Skocz do zawartości

[e90 m47]Włączający się alarm(?) podczas jazdy i brak mocy


bcb86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W piątek padł mi akumulator, odpaliłem BMKe przez kable od drugiego samochodu, tuz po odpaleniu zaczeło coś dziwnie pikać w kabinie i chwile po tym załączyły sie swiatla awaryjne. Po ruszeniu okazało się że auto dławi sie że prawie nie da sie jechac, na chwile wraca moc i znowu się dławi. Po zgaszniu silnika i zamykaniu i otwieraniu drzi pare razy problem mija. Od piątku tj. 6 dni jeszcze 2 razy sie to powtórzyło z tym że podczas jazdy po mieście. Po podpieciu do komputera wyswietlily sie dwa błędy:

A6D1 JBE: Auxiliary - water pomp ...

S0001 No communication Telephone control unit.

Miał ktoś taki przypadek? Proszę o pomoc.

Edytowane przez bcb86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz napięcie na akumulatorze? Pozycja w ukrytym menu nr 12. Przy wyłączonym zapłonie powinieneś mieć co najmniej 12,5V, przy włączonym między 14 - 15V. Miganie kierunkowskazów i zachowanie przy odpalaniu charakterystyczne dla zachowania alarmu przy niskim stanie naładowania akumulatora. Dławienie podczas jazdy trochę bardziej niepokojące. Ciekawe że nie miałeś błędu 9CCE (Deep battery discharge).

 

Te bledy ktore wymieniles nie maja z Twoimi objawami nic wspolnego. Pierwszy do dodatkowa pompa wody do wymiany/naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Był ten błąd 9cce ale bez problemu się skasował, pozostały tylko te dwa. pompka już wymieniona i tez z tym ok. Możliwie że po wymianie/naładowaniu akumulatora zniknie problem z tym modułem telefonu? Nie umiem wchodzić w ukryte menu, ale sprawdzę napięcie akumulatora zwykłym miernikiem niedługo dam znać jaki jest wynik pomiaru. Dodam tylko że zdaławianie występuje tylko wtedy kiedy załanczają sie te awaryjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiecie przy włączonym zapłonie 12 V. Szukam juz nowego akumulatora. Teraz mam panowie pytanie: obecnie mam jeszcze orginalny akumulator 80ah 600a, czy powymianiena 80ah 740a musze cos wiecej zrobic niż ustawienie zegarka?

 

Czy obecny akumulator masz od nowości samochodu?

 

Wymiana akumulatora na nowy o tej samej pojemności wymaga rejestracji nowego akumulatora przez interfejs (programem INPA lub DIS). Zajmuje to 20 sekund. Jeśli nowy akumulator ma inna pojemnosc konieczne jest dodatkowo kodowanie NCSem (to z kolei zajmuje pewnie ze 3 minuty). Jeśli nie masz interfejsu (a jeśli nie wiesz jak wejść w ukryte menu to wnioskuje, że nie jest to szczególnie obszar Twoich zainteresowań) to powinieneś poszukać kogoś z forum z Twojej okolicy kto ma kompa z odpowiednim softem i pomoże Ci to zrobić za darmo lub pół-darmo. W ASO rejestracja aku 150 PLN a kodowanie 600 PLN :duh:

 

Jeśli nie zarejestrujesz wymiany akumulatora to będzie ładowany nieprawidłowym napięciem i jest ryzyko że bardzo szybko będzie do wymiany. Choć niektórzy na tym forum twierdzą że nie rejestrowali i wszystko śmiga.

 

W temacie błędu telefonicznego nie pomogę, nie mam u siebie w aucie i nie mam z tym doświadczenia.

 

Wciąż myślę że dziwne są objawy dławienia które masz w aucie podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obecny akumulator jest od nowości, oryginalny bmw. Na jutro zamówiłem nowy akumulator bosch 80ah 740a, niestety 600a juz nie produkują. Jeżeli chodzi o ukryte menu, wchodzę normalnie wybieram pozycje 12 i cofa po czym wychodzi z tego menu. Jak potwierdzic wybór, bo np. punkt 1 wchodzi bez problemu.

Czy jest ktoś z okolic Bełchatowa kto może pomóc?Dzwoniłem do Tobicara - urlop, JPG-Garage nie przyjmuje nowych aut przez najbliższe 2 miesiące.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Juz rozkminiłem. Przy okazji sie dowiedzialem ze termostaty walniete... Da rade kupic w zwyklym sklepie oryginaly czy trzeba przez aso zamawiac? Co do akumulatora to na wlaczonym silniku 4.4-4.3V na wylączonym 12.6V i spada do 11V. Jutro bede mial nowy aku, pojezdze troche to dam znac czy problem sie rozwiazal. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam!

Ps. Ponawiam prosbe o kogos z okolicy Belchatowa z adaptacją aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam chciałbym odświeżyć temat

Mam e91 320d i od jakiegoś czasu podczas jazdy wszystko w aucie gaśnie na 1s potem się włącza i wyskakują błędy, po chwili błędy znikają, niekiedy pozostaje jeden battery terminals chek

battery not securely connected.

electrical power supply endangered .

have problem checked by nearest.

dziwne jest to że auto momentalnie traci moc jest taki efekt jakby gigantyczna turbo dziura

od chwili jak pojawił się ten komunikat po raz pierwszy auto nie odzyskało sto procent mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym odświeżyć temat

Mam e91 320d i od jakiegoś czasu podczas jazdy wszystko w aucie gaśnie na 1s potem się włącza i wyskakują błędy, po chwili błędy znikają, niekiedy pozostaje jeden battery terminals chek

battery not securely connected.

electrical power supply endangered .

have problem checked by nearest.

dziwne jest to że auto momentalnie traci moc jest taki efekt jakby gigantyczna turbo dziura

od chwili jak pojawił się ten komunikat po raz pierwszy auto nie odzyskało sto procent mocy

 

Rozumiem ze akumulator i klemy (mozliwe ze sa zasniedziale lub niedokrecone) sprawdziles?

 

Obadaj tez ten temat:

 

viewtopic.php?f=70&t=302056

 

Mozliwe ze przeciera Ci sie uziemienie silnika... Sprawdz w jakim stanie jest ta miedziana "plecionka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.