Skocz do zawartości

Kupno e36 (Sedan) 323i-325i-328i Pomoc zielonemu


Krynas

Rekomendowane odpowiedzi

viewtopic.php?f=68&t=212112

Zamykam

 

Siema, jestem nowy w temacie bmw duzo o nich nie wiem (nawet praktycznie nic dopoki nie poczytalem tutaj na forum) ale od dluzszego czasu jestem napalony na jakas bete i tak poszukiwan znalazlem trzy ktore mi sie spodobaly pod wzgledem wygladu zewnetrznego i osiagow. Ja kupujac dla siebie auto chcialbym zeby nie bylo najwolniejsze, zeby wygladalo i tez duzo nie palilo dlatego wyodrebnilem te modele e36 323i, 325i oraz 328i. Przeczytalem ze pala miedzy 12-14l/100 w miescie dlatego chcialbym sie od was dowiedziec ile kosztuje instalacja lpg i zamontowanie jej? Chodzi o jakas lepsza, i powiedzcie mi ile by palil na takiej instalacji. Powiedzcie mi o nich cos wiecej, interesuje mnie tylko sedan ze skorzana tapicerka, klimatyzacja, radiem itd. no jakas bogatsza wersja nie nalezaca do najstarszych z produkcji czyli rocznik 95-98 i chcialbym zmiescic sie w kwocie 8 tysiecy zł, jest to wykonalne jak na te wymagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja gazowa zależy od gazownika. Ja płaciłem w autoryzowanym serwisie BRC 3.400zł za sekwencję do 2.0l, do 2.5 i 2.8 pewnie ta sama cena, bo tylko mapy inne.

Autko pali mi tyle ile wleje. Jak szukasz oszczędnego czegoś to źle trafiłeś.

 

W małym mieście autko łyka mi 12zł, a co dopiero w czymś większym. Licz spalanie benzyny + średnio 2l i masz spalanie gazu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lpg kosztuje srednio 2,60 za litr wiec oplacalnosc raczej jest hehe gdyby palil na gazie podwojnie to wtedy nie byloby sensu zakladac instalacji a ze tam 2-3 litry wiecej to jeszcze nie tragedia :)

 

Czyli chyba lepiej kupic furaka z juz zalozona instalacja tylko najpierw upewnic sie czy jest z nia wszystko git. W ogole to powiedz mi ktos ile w warszawie kosztuje przeglad i sprawdzenie czy przebieg jest taki jaki przedstawia sprzedajacy bo chcialbym podjechac w razie czego na jakas stacje i posprawdzac czy podloga jest git, czy nie ma korozji, luzow itd to chce wiedziec na jakie wydatki bede narazony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w Warszawie, ale u nas w Krakowie warsztat średnio bierze od 100 do 200zł za tzw. Przegląd przed zakupowy, zależy też na jaki warsztat trafisz^^. Co do instalacji LPG z tym radze uważać, nawet jeśli sprawdzisz wszystko, coś i tak może być nie tak jak powinno (tak to jest z gotowymi instalacjami w samochodzie). I jeszcze co do sprawdzenia przebiegu, tutaj będzie lekki problem ponieważ z tego co się orientuję przebieg zapisany jest w kostce w liczniku, i po zmianie takowego licznika jeżeli ktoś zapomni ją przenieść to automatycznie wiąże się to z tym iż przebieg będzie zmieniony (i raczej nie będzie możliwe jego odzyskanie, no chyba że masz kogoś kto jest doświadczonym kierowcą i posiada bmw to gołym okiem może sprawdzić stan auta i przebiegu po wyglądzie poszczególnych rzeczy typu kierownica, pedały. A jak są zmienione to można o tym zapomnieć). Poza tym może moje pytanie będzie trochę absurdalne, ale czy nie sądzisz że 8 tyśi za zdrowego 2.5/2.8 sedana w pełnej wersji z młodszych modeli to za mało? Zwłaszcza jak mówimy o totalnej serii (z tego co widziałem po cenach na naszym rynku jest strasznie dużo mpakietów co spowodowało lekki opad cen, a czyste serie teraz pną się do góry)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w podbnym miejscu, bmw a spalanie. Silnik 1,6? przeciez to największa porażka tej marki. 1.8 jakoś klua to auto do przodu, lecz szału nie robi. Hmm to może 2,0? pali litr więcej od 1,8 za to jedzie. No dobra, to kupie 2,5 m50b25 ---> auto na weekendowe szaleństwo, które stoi w garazu (broń nas panie od gazu). Pod blok kupiłem korsiarza z motorem 1,2 do jazdy codziennej. Tak o to znalazłem kompromis ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Ladne e36 323, 325, 328 sa u swoich wlascicieli i raczej zaden z nich nie bedzie chcial sie pozbyc za mala kase.

Tak wiec nikt dobrego samochodu Ci nie sprzeda.

A za dobre e36 niestety ale teraz trzeba zaplacic.

Koszt instalacji do r6 to minimum 3 tysie

a za 6 tysi dobrego egzemplarzu nie kupisz.

Latwiej bedzie z 2.0 ale jak dla mnie to troche mułowate jest.

Powyzej 10 tysiecy mozna zacząć cos szukac ale na allegro jest pelno lalek i zapewne 500km od domu...co wiąże sie z kosztem transportu a na sam koniec wychodzi ze jest to ulepiona ze szpachli kupa złomu.

Mysle ze wiekszosc Ci doradzi dozbierac kasy i dopiero szukac niz kupic skarbonke za 6 tysiecy ktora bedzie stala pod blokiem a Ty bedziesz tylko ladowal w nia kase

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mam na sprzedaż e36 ale 318i patrz u mnie w linku w podpisie,polecam bo jest naprawde warta tej ceny.

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.