Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Posiadam bmw f11 n47 2.0d oraz Ista D 4.27. Zaczynam przygodę z tym programem stąd moje pytanie czy ktoś mnie poprowadzi. Mianowicie potrzebuje:


1) wymiana oraz adaptacja egr ew ograniczenie otwarcia zaworu - wiem że w tej wersji tego nie znajdę więc pytanie czy ktoś podeślę link do starszej w której było to możliwe bądź jak to ogarnąć

2) adaptacja nivo oraz sprawdzenie wtryskow - z tym myślę że ogarnę ale jeśli ktoś podpowie jak to zrobić i na co zwrócić uwagę żeby nic nie zepsuć też będę wdzięczny


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

:D :D :D zabawne,

nikt tu na forum PL nie jest adresatem tego linku, jest tylko na świecie kilku ludzi co robi te instalatory i wysyłają na mega w zasadzie to dwóch ,

ten akurat to SEDOY, mogę ci dać adres do niego :D :D :D , reszta to tylko ściągają i wysyłają na np. torent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Działa dzięki. Pytanie czy samą ISTA-P 3.68 zrobię adaptacje poszczególnego modułu tu potrzebuje valwetronika?

Do samej adaptacji to raczej istap się nie używa dla serii E oczywiście, dla kalibracji, adaptacji, normalizacji, jest ista+ (istad lub rheingold jak się potocznie nazywa)

te czynności w istap są po programowaniu , jako czynności dodatkowe

istap głównie się używa do programowania i kodowania

Ogólnie to nie używam istap 3.68 , nawet jej nie zainstaluje, nie ma po co wolę starsze wersje 3.64 lub 3.65-3.66 jeśli mam mało miejsca na dysku

w serii E już dawno się nic nie zmieniło , dodatkowo prościej się ją uruchamia w starszej wersji , nowa wersja tylko dla RR, a takie modele do mnie nie przyjeżdżają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz doszedłem do tego dzień lub dwa to tyłu usunąłem 3.68 i zainstalowałem od Wojti 3.67 hula dobrze lecz mam pytania podczas programowania może jest inna nazwa wyskakuje mi błąd "Wystąpił błąd przy bilansowaniu zlecania do pojazdu" czemu nie wiem albo "Wyłącz zapłon wyciągnij kluczyk z kieszeni jeśli jest zamontowana" i tak sobie stoi o co chodzi nie mam pojęcia


Odczytałem błąd Cyfrowy sterownik silnika Valwetronic zakres regulacji czyli to wykonam przez ista-D?.


A czy odpalenie Ista-D jest takie samo jak w "P" czyli przez loadera?.


Jeszcze jedno odpalam ikonkę GUI. Exe w Rheingold i powinna pojawić się licencja a tak nie jest odpala się program czy tak ma być.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zainstalowaniu najnowszej wersji podanej w tym temacie, też tak mam. Pytałem o plik licencji, ale po uruchomieniu VCRedist i Rcleaner program się uruchamia od razu, już nie chce licencji :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Tak ediabas 7.3.0 wychodził w dwóch instalatorach ,

Standard tools 2,12

Ediabas730.msi

jak ktoś ma icom to lepszą opcją jest Standard tools 2.12 , zawiera remonte.ini , konfiguracje połączenia icom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Tej wersji się nie instaluje , kopiujesz na dysk i odpalasz .

Do prawidłowego działania potrzebnych jest kilka programów które musisz zainstalować - są w folderze .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.