Skocz do zawartości

Rejestrecja anglika.


kubior

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze trafiłem z doborem forum. Pytanie jednak mam nastepujące. Wiem, że w Polsce samochodów z kierownicą po prawej stronie rejestrować nie można. W innych krajach UE można. Czy jeżeli jestem Polakiem, mieszkam (mam rumuński pesel i adres, jestem zarejestrowanym imigrantem - studia) w Rumunii to mogę sobię kupić samochód z kierownica po prawej stronie i go tutaj zarejestrować na siebie? Czy mogę go potem ubezpieczyć np w mDirect gdzie jest bardzo tanio? Czy jeśli skończe studia to mogę go zabrać ze sobą czy dalej nie mam opcji na zarejestrowanie go w Polsce i będę musiał coś z nim zrobić?

 

Jeśli sie pomyliłem z forum to przepraszam. Dyskusje nt. sensu i bezpieczeństwa aut z Anglii mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pochodzenie nie ma tutaj znaczenia o ile sie nie myle. Możesz być nawet z księżyca :) ale samochód rejestrujesz w Polsce wiec nie da rady.

Możesz za to w druga strunę( zarejestrować go ,o ile to możliwe w kraju z którego pochodzisz i jeździć nim w polsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Jestem Polakiem. Mieszkam w Polsce. Mam polski adres pesel NIP itd. Studiuje w Rumunii. W związku z tym musiałem się tu zarejestrować. Mam ich adres i ich pesel. Czy mogę kupić auto i zarejestrowac na siebie na adres rumuński? (tutaj można jeździć anglikami)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie zrozumieliśmy się. Jestem Polakiem. Mieszkam w Polsce. Mam polski adres pesel NIP itd. Studiuje w Rumunii. W związku z tym musiałem się tu zarejestrować. Mam ich adres i ich pesel. Czy mogę kupić auto i zarejestrowac na siebie na adres rumuński? (tutaj można jeździć anglikami)

 

To pisz na forum rumuńskim z takim pytanie albo dowiedz się w ich urzędzie do spraw rejestracji samochodów. Dziwne pytania zadajesz, co my Rumunii? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakbym umiał po rumuńsku to bym tak zrobił. Rumunia to UE więc myślałem że ktoś mnie upewni, że jest tak jak we wszystkich innych krajach UW i opisze jakie są możliwości.

 

Myślę, że Rumuni nie wyszli wczoraj z lasu i spokojnie znajdziesz urzędnika, który po angielsku rozmawia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pewnie po angielsku dla wszystkich, chyba ze na Erzamusa pojechał to co innego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Orgazmusa. Szlakiem rumuńskim.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.