Skocz do zawartości

[39] Problemy z cisnieniem oleju


brushu

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnia wymiana byla w 2008 60 tys km temu, w dodatku jak pisalem filter byl pekniety i tak stary ze sie kruszyl jak go wyciagalem, uszczelka tak stara ze plaska i olej uciekal bokiem, co zaj*** caly silnik.

 

pierwszya zmiane oleju zrobilem na zimnym silniku bo bylo malo oleju i mialem blisko warsztat, dopiero teraz robiac druga wymiane mialem goracy silnik i ustaiwlem auto pod katem wylotowym z miski, preparat pomogl cos, zmiana oleju tez i problem ustal

mozecie wierzyc czy nie.

 

Co do lata itd itd,

I tak bede jeszcze rozbierac miske jak mozliwosci pozwola albo w przypadku gdy cos zacznie sie dziac,

narazie zrobilem ze 100 km i jest spokoj, oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnia wymiana byla w 2008 60 tys km temu, w dodatku jak pisalem filter byl pekniety i tak stary ze sie kruszyl jak go wyciagalem, uszczelka tak stara ze plaska i olej uciekal bokiem, co zaj*** caly silnik.

 

fajnie że takie informacje piszesz na sam koniec :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnia wymiana byla w 2008 60 tys km temu, w dodatku jak pisalem filter byl pekniety i tak stary ze sie kruszyl jak go wyciagalem, uszczelka tak stara ze plaska i olej uciekal bokiem, co zaj*** caly silnik.

 

fajnie że takie informacje piszesz na sam koniec :mad2:

:mrgreen: Ciekawe ile lat jeździła ze zbyt niskim poziomem oleju ?

Osobiście odpuściłbym sobie zakup auta ze zbyt niskim stanem oleju jak również płynu chłodzącego, bo to są podstawowe rzeczy eksploatacyjne. Jesli ktoś o nie nie dba to to można sobie wyobrazić jak dbał o resztę.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ostatnia wymiana byla w 2008 60 tys km temu

 

:clap:

 

6 lat na jednym oleju, dla mnie masakra...

Ja bym już ze 4 razy zmienił olej patrząc na przebieg, a 6 razy patrząc na lata... :roll:

Ja wiem że silniki w bmw są wytrzymałe, ale temu to nie wróżę świetlanej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,


na rozgrzanym silniku wczoraj pojawiła się migająca kontrolka oleju. Olej zmieniany 2000km temu. Poziom oleju i płynu ok. Silnik chodzi dobrze trzyma temperaturę, wszystko wydaje się byc ok.

Ciśnienie zmierzę w piątek. Jak będzie niskie na rozgrzanym to najpierw wymieniać pompę? Czy stan panewek da się ocenić po zdjęciu miski?





UPDATE 13-03-2018 08:00

dzisiaj nic się nie świeci i nie miga na wolnych obrotach. 2 dni temu zmieniałem akumulator bo stary mi padł do zera. Czy to mogło mieć wpływ, że czujnik zwariował?


UPDATE 14-03-2018 08:00

Występują pojedyncze mrugnięcia na rozgrzanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej 10W40 Castrol normalny ze sklepu jeździ na takim z 5 lat. Panewka nie klepie bynajmniej jej nie słychać, wymieniać tą uszczelkę pod podstawą filtra? ogólnie motor trochę jest ulany ale nawet jeżeli się poci przy podstawie filtra to czy traciłby ciśnienie? 350 tys przelotu na tą chwilę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zmierz ciśnienie oleju, może z tego castrola 10w40 jest już taki szlam, że masz spadek ciśnienia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol to ogólnie syf do tego lejesz jakiś 10w który nie nadaje się do tego silnika, ale nawet na takim oleju nie powinien gubic ciśnienia.


Zmierz najpierw ciśnienie i nie jezdzij tym autem. Dziwię się że wiesz o tej kontrolce i jeździsz tym autem. Nawet jeśli jest niskie ciśnienie to katujesz ten silnik i go bardzo mocno zuzywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.