Skocz do zawartości

E36 316i czy 318i ?


Rekomendowane odpowiedzi

witam. Nie wiem czy dobry dzial, ale chyba da rade ;) Chce zostac posiadaczem e36stki, ale mam dylemat. Jaki silnik? 1.6 jest na lancuszku i to jest wielki plus, 1.8 juz nie. Jak jest ze spalaniem? rozni sie znacznie? Jezdzilem 316 i dobrze sie zbiera. To ma byc moje pierwsze auto, spodobala mi sie jazda bmw i tyl naped ;> Co wybrac? 1.8= wieksze oplaty, wieksze spalanie, wymiana rozrzadu. W 1.6 nie byloby tego problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 93 roku żadne bmw nie ma paska każde jest na łancuchu a tu nie ma sie nad czym zastanawiac silnik 1.8 115km spalanie identyczne jak w silniku 1.6 102 km a dynamika znacznie lepsza i zauwazalna wiem bo sam miałem bmw e36 318i 115km i napaarwde miedzy tymi dwoma silnikami jest przepasc na korzysc 1.8 w kazdj kwesti :) nie szukaj silnków m40 tylko m43 bo m40 jest pasek a juz m43 to łancuch i tyle w temacie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
318i to minumum do normalnej jazdy

 

To zależy co kto rozumie przez "normalną jazdę"

Jednemu do normalnej jazdy wystarczy 316i a innemu będzie za mało 530i

To są indywidualne potrzeby każdego i są one różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadac 316 bylo nawet nawet. Na wysokich obrotach po wcisnieciu gazu reagowala dobrze, na niskich slabo. Tak wiem to benzyna nie diesel. 1.8 pewnie jest elastyczniejszy niz 1.6? Jestem mlodym kierowca wiec z dosc ciezka noga ale tylko wtedy kiedy mam ochote na bardziej dynamiczna jazde. zazwyzaj jezdze spokojnie-ekonomicznie. Moze i lepiej poszukac 318 hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie rozumiem fobii tego narodu związanego z paskiem rozrządu. Czy wymiana paska to taki majątek i problem? A rozciągnięty łańcuch w zajeżdżonym aucie to pikuś? Albo łańcuch, który sobie nagle się rozleci? I wymiana zdecydowanie kosztowniejsza niż paska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.