Skocz do zawartości

Update CAS antykradzieżowy soft już ominięty


Lukas G

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko chciałem gawiedzi oznajmić ;)

Aktualizacja softu w CAS'ie która zabezpieczała (celowo czas przeszły) przed dograniem nowego klucza niestety od kilku miesięcy jest nieskuteczna. Kamraci z za wschodniej granicy sobie z tym poradzili. Update powodował to, iż żeby dograć nowy klucz, jeden z już zaprogramowanych musiał znajdować się w stacyjce, niestety dzięki odpowiednim sprzętom już nie musi.

 

Piszę to tylko temu, żeby podnieść świadomość użytkowników którzy dotąd myśleli, że dzięki update'owi modułu CAS mogą spać spokojnie -nie mogą ;(

Na pocieszenie dodam, są bezpieczniejsi z takim dodatkiem niż bez niego ale warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wpisanie do jakies wyszukiwarki bedzie szybciej : Is it true that a german engineered ultra high tech BMW that you pay a fortune can be stolen by an idiot with a $30 hacking kit ?

 

i tak jak na cos co zrobili niemcy, to jednak trwalo kilka miesiecy... jest postep.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dziennikarz, nie mogę podawać źródeł informacji. Ale tak poważnie, więcej szczegółów można znaleźć na rosyjskojęzycznych forach, ogólnikowo wiem, że głównie rozchodzi się o przechwycenie ISN zarejestrowanego kluczyka, podobno ISNy zapisują się w ECU silnika. Ale co do technicznych aspektów całej operacji to naprawdę polecam lekturę rosyjską.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie nowy update do CAS i problem znowu na pół roku ucichnie.

Jest jeszcze jedno ale, te CAS które były montowane w X1 nadal nie są do złamania w sensie model X1 nie jest tak łatwo ukraść jak inne modele ta metodą.

Do tego nie wiem czy to pewna informacja ale wszystkie CAS po 2010 roku były inaczej zrobione że dogrywanie kluczyka trwało ponad pół godziny. A który złodziej będzie siedział w aucie pół godziny żeby je ukraść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który złodziej będzie siedział w aucie pół godziny żeby je ukraść.
-może CIERPLIWY.

 

a ja właśnie zrobiłem aktualizację. :cry2:


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który złodziej będzie siedział w aucie pół godziny żeby je ukraść.
-może CIERPLIWY.

 

a ja właśnie zrobiłem aktualizację. :cry2:

Ale to dobrze! Aktualizacja jak najbardziej wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Jeszcze trochę czasu upłynie zanim smyki z naszego krajowego podwórka doposażą się w nowy sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja sobie myślę nad ukryciem gniazda OBD, albo tak jak to zrobił kolega w passacie, przeciąć jeden z kabelków gniazda i założyć na nim wyłącznik.

Wyłącznik dobrze ukryć i na pewno to spowolni nieproszonych gości, ale jak im będzie bardzo zależeć to i tak ukradną :mad2:

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam podłączyć 12 V na linie CAN, nie dość ze nie będzie działać to jeszcze urządzenie złodziejowi spieprzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo dobrych sposobów na zabezpieczenie samochodu. Nawet tutaj na forum jest kilka dobrych pomysłów, ale po pierwsze, wszystko trzeba robić z głową, gniazda OBD chować, ale zostawiając atrapę najlepiej z zasilaniem w oryginalnym miejscu, ukrywać je tak, żeby nie dało się wymacać. Jest to kłopotliwe ale warte poświęconego czasu. Wszelkiego rodzaju odcinki, przełączniki też trzeba dokładnie przemyśleć a nie umieszczać je pod mieszkiem zmiany biegów, pod kierownicą, przy fotelu itd, w tych miejscach wszyscy je znajdą. Po drugie montować i nie pisać o tym na forach publicznych takich jak to, później okazuję się, że jeden wymyślił dobrą odcinkę X osób w bezmyślny sposób ją skopiowało a po wpisaniu w googla "odcinka E90" szybko można wytypować miejsca montażu i sposoby ominięcia.

 

Sorry, taki mamy klimat.

Trzeba sobie auto zabezpieczyć, po swojemu, z głową i jest duża szansa uratowania się przed kradzieżą. Ew tak jak ja opłacić dobre AC i mieć wyjeb.... :norty:

OK, może nie do końca bo nawet z AC to i tak szkoda auta, ale zawsze to człowiek spokojniejszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Sasiad dresiarz kibol i handlarz dragami (wiem to stereotyp, trudno nie zmienie rzeczywistoci) znalazl sposob jak mu walneli E46 rok temu

 

zostawia swoja maskotke na noc w aucie...

 

http://biscuette.com/wp-content/uploads/2011/12/vicious_pitbull.jpg

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja polecam podłączyć 12 V na linie CAN, nie dość ze nie będzie działać to jeszcze urządzenie złodziejowi spieprzy.

 

Bardzo dobry pomysl tylko radze ne robic tego samemu , znajomy sprobowal i ma CAS do wymiany : jak nie jestes fachowcem to sie nie tykaj.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź była w kontekście gniazda OBD a nie linii CAN do sterownika !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej naprawie miałem źle założony wąż chłodniczy, przez co po dłuższym postoju wyciekło go poniżej minimum. Efekt - kontrolka niskiego poziomu i rozrusznik nawet nie zakręci. Obstawiam, że jest więcej takich metod antykradzieżowych ;)

po zaparkowaniu wypuszczamy płyn , po powrocie wlewamy...... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej naprawie miałem źle założony wąż chłodniczy, przez co po dłuższym postoju wyciekło go poniżej minimum. Efekt - kontrolka niskiego poziomu i rozrusznik nawet nie zakręci. Obstawiam, że jest więcej takich metod antykradzieżowych ;)

 

Teraz kazdy zlodziej na wyposazeniu bedzie mial 5l baniak Borygo...

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrobić włącznik na czujnik płynu chłodzącego. Rozłączamy obwód, płynu full a pokazuje ze brakuje i nie odpala !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam pytanie do was, bo zrobiłem taki mały eksperyment. Odłączyłem czujnik płynu chłodniczego i spróbowałem odpalić samochód. Oczywiście pokazała się kontrolka o niskim stanie płynu, ale samochód odpalił bez problemu. Czemu u kolegi "artuj" rozrusznik nie zakręcił, a u mnie odpalił bez problemu mimo, że mamy praktycznie takie same samochody ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema czegoś takiego jak taki sam samochód. Każdy samochód jest inny. Sprawdź wersję softu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek z czujnikiem jest autentyczny, jednak podałem go jako akcent humorystyczny. Nie sądziłem, że ktoś wpadnie na pomysł zrobienia na nim odcięcia ;)

 

Samochód odpali, jeżeli niedawno został zgaszony. Jednak po dłuższym postoju po zamknięciu zamków (~3min) w moim przypadku już nie. Faktycznie, może to kwestia różnic w sofcie. Mój jest po aktualizacji z 2009 roku jak jeszcze był na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.