Skocz do zawartości

[E87] 120i 2005r mrugające oświetlenie wnętrza


sobon2000

Rekomendowane odpowiedzi

Caly czas powinno byc 14 do 14,8V. Uwazam ze problem lezy w regulatorze napiecia.

Wczoraj jeszcze raz sprawdziłem w ukrytym menu - napiecie po rozruchu wynosi 14,6V a po dłuższej jeździe miga między 13,9 a 14,0V Miernik przyłożony do aku pokazuje o 0,2V więcej - a więc regulator wydaje się OK! Od strony maski po lewej stronie pod podszybiem jest taka biała skrzynka pewnie z przekaźnikami, bezpiecznikami itd. - jeszcze tylko tam nie zaglądałem... może jest gdzieś luźny zacisk czy cuś...

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale co zabawniejsze równie dobrze winny może być aku, napięcie mierzone miernikiem może być ok, ale wystarczy że będą jakieś zakłócenia, nie widoczne przy pomiarze napięcia zwykłym miernikiem i elektronika będzie szaleć. Miałem kiedyś tak w astrze, że gasła podczas jazdy, kręciła rozrusznikiem a nie odpalała ( nie palił się wtedy check po przekręceniu zapłonu), dopiero po kilku minutach wszystko wracało do normy. Sytuacja powtarzała się kilka razy dziennie/tygodniowo. Napięcie na aku dobre, żadnych błędów na kompie... Nie pamiętam jak już na to wpadłem, ale wymieniłem aku na nowy i SYTUACJA NIGDY WIĘCEJ SIĘ NIE POWTÓRZYŁA. Po prostu aku musiał chwilowo mieć jakieś "zwarcie" czy dawać jakieś zakłócenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam po małej przerwie:)

A więc przeczyściłem styki na przewodzie prądowym z alternatora oraz wymieniłem cały alternator wraz z regulatorem napięcia (stry miał nr F00M 145 312 a nowy F00M 145 880 - nie umiem dociec czym to się różni a przestudiowałem już kawałek netu..) i dalej podczas przegazówki przygasa oświetlenie wnętrza, radio, klima itd. - to o czym pisałem wcześniej - nic się nie zmieniło. Obrałem to sobie za punkt honoru ale już mi ręce opadają :cry2: Może ktoś spotkał się z czymś takim?

Zastanawiałem się czy silniczek VVT przy gwałtownej przegazówce/zmianie położenia pobiera chwilowo tyle prądu że gdzieś siada napięcie? Nie mam już punktu zaczepienia - komputer nie pokazuje żadnych błędów. Niby wszystko inne chodzi ale wq.. mnie ta choinka w budzie i te zciszanie radia przy ostrej jeździe...

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podjedz sobie do zakladu gdzie naprawiaja alternatory - wyglada na to ze masz zuzyte pierscienie na wirniku alternatora i szczotki nie przylegaja na calym obwodzie i podskakuja

czemu nie oddales starego do naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz sobie do zakladu gdzie naprawiaja alternatory - wyglada na to ze masz zuzyte pierscienie na wirniku alternatora i szczotki nie przylegaja na calym obwodzie i podskakuja

czemu nie oddales starego do naprawy?

Cześć.

Alternator jest nowka sztuka - w starym pierścienie i szczotki też były OK ale podejrzewałem regulator napięcia - w cenie samego regulatora kupiłem cały alternator i dalej jest to samo... tak więc alternator jest na 1000% OK. (Trochę się na tym znam a fachowcom średnio wierzę :)

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jesli jestes pewien pierscieni to nastepnym nastepna i ostatnia mozliwoscia jest uwalona dioda - sprawdz mostek prostowniczy - pomierz wszystkie diody

Objawy nie pasuja do reglera a jak sie na tym znasz to prostym pomiarem ladowania urzywajac woltomierza juz powinienes wiedziec czy jest dobry czy uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody sprawdzone i pierścienie oraz szczotki nówka. Napięcie ładowania w ukrytym menu to 14 v a mierzone voltomierzem na aku i pod maską to 14.2V. Taki pomiar to pierwsze co zrobiłem...podczas przygazowki miernik nie pokazuje jakiś duzych wahan . Jak powoli zwieksza sie obroty i zmniejsza to wszystko jest OK. Przygaszenie świateł następuje w momencie gwałtownego zejścia z obrotów.

Pozdrawiam;)

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.