęka mi powoli koło pasowe, więc auto jest studnią bez dna gdzie sobie mogę pieniądze wrzucać ;( Więcej info w następnym tygodniu.

Ciekawe jak to stwierdzili... zyje z robienia testow nie niszczacych i wierzyc mi sie nie chce ze ktos moze powiedzoec peka kolo chyba ze jest widoczne pekniecie to do wymiany bo widoczna czesc jest czesto poczatkiem a cala reszta jest nie widoczna.

 

Mozesz sobie zrobic dye pena sam ( na yt setki filmikow) i bedziesz wiedzial czy cos jest. Najlepszy byl by uv . spray dostniesz za niecale 100zl

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wspaniałemu użytkownikowi darcyn ( jeszcze raz bardzo dziękuję ) dowiedziałem się, że wtryski są jak najbardziej ok. Czyli chyba jednak chcieli mnie przerobić na nie mały pieniądz. Koło pasowe jeszcze w dobrym stanie ale będzie się kończyć. Co do odpalania to na razie zagadka. Wszystko jest ok, ale wydaje się że świece się kończą, jeżeli będą ciepłe noce to wtedy sprawdzimy dokładnie ewentualnie zostanie zrobiona wymiana. Problem jednak jest z turbo bo auto pali olej. Oczywiście turbo padło we wrześniu, lecz przez zimę w ogóle nie był jeżdżony więc istnieje prawdopodobieństwo, że ten olej gdzieś jeszcze jest w obiegu. Jeszcze raz serdecznie dziękuję użytkownikowi Darcyn ! Jak będę coś wiedział to podzielę się informacjami z wami co to było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Mam to samo tyle że koniec września wymieniłem wszystkie 4 świece bosha gdyż mój mechanik stwierdził że są wszystkie padniete problem nie ustąpił ale nie miałam czasu żeby spowrotem go odstawić a więc zrobiłam to dopiero dwa tygodnie temu wymieniony został sterownik. Odebrałam rozgrzany samochód było ok na ciepłym ,natomiast rano nadal to samo bez zmian pojechałam do gościa podłączył komputer i wyskoczyły tylko jakieś błędy alternatora IO mechanik się upiera że sterownik i świece wporzadku że napewno nie miały prawa się popsuć że niemożliwe to ale jak wkładamy kluczyk to zanim odpali pokazuje mi się spirala od świec żarowych czyli wygląda na to że świece a komputer nie czyta błędów. Zaczynam sie obawiać że to wtryski pomocy:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.