Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chcialem sobie ograniczyc EGR jednak w iscie jaka posiadam (3.41) max wartosc jaka przyjmuje to 40 mg. Kolega z tego forum wyczytal ze wersji min 3.49 mozna ustawic ok 84 mg dla silnika M (czyli mojego). Nie wiem czy to prawda ale jezeli tak to chcial bym to zmienic wiec jezeli ktos ma namiary na iste d 3.49 lub wyzsza (jesli jest) to bardzo bym prosil

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
cos nie umiem... wchodze w funkcje serwisowe lecz nie mam zakladki drive.

wchodze w zakladke Engine...

 

http://i60.tinypic.com/muk742.jpg

 

nastepnie Digital Motor Electronic

 

http://i57.tinypic.com/2d98whd.jpg

 

i wyświetla mi sie taki panel lecz nie moge wybrac zakladki learn VVT...

 

http://i58.tinypic.com/16lco5l.jpg

 

ktoś pomoże?

 

Kolego, musisz najpierw zczytac bledy no i jak jest jakis zapisany w pamieci w module DDE to morze nie ruszyc. Dla tego masz ABL na szaro.

 

 

Ps.

A w tym wątku opisałem jak zwiększyć ilość świeżego powietrza w AGR/EGR

viewtopic.php?f=73&t=278395

 

Panowie chcialem sobie ograniczyc EGR jednak w iscie jaka posiadam (3.41) max wartosc jaka przyjmuje to 40 mg. Kolega z tego forum wyczytal ze wersji min 3.49 mozna ustawic ok 84 mg dla silnika M (czyli mojego). Nie wiem czy to prawda ale jezeli tak to chcial bym to zmienic wiec jezeli ktos ma namiary na iste d 3.49 lub wyzsza (jesli jest) to bardzo bym prosil

z gory dziekuje

Poszedł któryś z tych linków co podeslalem?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy da się wylaczyć w iście 3.41 lub wogole w któreś wersji msa start stop , tzn żeby mi nie gasł na postoju ? Pozdro

 

trzeba dokodować opcje MSA MEMORY ncs lub esys w zależności o jakim aucie mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Witam kolegów , zakupiłem właśnie icoma A3 z hdd i mam tam iste 3.50 , miałem problem z połączenie ale się udało , łączy się już autem odczytuje błędy ale jak kliknę na jakiś błąd żeby zobaczyć opis to piszę że brak opisu błędu czy coś takiego , no i przy uruchamianiu ista-d wyskakuje okienko "Błąd połączenia z bazą danych" i nie potrafię sobie z tym poradzić , tak samo jak z połączenie wifi z głowicą i rozdzielczością isra-p mam błąd nieprawidłowa rozdzielczość , czy ktoś może pomóć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów , zakupiłem właśnie icoma A3 z hdd i mam tam iste 3.50 , miałem problem z połączenie ale się udało , łączy się już autem odczytuje błędy ale jak kliknę na jakiś błąd żeby zobaczyć opis to piszę że brak opisu błędu czy coś takiego , no i przy uruchamianiu ista-d wyskakuje okienko "Błąd połączenia z bazą danych" i nie potrafię sobie z tym poradzić , tak samo jak z połączenie wifi z głowicą i rozdzielczością isra-p mam błąd nieprawidłowa rozdzielczość , czy ktoś może pomóć ?

 

hmmm... a gdzie "chinski" support?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zainstaluj sobię inna wersję ista D i nie będzie problemu, lub ściągnij sobie odpowiednią baze danych w SQLiteDBs do twojej wersji ista D dlatego nie masz diagnostyki , ja zawsze polecam samodzielną wersje 3.41 do 2014 roku obsługuje wszystkie auta lub wersję 3.48 z ispi next i ista P, a jak na razie z nowszymi jest problem

W chińskich klonach ICOM nie ma WIFI do diagnostyki (może jakaś extra przeróbka za o wiele większą kase)

Do rozdzielczości w ISTA P szukaj Loadera do uruchamiania ISTA P (jest z icom emulatorem ale do zmiany języka i rozdzielczości jest nie zastapiony, oczywiście nie ze wszystkimi zabezpieczonymi wersjami z chin działa) i z niego uruchamiaj ISTA P (nie wszystkie rozdzielczości laptopa sa dostepne, ale jak by co to mozna ustawić mniejszą i jest wtedy ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Rheingold, jest gdzieś w funkcjach serwisowych / abgasanlage albo coś w tym stylu.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dobrze podajesz Funkcje serwisowe > Drive > DDE ...... > particulate filter

i są dwie opcje, jedna to kasowanie historii wypalania i przebiegu filtra (ogólnie przy wymianie na nowy i przekroczeniu dopuszczalnej ilości wypaleń),

a druga to właśnie wypalanie filtra DPF (pewnie w niektórych wersjach DDE może się różnic , tak było w DIS ale ogólnie to nalezy tu szukać w rheingoldzie

A tu kolega (chyba on) Dziqsek (teraz już moderator) pokazuje jak się wypala w DIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam.

 

Posiada ktoś plik z polskim językiem do ISTA Rheingold?

 

Gdzie w ISTA mogę zrobić test cewek/zapłonu?

Pewnie (rheingold 3.41 spolszczone menu)

Zrób identyfikacje > Czynności > Wyszukiwanie informacji > Struktura funkcjonalna > pewnie Drive resztę sam sobie znajdź

Nie ma jeszcze dostępnej bazy danych w wersji PL (dwóch plików w SQLiteDBs 5GB)

streamdataprimitive_PLPL.sqlite

xmlvalueprimitive_PLPL.sqlite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam takie pytanko Rheingolda mam w wersji standalone i wszystko pięknie działa po kablu kdcan. Natomiast wersja istap 3.56.3.002 również standalone nie widzi interfejsu. Wszystko mam zainstalowane wg instrukcji , frameworki , javy , flash playery. Próbowałem reinstalować wszystko po kolei i dalej to samo. Usunąłem nawet avasta i dalej nic. Oczywiście używam loadera v4.3 , interfejs ustawiony na com9. Jakieś rady ? Mi już się skończyły pomysły. Windows 10 32 bit wersja home.

 

Jak ktoś chce zainstalować pakiet ista/p na innym dysku niż C to jest możliwość. Ponoć cały pakiet ispi można tak wrzucić.

1. Tworzymy na innym dysku np E katalog E:\MyData

2. Tworzymy folder TRIC na C: czyli ---> C:\ProgramData\BMW\ISPI\data\TRIC

3. Start ---> uruchom ---> cmd ---> wpisujemy w wierszu poleceń : mklink

4. Wpisujemy mklink /j ISTA-P E:\MyData

5. Instalujemy istap

 

http://i1352.photobucket.com/albums/q650/NANOCSmilosz/ista%20zmiana%20dysku_zpsp9kvtpvp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie mam , dzisiaj twórca loadera 4.3 pomagał mi przez teamviewera i wszystko mam ok , jednie mam coś nie tak z uprawnieniami. Dodałem nowe konto administratora , dograłem język angielski i dalej nic. Mam oryginalnego 32 bit windowsa 10 edycje home. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co mogę jeszcze postarać się zmienić ?

 

EDIT :

 

Udało mi się , już działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Rheingold działa bez problemów na Windows XP?

W niniejszym wątku było wspomniane, że wersja 3.41 lub 3.42 powinna działać poprawnie z Windows XP. Aczkolwiek zdarzały się u niektórych użytków forum problemy z uruchomieniem. Jak jest z nowszymi wersjami, np. 3.51.1. Czy da się je uruchomić na Windows XP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy Rheingold działa bez problemów na Windows XP?

W niniejszym wątku było wspomniane, że wersja 3.41 lub 3.42 powinna działać poprawnie z Windows XP. Aczkolwiek zdarzały się u niektórych użytków forum problemy z uruchomieniem. Jak jest z nowszymi wersjami, np. 3.51.1. Czy da się je uruchomić na Windows XP?

Niestety Rheingold ISTA D nie jest przystosowana do windows XP (zainstaluj DIS) nie działa poprawnie koledzy próbowali i problemy z licencją (jest dostępna v3.41 w tym wątku można spróbować) możesz też spróbować ista D 3.51 działa dobrze na win 7 , 8 ,8.1, 10 32bit/64bit dzięki licencji i programowi do usuwania rejestru CLEANER Rheingold 3.51 mogę powiedzieć że dodatkowo w tej wersji jest jeszcze więcej tłumaczeń na polski , ale nie można uruchamiać w wersji polskiej menu,

i nie da sie przeprowadzać adaptacji tak jak w wersji 3.41, ja mam wersje angielską w SQLiteDNs, zmieniłem nazwę bazy niemieckiej na polską DEDE na PLPL i jest

polsko - angielska wersja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zainstalowałem sobie Rheingold 3.41 wg instrukcji:

 

1.)install "Standard_Tools_Setup 2.12" ,

2.)install BMWRheingoldISTA3.msi ,

3.)then copy contents of "Rheingold v3.41"(License XML und RheingoldCoreFramework.dll) to X:\rheingold\TesterGUI\bin\Release\

Program start: C:\Program Files (x86)\Rheingold\TesterGUI\bin\Release\ISTAGUI.exe (Dekstop skrot na pulpit)

 

Niestety pojawia się błąd licencji:

License warning!

Unfortunately your local copy is not activated yet. It's necessary to activate your local installation via an authenticated license. Please follow the steps in the next dialogs.

 

Próbowałem wkleić serial z pliku license (otworzyłem za pomocą notatnika) jednak bez skutku.

 

Miałem włączony internet podczas instalacji. Czytałem gdzieś, że są kłopoty na XP z licencją.

System XP SP3

Kabel K-DCAN

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mówiłem licencja z tego wątku do 3.41 , nie chciało się szukać

viewtopic.php?f=48&t=236657&start=360#p2002275

w drugie dolne okienko licencji , czasami potrzebny rheingold cleaner do usunięcia rejestru starego z blokadą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.