Skocz do zawartości

Sonda Lamda E60 530d M57 manual


volvo1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

To moj pierwszy post na Waszym Forum.

 

Pacjent 530d , DPF off , 218km plus soft

Wiele postow dotyczy duzego spalania , nadmiernego dymienia , gryzacych spalin itp co przelkada sie na niesprawnosc wtryskow , przeplywki , egr-a czy peknietego kolektora wydechowego.

Jestem jednym z posiadaczy takiego autka i owych problemow.

Nadmieniam - wszystkie elementy eksploatacyjne wymieniane na czas , olej 5w30 , wymiana max co 13kkm .

Dodam tylko ,iz moje 530d bylo diagnozowane przez jednego z bardziej znanych , forumowych fachowcow - Rogera Nysa.

Wynik - auto w pelni sprawne, w live data wszystkie parametry w najlepszym porzadku , bledow brak , korekcje super.

Poza tym kompoter pokazuje spalanie ok 7,5-8,0 autostrada DE , predkosci 140-170km/h i 12 w cyklu miejskim. Rzeczywiste sapalnie jest jednak wieksze o ok 1,5 litra.

Dochodzi do tego jeszcze opozniona reakcja na gaz , czkawka przy jezdzie z obrotami pomiedzy 1700-2500obr.

Kiedy jezdze do pracy , mieszane warunki drogowe , samochod poddymia na czarno nawet przy delikatnym przyspieszaniu , wszystko sie uspakaja po przegonieniu na ''trasie''.

I teraz pytanie : czy ktokolwiek zainteresowal sie Sonda Lambda ?? Czujnik ten , czasami niesprawny , nadal mierzy sklad spalin ( czyt. nie pokazuje bledu )ale niepoprawnie.

Zdecydowalem sie na desperacki krok - odlaczylem ten czujnik( zamowilem nowy , ale odbiore go dopiero za tydzien ) .

Efekt- spalanie spadlo o okolo litra , mniej dymu , wyglada , ze to ustrojstwo moze byc winowajca.

 

Czy ktokolwiek wymienial juz sonde w swoim dieslu ?

Nie chodzi mi jak ja wymienic tylko czy przynioslo to jakies efekty.

Do tej pory na zagranicznych forach znalazlem tylko 2-3 tematy dotyczace Oxygen sensora i zadnej konkretnej odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w mojej 3.0d z DPF mam ten sam problem tzn. sonda lambda błąd, wymieniłem na nową i dalej błąd sondy. Auto nie dymi , spalanie jak u ciebie tylko jedno mnie zastanawia mam okopcone końcówki rury wydechowej. DPF miesiąc temu rozpruty i wyczyszczony, robię dużo trasy i mimo wszystko czarny wydech.AGR wyczyszczony, wtryski nowe, korekty w normie i turbo nowe też. Auto jak się rozgrzeje to na wolnych obrotach występują drganie silnika( troche mnie to denerwuje) Dużo już pisałem na forach o moim problemie ale nikt się tym nie zainteresował, widocznie ciężki temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz blad sondy po jej wymianie na nowa , znaczy , ze musi byc gdzies problem z okablowaniem. W Twoim przypadku wiadomo gdzie trzeba szukac .

Nie wierze w niesprawnosc NOWEJ sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a nie pokazuje Ci błędu czujnika zadymienia ?, kiedyś słyszałem że za równo sonda jaki czujnik zadymienia ma wpływ jedno na drugie że jeśli po wymianie nap sondy nadal jest błąd to najlepiej założyć starą sondę i wymienić na próbę czujnik zadymienia i zobaczyć jakie błędy pokaże . U mnie 3.0 d pokazuje błąd sondy i czujnika zadymienia oraz błąd DPF wlaśnie przez sondę i czujnik , ale mam na dniach jechać do tego kolesia i ma mi na podmiankę wymienić sondę lub czujnik zadymienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku NIE MA ( !!! ) sondy za DPF-em ( tam juz nie ma zadnych czujnikow )

Sonda jest jedna i miesci sie przy katalizatorze.

Prosze o wypowiedzi osob , ktore maja cos do wniesienia w tym temacie !!!

 

Ponawiam pytanie, czy mial ktos problemy z sonda Lambda w M57n i ewentualnie jakie byly objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
U mnie tez jest błąd sondy lambda, wyrzyca go na ciepłym i zimnym silniku. U mnie wystepuje falowanie obrotów oraz przydławienie w okolicach 1500-2000 obr, ale nie wiem czy to zależy od sondy. Tylko u mnie wydech jest czysciutki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dołączę się do tematu u mnie także występuję błąd sondy po podpięciu komputera. Moje pytanie jest inne czy ktoś wymieniał samodzielnie tą sondę? Jeśli tak to proszę o poradę jak się do tego zabrać. Edytowane przez Bluecrush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu, odepnij wtyczke sondy po lewej stronie silnika u góry, wężyk ciśnienia, oraz czujnik temperatury. A od spodu odkręć flansze katalizatora od turbo, dwa mocowania kata, oraz łącznik wydechu za elastycznym złączem. Sonda ma chyba rozmiar 22-23 klucz,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu, odepnij wtyczke sondy po lewej stronie silnika u góry, wężyk ciśnienia, oraz czujnik temperatury. A od spodu odkręć flansze katalizatora od turbo, dwa mocowania kata, oraz łącznik wydechu za elastycznym złączem. Sonda ma chyba rozmiar 22-23 klucz,

 

Dzięki kolego :) a masz może jeszcze do tego jakiś foto poradnik ? Napewno by się przydał nie tylko mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Kolego czujnik zadymienia a sonda lambda to 2 różne rzeczy. Czujnik zadymienia masz wewnątrz kabiny na desce, to jest taki wystający jakby guzik mniej więcej na środku samochodu zaraz obok maskownicy głośnika przy szybie przedniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najlepszy był by kod błędu bo z czujnikiem zadymienia to bardziej mi się AUC kojarzy. Ach te polskie tłumaczenia.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam odświeże temat powraca mi błąd 004298 czy wina będzie tylko sondy nie chce wywalić 500zl do śmieci. Dodam że auto pali w trasie 7,2 w mieście do 10. Z dpf wszystko w porządku wypala się. Jedynie co zauważyłem to zakopcone końcówki wydechu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Błąd mi się nie wyświetla, ale dotyczy on sondy, opis mógłby coś wnieść tylko niestety nie widzę go.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po aktualizacji Softu w e61 2.5d też wyskakuje mi błąd 4298 czujnik tlenu.


Silnik już bez klapek i egr. Błąd jest na oryginalnym sofcie i po chipie też.


Wymiana czujnika czy jakieś inne pomysły? Na starym Sofcie tego błędu nie było ale on był jakiś kombinowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.