Skocz do zawartości

[E87] 120i 2005r mrugające oświetlenie wnętrza


sobon2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie: czy to normalne, że gdy mam włączone oświetlenie wnętrza - np. jak ma otwarte drzwi to podczas przegazowania silnika żarówki przygasają i nie świecą jednakowym światłem. Jak obroty są w miarę stabilne np. 2000 czy 3000 obr i wolno się zmieniają to wszystko jest ok. Żarówki przygasają jak silnik schodzi z obrotów. Zauważyłem również, że radio podczas gwałtownego przyspieszania podczas schodzenia z obrotów delikatnie na ułamek sekundy się scisza. W INPA napięcie jest stałe i wynosi 14,8 V jak dobrze pamiętam, żadnych błędów. Również miernik wpięty do zapalniczki niczego złego nie pokazuje (nie mam miernika wskazówkowego - może on wychwyciłby jakieś zmiany napięcia). Czy to regulator napięcia? Co można jeszcze ewentualnie sprawdzić?

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hey!

Aku nowe i zaprogramowane więc odpada. Mam zaciśniętą klemę piro po wystrzale - może to mieć na to wpływ? Wszystko inne jest OK - aku się ładuje i nie ma problemów...

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hey!

Temat jeszcze nie rozwiązany ale wpadłem na nowy trop: żarówki migoczą tylko w momencie jak energicznie przygazowuję - tak że cała buda wychyla się na prawo - silnik wtedy również się minimalnie wychyla - może połączenie masowe silnika z karoserią w tym momencie jest jakieś niepewne... Powinna być taka plecionka między silnikiem a karoserią. W innych autach lubiła ona skorodować i z czasem te malutkie druciki przeginały się. Wie ktoś może czy i gdzie może być połączenie silnika z masą? Czy ktoś już coś takiego wymieniał? I jakby na niej nie było styku może się dziać coś takiego jak u mnie?

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Aby sprawdzić czy to kwestia masy wystarczy ze poprowadzisz druga na probe i znów dajesz gazu i zobaczysz czy pomogło. Chyba tak będzie szybciej niż od razu szukać oryginalnej, czyścić itd... Najpierw sprawdź a ewentualnie później naprawiając.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pisałem wcześniej że u mnie tak nie ma, ale ostatnio wlasnie zauwazyłem, że tez mi sie tak robi. Tylko jak mocno i szybko przegazowuję to przygasa swiatło, ale bardzo minimalnie. Z radiem nie mam problemów. Pod kompa nie podpinalem jeszcze. Myślicie że to sprawa masy? Jakos mi sie nie wydaje że to to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zrobiłem mostek pomiędzy silnikiem a karoserią, podokręcałem masy pod maską i przy aku i nic nie pomogło...

To może nie ma się czym przejmować, skoro poza tym auto działa ok i nie ma problemu z lądowaniem. Jest tez taka opcja ze jak dajesz mu nagle bardzo wysokie obroty, to alternator zaczyna podawać coraz większe napięcie i regulator musi je mocno przyciąć aby wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię jak wszystko chodzi jak należy :) Nie trzeba dawać dużych obrotów - można sobie tak lekko "muskać" gaz żeby sobie silnik trochę poszarpał i wtedy najbardziej migocze... Ma ktoś jakąś metodę żeby przygazowywać silnik od strony maski? :norty: Bagnetu nie ma, gaz nie ma za co pociągnąć w silniku - masakra :D
Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakąś metodę żeby przygazowywać silnik od strony maski? :norty: Bagnetu nie ma, gaz nie ma za co pociągnąć w silniku - masakra :D

Sadzasz babę za kółko i każesz jej deptać w gaz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi - baba juz mi odpowietrzała sprzęgło i hamulce! Dzisiaj popróbowałem w trasie -jak dałem w palnik to przy np. Zmianie biegów przy wysokich obrotach radio się przyciszało. Kurde co jest grane?
Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi - baba juz mi odpowietrzała sprzęgło i hamulce! Dzisiaj popróbowałem w trasie -jak dałem w palnik to przy np. Zmianie biegów przy wysokich obrotach radio się przyciszało. Kurde co jest grane?

Co do przyciszania i zgłaśniania radia to możesz miec ustawione w radiu żeby głośnośc zależała od obrotów silnika. Przynajmniej w professionalu mam taka opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Nie od obrotów tylko od prędkości jazdy

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeY!

Nie o to chodzi - wiem że radio ma taką funkcję - im szybciej tym głośniej ale jak jadę z obojętnie jaką prędkością i np. wrzucę luz i przygazuję konkretnie to radio jakby się "zadławi" - na chwilę się wyraźnie sciszy. Jest to spowodowane - tak podejrzewam - wahaniem napięcia (załatwiłem sobie miernik wskazówkowy no i wykazuje naprawdę małe wahania napięcia, może max 0,2 V)- w tym czasie również poświetlenie klimy i radia, oświetlenie wnętrza delikatnie przygasa. Coraz bardziej zaczyna mnie to wq....

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam !

Dalej walczę z problemem przygasania oświetlenia (+ wyświetlacz klimy i radia a także sciszanie sie radia) przy przegazowaniu/zmianie biegów na wyższych obrotach. Wpadłem na trop, że może jest uszkodzone sprzęgiełko na alternatorze - kółko pasowe z wolnobieżką jak w rowerze. Dowiedziałem się, że można je sprawdzić wyłączając silnik przy wysokich obrotach i obserwując czy się kręci - u mnie się kręci jeszcze przez jakieś 10 sekund - szumi i buczy w tym czasie - czy to oznacza że jest OK? Po sciągnięciu paska i kręceniu ręką wyrażnie czuć że może kręcić się tylko w jedną stronę. Może ktoś w międzyczasie miał podobny problem?

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku pisałem że u mnie tego nie ma ale później zauważyłem to samo. Wymieniałem to sprzęgiełko altka i nic sie nie zmieniło. Światła i oświetlenie wnętrza nadal lekko przygasało przy dynamicznym przegazowywaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Joe1

Tak myślałem nad tym sprzęgiełkiem ale jak Twierdzisz że po wymianie efektu brak, więc chyba nie będę go wymieniał. Najbardziej wkurza mnie radio - przy dynamicznej jeździe w trakcie zmieny biegów na ułamek sekundy scisza - wyświetlacz od radia i klimy również przygasa... regulatora nie wymieniałem - w ukrytym menu i za pomocą miernika napięcie stoi równo: 14,3 na starcie a później powyżej 13V. Jakaś masakra...

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.