Skocz do zawartości

Kolejne BMW w Interii


Zdzichu

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając newsy motoryzacyjne w Interii trafiłem na coś takiego ( znowu o BMW ) :

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=733101

 

Nie wnikając w szczegóły czy tak wolno czy nie, i czy wartości prędkości są prawdziwe (według mnie zawyżone), przeraziło mnie coś innego.

Ogladając filmik odniosłem wrażenie, że kierowca radiowozu nie panował nad samochodem podczas zakrętu - bo była to dla samochodu i kierowcy zbyt duża prędkość. I to jest właśnie przerażające : gliniarz w pościgu traci jakikolwiek rozsądek - sprowadzając niebezpieczeństwo na innych użytkowników drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość holenderski przegiął i to mocno. Taka prędkość jest szukaniem guza, bo inni kierowcy nie spodziewają się, że ktoś "leci" >200 km/h. Tym bardziej, że w porównaniu do pełnopłatnej A2, autostrada A4 jest zatłoczona.

 

"Według policyjnych statystyk nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych w Polsce. Do 28,8 procent z nich dochodzi właśnie z tego powodu".

 

Tjaaaaak....

U nas bezwzględnie tępi się jeżdżących 150-160 km/h po autostradach w nowoczesnych stabilnych samochodach, przy niedużym ruchu.

 

Ale jakoś w ogóle nie zauważa się tych, którzy nie umieją jeździć po autostradzie. Takich, którzy nie potrafią bezpiecznie wjechać na autostradę, niedokładnie oceniają sytuację przed podjęciem wyprzedzania, nie umieją używać kierunkowskazów, gwałtownie skaczą z pasa na pas, itd.

 

Najwięcej sytuacji podbramkowych na autostradach powodują nieporozumienia między kierowcami :!:

 

Ktoś komuś podjedzie na lewym pasie, inny włączy kierunkowskaz dopiero przy zmianie pasa, następny źle oceni cudzą szybkość, a jeszcze inny toczy się ZA WOLNO (!)

 

Leksykon prawidłowych zwyczajów na autostradzie powinien być puszczany przez dziennikiem :!:

 

Prędkość sporo przekraczająca dopuszczalne 130 km/h jest okolicznością prowokującą cudze błędy (zła ocena prędkości rozpędzonego przez innych). Po za tym utrudnia wyjście obronną ręką z opresji.

Ale naprawdę rzadko jest główną siłą sprawczą wypadku na autostradzie.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się kto bardziej szuka sensacji... czy redaktorzy interii i wszystkich innych mediów piszący "źle" o BMW czy niektórzy z użytkowników...

powoli niektórzy z tutejszym forumowiczów zaczynają w swojej paranoi prześciagać kaczory - na wojnę z mediami pójdą pod jednym sztandarem

Edytowane przez oktaw
- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi sensacja :P Moje stare BMW ta droga jechało duuuuuuuużo szybciej ;)
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh na tej drodze sporo ludzi podróżuje z prędkościami zbliżonymi do 300km/h ale policyjne radiowozy jak widać osiągają max 230km/h.

 

A jeśli mowa o ciężarówkach to różnica między radiowozem i TIR'ami nie była wielka, ponieważ jadąc tą trasą przepisowo zaręczam, że wszystkie TIR'y zostawią nas w tyle :!:

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladając filmik odniosłem wrażenie, że kierowca radiowozu nie panował nad samochodem podczas zakrętu - bo była to dla samochodu i kierowcy zbyt duża prędkość. I to jest właśnie przerażające : gliniarz w pościgu traci jakikolwiek rozsądek - sprowadzając niebezpieczeństwo na innych użytkowników drogi.

 

a ja dopiero teraz obejrzałem filmik...,

 

Zdzichu jesteś wielki... gdzieś Ty tam wypatrzył brak panowania nad samochodem.... "traci jakokolwiek rozsądek" - piszesz lepsze fantasy niż Sapkowski

Natomiast co nie podlega dyskusji:

podszedł jak do woła... powinien przedstawiając się zasalutować...

a rozsądek stracili zaraz i to obydwaj gliniarze... podchodzić do kierowcy z rękami w kieszeniach, bez zabezpieczenia się jeden przez drugiego, bez przygotowanej broni... gratulacje dla tych panów :duh: i współczucie dla ich rodzin

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za prędkość 219 km/h :?: :mrgreen:

Phiiiiiii, mały pikuś :!: :mrgreen: :D

 

Czujecie się dobrze za kierownicą :?:

Jesteście pewni swoich umiejętności :?:

Macie sprawdzone BMW, w idealnym stanie, z perfekcyjnie działającym podwoziem :?:

Znacie dobrze tę trasę :?:

No to OK :!: Jeżeli autobahn jest pusty, to ja osobiście nie widzę przeciwskazań do osiągania prędkości nadświetlnych. To jest w tym momencie tylko i wyłącznie wasze ryzyko.

 

Ale jeżeli trzeba podzielić się autostradą z innymi uczestnikami ruchu, to takie szybkości są niewąskim przegięciem.

 

Bo doskonałe hamulce, super-właściwości jezdne i mega-refleks nie zawsze pomogą obronić się przed nagłymi skutkami nieporadności.

Boże broń, nie waszej :!: Cudzej :!:

 

Prędzej czy później ktoś wam niespodziewanie podjedzie.

Raz na sto przypadków zabraknie miejsca i czasu. A wtedy…

Łupucupu-łupucupu :!: :!: :!:

Grabarz dla was i złomiarz dla waszej ukochanej Bumci.

Nie będzie ważne, czy pośmiertnie uznają was - być może - niewinnymi.

 

BTW, pościg nie miał zawyżonej prędkości.

Przez pierwsze dwadzieścia parę sekund dobrze widać rzeczywistą dużą prędkość. Potem nastąpiło wydłużenie ogniskowej obiektywu kamery i stąd złudzenie niższej prędkości.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z 130rapid, żeby bezpiecznie poruszać się po drodze z większą prędkością trzeba oprócz sprawnego mechanicznie samochodu znać bardzo dobrze dany odcinek.

 

Na A4 Kraków - Katowice jest kilka odcinków nadających się do szybszej jazdy są tam proste po horyzont :D ale trzeba pamiętać, że wokół są lasy a nie wszędzie ogrodzenie jest szczelne, można spotkać np. jeża na drodze itd. Poza tym jest kilka miejsc z silnymi bocznymi podmuchami :!: W niektórych miejscach są stałe fotoradary

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzichu jesteś wielki... gdzieś Ty tam wypatrzył brak panowania nad samochodem....

Na łuku (czas pomiedzy 12:07:20 a 12:07:35).

 

"traci jakokolwiek rozsądek" - piszesz lepsze fantasy niż Sapkowski

Nie przekonasz mnie, że gonienie kogoś z prędkością 220 km/h takim ogryzkiem jak wektra czy mondeo jest rosądne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzichu jesteś wielki... gdzieś Ty tam wypatrzył brak panowania nad samochodem....

Na łuku (czas pomiedzy 12:07:20 a 12:07:35).

 

"traci jakokolwiek rozsądek" - piszesz lepsze fantasy niż Sapkowski

Nie przekonasz mnie, że gonienie kogoś z prędkością 220 km/h takim ogryzkiem jak wektra czy mondeo jest rosądne.

 

ok, później popatrzę jeszcze raz...

a co do ogryzków... te co jeżdżą po autostradach mają co najmniej v6 pod maską... jeżeli chodzi o zawiechę Ford od zawsze (no przynajmniej dawna) robił bardzo dobre... pozwalające jeździć tymi samochodami.

Opel...? nie znam się nie jeździłem. Opierając się jednak na zdaniu kilku osób które zajmują się motoryzacją należy uznać, że w nowej Vectrze Opel też zrobił duży postęp... do tego mocne silniki, niezła masa i czego więcej brakuje żeby te 220 jechać? - odpowiadam... umiejętności!!!

I żeby było jasne bo może co niektórzy zaraz zarzucą mi świętokradztwo. Nie uważam że te samochody są lepsze od BMW, czy mają lepsze właściwości jezdne... (no to już by był chyba koniec świata :twisted2: ), ale te 220 da się nimi po autostradzie jechać w miarę bezpiecznie... No a poza tym nie wiesz czym faktycznie jechali ci milicjanci...

a mają czasami takie fury na autostrady że czapki z głów.

Słyszałem kiedyś - nie wiem ile w tym prawdy - że za czasów raczkującego kapitalizmu w polsze, jeden byznesmen z wawy zafundował do cełów pościgowych... 850! Takie czasy były, że policja faktycznie mogła być sponsorowana przez każdego... więc i w to jestem w stanie uwierzyć. Pewnie dziś już jej nie ma, ale naprawdę kilka innych fajnych fur jeździ - ja na pewno ze swoją loszką nie dam rady czmychnąć :mrgreen: zresztą nie mam takiej potrzeby, bo ja swoją loszkę lubię i chcę żeby jeszcze pożyła troszkę... a jak chcę dziczyć to jadę na gokarty...

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam.

Myślę, że Wasze spory wynikają z faktu, że BMW było ścigane przez jakiegoś tam Forda.

 

Zdzichu zapewne nie miałby nic przeciwko, gdyby tego Holendra goniło coś takiego:

http://img81.imageshack.us/img81/769/b54xy.jpg

 

pozdr!

:: Moje auto ::


:: Nieważne czym jedziesz, ważne dokąd ::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzichu zapewne nie miałby nic przeciwko, gdyby tego Holendra goniło coś takiego:

No to już zdecydowanie lepiej ;)

 

Chodzi mi po prostu o to, że nie życzę sobie aby jadąc, wydawało by się bezpiecznie, na autostradzie jakiś wariat pędzący ponad 60 m/s, (w dodatku nie posiadając ani odpowiednich umiejętności ani odpowiedniego samochodu), przelatywał pół metra ode mnie goniąc innego czubka.

 

ale te 220 da się nimi po autostradzie jechać w miarę bezpiecznie... No a poza tym nie wiesz czym faktycznie jechali ci milicjanci...

Oktaw, no właśnie nie wydaje mi się że można mondeo czy vektrą - nawet ze wzmocnionymi silnikami itp. można było jechać z prędkością powyżej 200 km/h zachowując bezpieczeństwo. Bez urazy, nie mam nic do tych samochodów, ale były one przez konstruktorów projektowane do wożenia czterech liter do marketu czy na obiadek do teściowej w niedziele, a nie do ganiania wariatów po autostradzie - i stąd moje obiekcje. Nie bez podstaw auta takie jak Ferrari, Lamborghini, czy ewentualnie Porsche, Bentley, niektóre BMW(M5,M6), czy mercedes(SLR) kosztują tyle co kilkanascie czy kilkadziesiąt fordów mondeo. One są właśnie z założenia projektowane do szybkiej jazdy i im takie prędkości, oczywiście w rękach doświadczonego kierowcy, nie są straszne.

 

A dlatego czepiłem się tego fragmentu nagrania, bo widać na nim jak radiowóz 'pływa' po pasie szarpany przez wiatr od wyprzedzanych tirów, co przy tej prędkości może skończyć się tragicznie nie tylko dla radiowozu : to już ich problem, ale też dla osób postronnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, Zdzichu, nie będziemy się przecież kłócić czy mondeo lub vectra może ganiać BMW :mrgreen: bo obydwaj wiemy że nie da rady

:twisted2:

ale źle kombinujesz... oni pewnie nie są wariatami, nie jadą sobie te 220 żeby im było fajnie czy bezpiecznie, tylko właśnie ich praca polega na eliminacji wariatów, więc tak muszą niestety jeździć... a teraz postaw się w ich sytuacji... samochód pewnie nieubezpieczony, on umiejętności raczej nie bardzo bo nikt go nie przeszkolił w zakresie szybkiej jazdy - ale jechać musi. Ja im współczuję a nie uważam za wariatów, więc na drugi raz moze trochę rozwagi w tym co piszesz, ok? - byłoby fajnie.

 

i akurat Twoje życzenie jest dosyć... naiwne. Ja życzę sobie żeby takich "wariatów" jak ich nazywasz było więcej na drogach, może wtedy ci prawdziwi wariaci bardziej by się bali i mniej ludzi by ginęło.

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodzimy od tematu forum i zaczynamy wchodzić na coraz bardziej śliski grunt ...

 

Absolutnie nie podważam sensowności działań policjantów tylko ich metody. Czy nie wystarczyło zakończyć zabawy po 5-10 sekundach nagrania : włączyć koguty, a jak gość nie zjedzie to zawołać posiłki i zrobić blokadę ? (dokładnie tak zrobili w tych okolicach znajomemu, więc możliwości mają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady moja dziewczyna miła Opla Tigre 1,6 i wiele razy jechałem tym ogryzkiem 200km/h bez najmniejszych problemów z ujarzmieniem tego samochodu przy tej prędkości....
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to:

http://i37.photobucket.com/albums/e84/bmw35/gallardopolizia_01.jpg

 

W wiekszości na południu Włoch używa się tych pojazdów, gdzie pościgi zdażają się najczęściej, np. autostrada Salerno - Reggio Calabria.

Edytowane przez Tyszkanin
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moje rejony ! okolice wroclawia i wezla bielanskiego !

Pewnie jechali zielonym Fordem Mondeo nr.rej DW 49???

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.