Skocz do zawartości

Problem z automatyczną skrzynią biegów BMW 525d 2008r E61


pawel.1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem/pytanie. Mam zamiar kupić BMW 525d E61 2008r z automatyczną skrzynią biegów (dżojskit). Samochód jest tańszy gdyż "coś" jest z nim nie tak. Mianowicie: gdy jest "zimny" wszystko jest ok. Można jechać 10-15km dopóki się nie rozgrzeje. Gdy się rozgrzeje zapala się kontrolka od skrzyni i samochód przestaje jechać. Nie gaśnie, ale tak jakby "odłącza" biegi. Dopóki nie ostygnie, nie da się jechać.

 

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Co to może być i ewentualnie jakie mogą być +- koszta naprawy? Wiem, że ciężko to ocenić ale może ktoś widział już podobny przypadek. Z góry dzięki za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Bez komputera podpietego to Ci wywróże jak z kryształowej kuli, ale sam fakt który opisujesz wskazuje na problem z oleje/filtrem w skrzyni , może też byc konwerter lub blad na polaczeniu silnik-skrzynia ( sama kontrolka nie gwarantuje usterki samej skrzyni).

 

Napisz moze skad jestes to poszukamy Ci jakiegos speca

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości sprawdzenia auta komputerem bo jest ono za granicą. Gdybym miał ją "pod ręką" to sprawa byłaby dużo prostsza ;-) Chciałbym się po prostu zorientować ile może kosztować taka naprawa (przy założeniu, że jest to mały problem i przy założeniu, że sypnęło się coś większego). Jeśli się zdecyduję ją kupić to i tak będę potrzebować jakiegoś speca który ją zbada. Jestem z miejscowości Skierniewice (między Łodzią a Warszawą).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie za granica??Jesli mozna wiedziec?

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już się wyleczyłem z tego auta. Rozmawiałem z mechanikiem pracującym w serwisie bmw i nastraszył mnie kosztami ewentualnej naprawy. Chyba kupie manual. Też jest 525d z 2008r. 1k euro więcej ale jest w pełni sprawne... Jeśli nie wypali to zastanowię się nad starszą budą 2003-2004 530d. Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział, że tą skrzynie ciężko naprawić. Może to jakaś pierdółka a może coś ciężkiego. Skoro na zimnym jeździ to nie wygląda na usterkę mechaniczną tylko raczej coś z elektryką może. Powiedział, że są elementy niewymienialne. Jakieś moduły gdzieś tam w środku zalane jakimiś preparatami i że tego się nie przełoży bo się nie przeprogramuje ich gdy będzie inna skrzynia (mogę coś pomylić bo nie pamiętam słowo w słowo co mówił ale mniej więcej o to mu chodziło). Nie znam się na tym co mówił ale wiedział że w aso tego robić nie będę więc nie zależało mu żeby mnie jakoś zniechęcić/zachęcić. Biorę oczywiście na niego pewną poprawkę ale skoro na forum nikt nie jest w stanie chociaż +- przybliżyć kosztów naprawy to chyba ryzyko jest spore. A co powiecie o 525d manual z 2008r? Jest coś na co przy kupnie powinienem zwrócić uwagę? Jakieś mankamenty? Byłbym też wdzięczny za info ile taka 525d w manualu może palić ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do końca o co chodzi autorowi... Nikt nie jest w stanie oszacować kosztów, bo przy danych objawach może być 5 różnych rzeczy uszkodzonych, co w pierwszym przypadku będzie kosztować 200PLN, a w drugim 5000PLN ... Może jest mało oleju w skrzyni i dlatego przechodzi w tryb awaryjny. Poza tym jak chcesz kupić uszkodzone auto to zawsze jest ryzyko! Używana skrzynia + wymiana = 3000PLN około, więc tak sobie policz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza konkretna odpowiedź. Napisałem wyraźnie, że "może" ktoś się spotkał z takim przypadkiem i coś poradzi. Jak ktoś nie wie co to może być to niech przynajmniej nie marudzi że za mało danych bo nic na to nie poradzę i wiadomo to po przeczytaniu pierwszego postu. Ale temat chyba nie aktualny bo boje się trochę tego automatu. Za to czekam na pomocne informacje przy kupnie 525d w manualu z 2008r. Z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie bał tego automatu. W razie gdyby naprawa była zbyt droga wykładasz 4-5 tys na używaną skrzynie + nowy olej filtr etc. Kładziesz kolejne 700-1000zł za założenie drugiej skrzyni i latasz , masz gwarancje rozruchową przez miesiąc ,a to starczy na przetestowanie skrzyni.

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że w tym e46 nie ma takiej skrzyni jak w tym e60 z 2008 roku chciałbym zaznaczyć. Może być ta sama usterka ,a nie musi.

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.