Skocz do zawartości

Zakup 428i xdrive proszę o poradę


piosurf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

przymierzam sie do zakupu 428i xdrive ponieważ będzie to moje pierwsze BMW mam wiele pytań i proszę o doradzenie w kilku kwestiach. Na początek wyposażenie, w swoim chcę zamontować poza standardem takie gadżety jak:

- Skóra Dakota koralowy z czarnym akcentem

- M pakiet

- Sportowa automatyczna skrzynia biegów

- Ogrzewanie kierownicy

- Dostęp komfortowy - pytanie czy bagażnik otwiera sie automatycznie po przejechaniu nogą pod zderzakiem?

- Kamera cofania

- Lusterka przyciemniane automatycznie, składane elektrycznie

- Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie

- System załadunkowy

- Podparcie lędzwiowe w fotelach przednich - czy jest to naprawdę potrzebne?

- Pakiet dodatkowych schowków - zgroza żeby płacić za schowki!!

- Podłokietnik z przodu, przesuwany - to samo co wyżej - nawet w focusie jest to gratis (ale to tylko tak na marginesie)

- Czujniki parkowania z tyłu i z przodu

- Czujnik deszczu z automatyczną kontrolą

- Reflektory adaptacyjne

- Kamera Surround View

- System nawigacyjny Professional

- Ostrzeżenie o ograniczeniach prędkości Speed Limit Info

 

Co byście do tego dodali lub odjęli?

 

Myślałem nad adaptacyjnym zawieszeniem ale troche drogi gadżet podobnie jak sportowe hamulce.

 

 

Tak jak napisałem na wstępie będzie to moje pierwsze BMW i mam pytanie odnośnie kradzieży i zabezpieczenia - czy warto instalować GPS czy może coś innego?

 

Ogrzewanie postojowe / Webasto - myślę o zamontowaniu jednak w salonie na dzień dobry krzyknęli 15tyś co jest przynajmniej 2 razy drożej niż w innych markach. Czy w innych serwisach BMW jest taniej ewentualnie montaż poza ASO ale tak aby nie stracić gwarancji np. poprzez położenie oddzielnych rur doprowadzających powietrze do kabiny. Jakie są Wasze doświadczenia?

 

Przedłużenie gwarancji - jakie są koszta przedłużenia gwarancji na 5 lat?

 

Cena - jaki realnie rabat można uzyskać w salonie? Na dzień dzisiejszy mam 5% ale już koleś zapowiedział, że 6% też da radę ale potrzebuje zgody zarządu. Jak myślicie czy 10% jest realne a może da się wynegocjować dodatki jak opony zimowe, bagażnik dachowy, itp?

 

Na koniec kolor - co myślicie o białym (niestety nie jest to metalik ani perła) połączony z czerwonym wnętrzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały - AlpinWhite z mojej strony nie wymaga komentarza :cool2: Widziałem 428i w M-packu i AlpinWhite i wygląda super :cool2:

Kolor skóry kwestia osobista, co kto lubi. Pomyśl może o czymś z Individual. Widzę że będzie napchana wersja więc może warto podbić sobie na lepszą tapicerkę. Do M-pakietu świetnie pasują sportowe fotele z alcantarą jak kto lubi :wink:

Skrzynia sportowa chyba koniecznie do tego silnika. Jak bierzesz teraz M-pakiet to masz nowa kierownicę M. Długo się do niej przekonywałem ale znakomicie leży w dłoni i fajnie się nię operuje. A manetki ze sportowej skrzyni to dodatkowy gadżet bardzo przydatny jak chcesz sobie dynamiecznie pojeździć.

Kamera cofania i SurroundView sprawdzają się naprawdę znakomicie. Trzeba się tylko dosynchronizować patrząc w lusterka, w kamery i jeszcze słuchając PDC. Sumarycznie znakomite połączenie.

System załadunkowy przydaje się. Narty do środka bez boxów na dach jeśli jedziesz w góry we dwoje :cool2:

Dostęp komfortowy fajna sprawa - dwa sześciopaki w rękach ograniczają możliwości otwarcia bagażnika a tak machniesz sobie nóżka przy zderzaku i już. Do tego otwieranie/zamykanie metodą "na macanie" klamek bez operowania pilotem jak ktoś lubi :wink: Nie wiem czy nie trzeba dodać automatycznej klapy. U mnie machanie nóżką pod zderzakiem otwiera klapę ale jest też elektrycznie otwierana :think:

Nawigacja Pro sprawdza się znakomicie. Do tego integracja BT z telefonami i np odtwarzaczami MP3 fajnie uzupełnia możliwości.

Speed Limit info w sumie działa ale miewa gorsze chwile :wink:

Adaptacyjne reflektory, zakładam że skrętne, również przydają się zwłaszcza jak jedziesz trasą bez żadnego oświetlenia i kręcisz w miejsca których nie znasz - warto :cool2:

Adaptacyjne zawieszenie M do 4er chyba zbędny gadżet. Zależy od budżetu. Drogo w eksploatacji podobno :think: Choć dopłata niewielka.

Polecam pakiet serwisowy INclusivePlus. Przedłużenie gwarancji o kolejne 3 lata i 60tys km bedzie Cie kosztować 1500PLN - warto.

 

Nie wiem jak z upodobaniami do słuchania muzyki. Standardowe nagłośnienie jest dość słabawe. Polecam przynajmniej dodać Hi-Fi, ewentualnie podobicie do Hi-Fi Pro.

 

Dodałbym deskę o rozszerzonym zakresie, tempomat Stop&Go i Head-Up'a z gadżetów.

 

Jestem zwolennikiem systemu ConnectedDrive, zwłaszcza w wersji AdvancedPlus. Pewne funkcje słabawo w PL działają ale jak bywasz za granicą przydają się RTTI, pomoc Concierge, informacje pogodowe w długiej trasie fajna rzecz. Fajna rzecz usługi zdalne :cool2:

 

Webasto nie mam i nie planuje. Parkuje w ogrzewanych garażach. Kilka wyjazdów na narty to jeszcze nie powód aby to dodawać. A może dodaj przynajmniej ogrzewanie foteli.

 

O zabezpieczeniach anty-kradzieżowych jest tyle samo dobrych jak i "różnych" opinii. Pytanie jakim budżetem dysponujesz? na forum są różne ciekawe rozwiązania. Chwalą się sporą skutecznością. Może warto jak parkujesz pod chmurką.

 

 

Co do rabatów nie wypowiem się. Kupowałem swoje auta na odrobinę "innych" zasadach więc ceny/rabaty były niestandardowe. Ale wiem że można spokojnie dostać 8-9% jak powalczysz. Opony zimowe i dobra cena na dodatkowe felgi do zimówek to minimum które powinieneś wyszarpnąć w dodatkach.

Edytowane przez JacoFK

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyposażenia, to nie brałbym kamer. Nie jest to wielki wóz a lusterka składane pomagają przy parkowaniu równoległym - opuszczają się.

Jak kilka osób jeździ to zastanów się nad elektryką foteli. Lędźwiowe w jednym mam nie korzystam w drugim nie mam i jestem zadowolony.

Weź dodatkowo przyciemniane szyby wg mnie lepiej niż folia. I zastanowiłbym się na reflektorami LED ale to niech wypowiedzą się Ci co mają, mi po prostu się one podobają i teoretycznie powinny lepiej świecić.

Na twoim miejscu brałbym zawieszenie m taka wisienka na torcie ;).

Co do skóry - przemyśl dwa razy, czy chcesz na pewno skórę. Zimą zimno latem gorąco. Ale co kto lubi.

Podgrzewane fotele- nie wiem czy to w jakimś pakiecie jest czy nie ale jak wejdziesz w takie -20 i na chwile podgrzejesz sobie zadek to przyjemniej się robi.

Deska rozszerzona zgadzam się z Jacko, że jak najbardziej.

Audiofilem nie jestem i miedzy HiFi pro a std nie słyszę wielkiej różnicy. Jak zgram na dysk utwory w dobrej jakości i puszczę w std i HiFipro no to wtedy faktycznie słychać różnicę ale serio podczas słuchania radia nie słyszę ogromnej różnicy.

 

Gwarancję możesz przedłużyć ostatniego dnia trwania twojej fabrycznej, więc masz czas.

Kolor - co kto lubi.

Rabat - od salonu zależy, pochodź po kilku popytaj o rabaty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ceny ...

Gdy zamawiałem swoją F10 w czerwcu zeszłego roku i F30 żonusi niecałe 3 tygodnie temu była dostępna promocja na skrzynie automatyczną.

Od ceny z konfiguratora z wybranym automatem odliczają 9.6 tys PLN i od tego dopiero liczyli mi rabaty. Dopłacasz kilkaset PLN za manetki jeśli chcesz sportową.

Dopytaj może nadal można z tej opcji skorzystać :D

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Witam serdecznie.

przymierzam sie do zakupu 428i xdrive ponieważ będzie to moje pierwsze BMW mam wiele pytań i proszę o doradzenie w kilku kwestiach. Na początek wyposażenie, w swoim chcę zamontować poza standardem takie gadżety jak:

- Skóra Dakota koralowy z czarnym akcentem

- M pakiet

- Sportowa automatyczna skrzynia biegów

- Ogrzewanie kierownicy

- Dostęp komfortowy - pytanie czy bagażnik otwiera sie automatycznie po przejechaniu nogą pod zderzakiem?

- Kamera cofania

- Lusterka przyciemniane automatycznie, składane elektrycznie

- Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie

- System załadunkowy

- Podparcie lędzwiowe w fotelach przednich - czy jest to naprawdę potrzebne?

- Pakiet dodatkowych schowków - zgroza żeby płacić za schowki!!

- Podłokietnik z przodu, przesuwany - to samo co wyżej - nawet w focusie jest to gratis (ale to tylko tak na marginesie)

- Czujniki parkowania z tyłu i z przodu

- Czujnik deszczu z automatyczną kontrolą

- Reflektory adaptacyjne

- Kamera Surround View

- System nawigacyjny Professional

- Ostrzeżenie o ograniczeniach prędkości Speed Limit Info

 

 

Darował bym sobie kamery, ponieważ czujniki parkowania działają na tyle dobrze, że widok z kamer jest raczej 'bajerem' niż przydatnym wyposażeniem. W zamian wziąłbym zestaw HiFi Harman Kardon. Podparcie lędźwiowe także polecam dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sie radzil zastanowic, o ile nie bedzie skory, z tymi ogrzewanymi fotelami. Szkoda meskosci :8)

Nikt tu nie mówi o robieniu jajecznicy ale podgrzaniu fotela do chociaż 15 stopni :D . Siadanie na zimnym też nie jest wskazane:).

 

Ustawinie "na trzy" po kilku minutach potrafi zaniepokoić temperaturką siedzenia :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwona skóra i biały lakier wygląda świetnie, mamy tak w F34 :mrgreen: gdybyś chciał to na PW mogę fotkę jakąś wysłać.

 

Podgrzewane stołki są super zimą, zwłaszcza jak wsiadasz do zimnego auta.

Deska o rozszerzonym zakresie jest w pakiecie z navi, navi się bez tego nie da zamówić :)

Bagażnik otwiera się automatycznie jak przejedziesz nogą, ale już się sam nie zamknie, te zawiasy automatycznie uniosą klapę.

Kamery, trochę porażka, zwłaszcza zimą, w kamerze z tyłu nic nie widać po kilku km od umycia.

Podłokietnika z przodu nie musisz brać, w standardzie jest podłokietnik, ale nieprzesuwny, dopłacasz tylko za opcję przesuwania :P a te schowki za które trzeba dopłacić , to schowek po lewej stronie od kierownicy, siatki w bagażniku, na siedzeniach i pod nogami pasażera.

Co do nagłośnienia, również cztając to forum, myślałem, że standard audio nie będzie w ogóle grało, a dla mnie gra OK

 

koszt przedłużenia gwarancji zależy od silnika i przewidywalnego przebiegu, 4 cylindry nie mają zbyt wysokiej ceny na przedłużenie gwarancji, gdzieś na stronie bmw jest kalkulator.

do 5 lat i 100 tys przebiegu, koszt 3822;

http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/bmw_service/service_inclusive/extended_warranty/calculator.html

wybierasz serie 3 (2011) i 4 cylindry

 

W kwestii ceny, da się załatwić więcej jak 10%, popatrz na wątek sponsorowany Select Automotive :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w razie wątpliwości pozostawił wszelkie wątpliwe bajery i zainwestował w porządny 6-cylindrowy silnik. Bo też taka możliwość w następnej generacji aut może się już nie zdarzyć, a elektroniczni asystenci i inne duperele tak czy inaczej nie zginą :mrgreen:
Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Podgrzewanie siedzeń dodam na 100% a Webasto muszę odpuścić. Kolega współpracuje z BMW Zdunek (Gdańsk) i niedługo będzie zakładał odpalanie auta z pilota - koszt około 2-3 tyś więc chyba się skuszę.

Elektrykę foteli odpuściłem bo z żoną nie musimy wzajemnie przestawiać foteli.

Deska o rozszerzonym zakresie jest w standardzie więc o niej nie pisałem.

 

Zastanawiam sie nad audio. Jestem audiofilem i lubię dobrze posłuchać muzyki. Plan był taki aby kupić podstawę, następnie ją wywalić i wstawić coś porządnego jednak coś porządnego to koszt 8tys a to już bardzo drogo. Jak 6 lat temu doposażałem swoje Mondeo to wydałem 2,4tys na sprzęt o wartości odsłuchowej koło 6 000. Lubie mieć dobre audio ale za rozsądne pieniądze. Tu jak się dowiedziałem jeden z głośników jest pod siedzeniem a w drzwiach są bardzo małe co podraża system 2-3 krotnie.

 

Panowie powiedzcie proszę czy sportowe hamulce M są warte dopłaty i na ile one starczają lub czy szybciej się zużywają niż standardowe?

 

Jeszcze pytanie o kamery Surround czy wyjeżdżając przodem lub tyłem np. z miejsca parkingowego, kiedy defakto nie widzimy ulicy to czy kamery te są w stanie pokazać coś więcej - widok z przedniego czy tylnego zderzaka?

 

Silnik 6 cylindrowy też bym chciał mieć jednak nie przy takiej różnicy w naszej akcyzie 18,6% vs 3,6%.

 

 

 

Kolego dmc_3 jak możesz to podeślij jakąś fotkę z wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery SurroundView pomagają jeśli wyjeżdzasz przodem z wąskiego miejsca i nie widzisz na boki. Bardzo się w takiej sytuacji przydają. Dodatkowo pomagają przy parkowaniu przy krawężnikach w widoku z góry.

 

Kamera z tyłu pokazuje tylko obraz za autem i możliwe trasy.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

:) podobnie jak przedmówca- F32 nie moge sobie odmowic - juz od konca ubieglego roku sledze temat i watki, odbylem jazde probna 428i - fajnie - ale troche "szlifierka" z tad mimo obciążeń fiskalnych - blizej mi do 435i z "x" - ale:

- czy dostep komfortowy - to odpalanie bez kluczyka - czy to juz std ze nie potrzeba wkladac kluczyka w zaden "dock in station".

- '18 - czy 19" - do tej pory jezdze SUVem - pogubie plomby na naszych drogach?

- czy nie pojsc …mocniej 435d - niestety brak takowego demo caru w PL….:(

- czy czesc gazdzetow - typu bmw app - mozna dokupic w PL - by nie placic akcyzy od nich na "wejsciu"?

Jest TU moze uzytkownik F30 - 335i z okolic Poznania?

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w f3x nie ma stacyjki, niezależnie od dostępu komfortowego zawsze odpalasz przyciskiem start/stop, dostęp komfortowy to otwieranie/zamykanie auta na dotyk + klapy bagażnika "na kopa"

w poprzednim aucie (suvie) mieliśmy 20" bez ROF, było ok, teraz na ROF 18" komfort jest trochę niższy, ale plomb nie pogubisz mimo wszystko.

podobno coś tam można aktywować kodami, ale gość z ASO chyba "zapomniał" oddzwonić... więc tego nie wiem, ale możesz zapytać u siebie na serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z późniejszym aktywowaniem gadżetów trzeba uważać aby zainstalowane były podzespoły bazowe. Wówczas faktycznie wystarczy aktywacja w kompie. Nie zawsze jednak jest to robialne w ASO. Niektóre opcje można włączyć jako retrofit's instalując lub wymieniając podzespoły.

Nie zawsze opłaca się dodawać opcje później. Przykładowo znajomy podbił sobie w ASO usługi ConnectedDriveAdvanced do wersji Plus poprzez czystą modyfikację oprogramowania pokładowego i aktywację usług. W ramach retrofit jest to niemożliwe gdyż wymaga rejestracji na portalu BMW Assist gdzie dostępne usługi są podłączone do VIN więc bez wsparcia producenta nie da rady :wink: I tu uwaga - koszt był o 40% wyższy niż zakup tej opcji z autem :duh:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , też rozkminiam temat zakupu 428i xDrive ale z tego co czytam w cenniku ,który przekazali mi w salonie to wybierając wersję Xdrive nie mógłbyś zamówić adaptacyjnego zawieszenia sportowego .

W cenniku brzmi to tak : 2VF Adaptacyjne zawieszenie sportowe M - obniżone o 10mm z możliwością zmiany siły tłumienia amortyzatorów przełącznikiem właściwości jezdnych ( nie dla modeli z xDrive) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2VF Adaptacyjne zawieszenie sportowe M - obniżone o 10mm z możliwością zmiany siły tłumienia amortyzatorów przełącznikiem właściwości jezdnych ( nie dla modeli z xDrive) :)

 

A czy to nie jest jednak napisane tak: 2VF Adaptacyjne zawieszenie sportowe M - obniżone o 10mm ( nie dla modeli z xDrive) z możliwością zmiany siły tłumienia amortyzatorów przełącznikiem właściwości jezdnych.

Wtenczas oznacza to, że nie mogę obniżyć auta ale zmienia się charakterystyka amortyzatorów. Jednak tak czy inaczej odpuściłem sobie ten bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2VF Adaptacyjne zawieszenie sportowe M - obniżone o 10mm z możliwością zmiany siły tłumienia amortyzatorów przełącznikiem właściwości jezdnych ( nie dla modeli z xDrive) :)

 

A czy to nie jest jednak napisane tak: 2VF Adaptacyjne zawieszenie sportowe M - obniżone o 10mm ( nie dla modeli z xDrive) z możliwością zmiany siły tłumienia amortyzatorów przełącznikiem właściwości jezdnych.

Wtenczas oznacza to, że nie mogę obniżyć auta ale zmienia się charakterystyka amortyzatorów. Jednak tak czy inaczej odpuściłem sobie ten bajer.

 

OK ,chyba masz rację , niemniej doprecyzuję to przy najbliższej sposobności ( jazda testowa przede mną ) bo mnie akurat ten bajer móglby się przydać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przerabiam zakup 4 ( doradzam kumplowi bo będzie zamawiał )

 

Ja osobiście wybrałbym adaptacyjne zawieszenie. Nie jest tak drogie jak w innych modelach typu 5,6 a jednak wpływa na charakterystykę całego auta

 

Kalkulowałem wiele wersji i jednak opłaca się brać m-pakiet. Co do pozostałych dodatków myślę, że do podparcia lędźwiowego bym dopłacił - odczuwalne przy dłuższych trasach.

 

audio - tylko harman kardon

 

W przypadku kiedy bierzemy m pakiet warto przemyśleć dopłatę do skóry - ta podstawowa tapicerka jest naprawdę fajna !

 

Ogólnie jak ktoś jest zainteresowany to mogę zapytać o rabat ( mój znajomy ma salon bmw ) Wiem, że posiadają na stanie 428xi m pakiet biała z czerwoną skórą( 2013 rok ) i jeszcze w marcu ma przyjść jakiś egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przerabiam zakup 4 ( doradzam kumplowi bo będzie zamawiał )

 

Ja osobiście wybrałbym adaptacyjne zawieszenie. Nie jest tak drogie jak w innych modelach typu 5,6 a jednak wpływa na charakterystykę całego auta

 

Kalkulowałem wiele wersji i jednak opłaca się brać m-pakiet. Co do pozostałych dodatków myślę, że do podparcia lędźwiowego bym dopłacił - odczuwalne przy dłuższych trasach.

 

audio - tylko harman kardon

 

W przypadku kiedy bierzemy m pakiet warto przemyśleć dopłatę do skóry - ta podstawowa tapicerka jest naprawdę fajna !

 

Ogólnie jak ktoś jest zainteresowany to mogę zapytać o rabat ( mój znajomy ma salon bmw ) Wiem, że posiadają na stanie 428xi m pakiet biała z czerwoną skórą( 2013 rok ) i jeszcze w marcu ma przyjść jakiś egzemplarz.

 

Zgoda , standardowa tapicerka m-pakietu jest OK ,ładny wzorek hexagonalny , ale co najważniejsze nie jest śliska tak jak skóra .

Ja dostałem propozycję od dealera : demo jeźdżące z roku 2013 z 10% upustem od ceny katalogowej :? Nawet nie próbowalem negocjować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10% to raczej kiepski zart, biorac pod uwage jak ludzie jezdza autami testowymi, a na nowe bez wiekszych neocjacji mozna dostac 8%. Dodatkowo przepadl rocznik, wiec pewnie troche sie z tym autem pobujaja.

Sam sprawdzalem jak nowe 428i zbiera sie do 100, 200 i 240... Fakt, rozgrzewalem silnik ale raz, nie wszyscy to robia, a dwa, na dotarciu nie powinno sie go tak cisnac....ale to przeciez testowka i od tego jest, zeby sprawdzac mozliwosci :D ale nie chcialbym pozniej takiego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niezły to żarcik te 10% upustu na taki samochód :cool2: Auto z poprzedniego rocznika, pewnie ma kilka miesięcy i zapewne okolo 1000km przebiegu. 15% upustu to minimum na taki samochód + szczegółowy przegląd i wymagane naprawy/wymiany.

Wiem coś jak się jeździ autem testowm, miałem kilka na weekendy i przez sam fakt jak ja tym jeździłem nie kupiłbym takiego auta bez względu na cene ;) Ale to tylko moja opinia ....

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei wszystko się w m pakiecie podoba oprócz właśnie tej tapicerki hexagon oraz listwy niebieskiej akcentowej które pasują do tego samochodu jak pięść do nosa. Wiem że można wziąć czarną ale wiele egzemplarzy pozostaje z niestety niebieską listwą.

 

Co do upustu dealer też mi proponował podobny w granicach 10-15%, ale uważam że zdecydowanie nie warto takiego samochodu kupować przy takim rabacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.