Skocz do zawartości

E90 320d zgasł podczas jazdy i i nie chce odpalić.


michalewicki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie było tak samo i okazało się, że zerwany łańcuch.

I co remont silnika ?? Czy po zerwaniu łańcucha zawsze mamy spustoszenie w silniku.

 

Ja wybrałem remont silnika - koszt 6900 PLN

Kupienie używanego silnika to według mnie loteria

 

No też bym się zastanawiał na kupnem nowego silnika bo nigdy nie masz pewności co w nim siedzi.

 

Ja wolałbym kupić silnik za 3500 i po prostu wymienić w nim rozrząd.

 

Ten silnik kosztuje od 5000 do 6000 tysięcy średnio więc nie wiem czy wyjdzie lepiej ;) ale się zobaczy jutro dzień prawdy mam jeszcze nadzieję że to nie rozrząd tylko jakaś pierdoła, jeśli tak będzie to i tak wymieniam rozrząd :D

 

Złoto dla Stocha :D :D

51872163352_7c9ff57746_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z serwisem ;( niestety stało się to co pisaliście strzelił łańcuch rozrządu. Sami się dziwili ponieważ samochód przechodził przeglądy i nic nie wskazywało na to że coś się dzieje z rozrządem, pracował cicho itp czytając posty na forum już wyrobiłem sobie opinie na ten temat :).

 

Koszty jakie mi przedstawiono to 22 tyś zł wymiana silnika fabrycznie nowy :8) czyli 50% wartości samochodu ...

 

Od byłego właściciela otrzymałem namiary na serwis w Otwocku wymienią mi silnik koszt takiej zabawy 8500 zł ...

 

Cóż mogę powiedzieć polecam silnik N47 :D

51872163352_7c9ff57746_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś masakra, wychodzi że taniej w eksploatacji wychodzi poczciwe M3.

 

Jedyna petycja do BMW w sprawie M3 E92 to chyba taka, żeby nie wycofywali silnika S65 ;-) dla kolejnych M3/4

Sądzę, że jest w tym stwierdzeniu więcej racji niż może się wydawać ;)

Swoją drogą. Jakie przebiegi wytrzymują S65?

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/196/nduk.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś masakra, wychodzi że taniej w eksploatacji wychodzi poczciwe M3.

 

Jedyna petycja do BMW w sprawie M3 E92 to chyba taka, żeby nie wycofywali silnika S65 ;-) dla kolejnych M3/4

Sądzę, że jest w tym stwierdzeniu więcej racji niż może się wydawać ;)

Swoją drogą. Jakie przebiegi wytrzymują S65?

 

Nie mam pojęcia. Czytając zagraniczne fora, są tacy co mają 240 tys a nawet 350 bez remontu.

 

Jedno jest pewne, że silnik S65 to jedna z najbardziej niezawodnych jednostek produkowanych przez BMW.

 

I myślę że każdy użytkownik M3 E9.. potwierdzi taką tezę. Nic tylko lać paliwko, zmieniać filtry i oliwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu na przekór pewnemu koledze z tego forum cieszę sie ,że mam M47 :mrgreen:

Wolę raz na 200 tysi wymienić turbo niż co 100.000 rozrząd a jak widać bez objawów szurania też padają więc to bomba zegarowa :duh:

 

A tak na poważnie to współczuję , chyba lepiej kupić w dobrym stanie silnik i zamontować mu ten zestaw z poprawionymi elementami rozrządu .

Może wyjdzie drożej ale jeśli autem chcesz zrobić jeszcze ze 100.000 to lepiej raz a dobrze .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu na przekór pewnemu koledze z tego forum cieszę sie ,że mam M47 :mrgreen:

Wolę raz na 200 tysi wymienić turbo niż co 100.000 rozrząd a jak widać bez objawów szurania też padają więc to bomba zegarowa :duh:

 

A tak na poważnie to współczuję , chyba lepiej kupić w dobrym stanie silnik i zamontować mu ten zestaw z poprawionymi elementami rozrządu .

Może wyjdzie drożej ale jeśli autem chcesz zrobić jeszcze ze 100.000 to lepiej raz a dobrze .

 

Ja mam silnik N47:) oczywiście wymiana co 100 tyś to przesada ale jak nie znasz dnia ani godziny tego łańcucha ... :)

51872163352_7c9ff57746_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego z Olkusza, który w remonty tego silnika na przestrzeni 3 lat, przeznaczył prawie 30tys...

Zraził się zdrajca do BMW i przeszedł teraz na ciemną stronę.

Tzn Ałdi A5 kupił :D

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/196/nduk.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam n47 ale d20c

i prawie 270 tys km bez remontu lancucha i nie zanosi się, że będzie w najblizszym czasie

Ja bym jednak wymienił łańcuch dla świętego spokoju, chyba ze nie planujesz jeździć tym autem za długo.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam n47 ale d20c

i prawie 270 tys km bez remontu lancucha i nie zanosi się, że będzie w najblizszym czasie

 

Masz go od nowości?

 

Od nowości akurat nie mam ale poprzedni tylko serwisował w postaci filtrów i płynów nic więcej nie robił, nie naprawiał większych rzeczy.

 

ja mam n47 ale d20c

i prawie 270 tys km bez remontu lancucha i nie zanosi się, że będzie w najblizszym czasie

Ja bym jednak wymienił łańcuch dla świętego spokoju

 

No tak, może masz racje z tym świętym spokojem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu zerwanych łańcuchów w N47 szukam osób które miały podobną sytuacje.

 

 

Powie wam, że miałem wymieniać ten silnik ale postanowiłem najpierw spróbować dochodzić sowich praw w salonie w którym kupiłem swoja BMW. Dziś poszły pisma zobaczymy co z tego wyjdzie.

51872163352_7c9ff57746_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.