Skocz do zawartości

problem z klapą bagażnika


partyon

Rekomendowane odpowiedzi

Mowiac szczerze mozesz miec solidny problem z tym zamkiem. Podobno w sytuacji kiedy nawala zamek w klapie mozna otworzyc bagaznik poprzez silne przekrecenie klucza, ale to w mojej e39 nie dziala. Jesli nie masz dzielonych i obalanych tylnych foteli to slabo to widze.

Poszukaj w starych postach, bylo troche o tym jak sie dobrac do bagaznika.

Powodzenia

GO NAVY...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dasz radę popsikaj jakims WD 40 lub podobnym ,nieużywany zamek trudno jest otworzyć,ale zastosowanie tego może Ci pomóc!!!!!!!!

pozdrawiam!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było na formu o awaryjnym otwieraniu klapy w BMW E-39, musisz poszukać. Jest to małe piwo, bo od zamka do bębenka jest cięgno i można się do tego dobrać przez mały otwór (gdyby się nie udało z kluczyka). Duże piwo to jest w E-32 gdzie cały zamek jest zblokowany i w tym roku otwierałem auto awaryjnie i wymieniłem cały zamek z bębenkiem, a złamał się mały języczek zwalniający zamek. Trzeba było wiercić w miejscach śrub mocujący bębenek bo przez sam bębenek strasznie tępiły się wiertła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w sytuacji kiedy nawala zamek w klapie mozna otworzyc bagaznik poprzez silne przekrecenie klucza, ale to w mojej e39 nie dziala. Jesli nie masz dzielonych i obalanych tylnych foteli to slabo to widze.

dokładnie , podobno bo u mnie tez ten magiczny sposób nie działa. Padl akumulator i klapa ani drgnela z kluczyka jak i z kabiny. Dopiero podanie pradu pomoglo.

U Ciebie moze gdzies nie podaje pradu moze kluczyk jesli z niego otwierasz drzwi a klapy nie to moze ten przycisk :?: nie wiem ale tak kombinuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podłączę się do tematu żeby nie zaśmiecać forum (mam ten sam problem co autor tego watka mianowicie zablokowała mi się klapa w e39 sedan) wyglądało to mniej więcej tak ze od jakiegoś czasu mechanizm hałasował ( zaznaczam ze klapa otwierała się tylko z pilota ) a wczoraj nagle przestał działać i klapa się zamknęła na amen :-( naciskając przycisk na pilocie słychać kilkusekundowy zgrzyt (jakby przeskakującej oski ) pomocy jak mam si dostać do tego mechanizmu , dodam ze wkładając kluczyk do zamka w klapie i przekręcając go w dowolna stronę klapa się nie otwiera . Siedzenia mam nie dzielone i od strony kabiny nie mam dostępu do bagażnika, czy jest jakiś sposób na awaryjne otwieranie klapy w e39 sedan ??

 

czy pozostaje mi tylko wyciąć dziurę w klapie i dostanie się do cięgna ?? pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

może warto pierw zapytać kolegów czy nie otwierali zbyt mocno klapy i nie spowodowali wciśnięcia gumy w otwór od mechanizmu.

Switcha zablokowało i klapa nie reaguje na otwarcie manualne, ale z kluczyka otworzy.

Może błache spostrzeżenie, ale realne.

W środku wygląda lepiej niż na zewnątrz, jeździ lepiej niż wygląda w środku. BMW

http://www.motostat.pl/user_images/7193/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

może warto pierw zapytać kolegów czy nie otwierali zbyt mocno klapy i nie spowodowali wciśnięcia gumy w otwór od mechanizmu.

Switcha zablokowało i klapa nie reaguje na otwarcie manualne, ale z kluczyka otworzy.

Może błache spostrzeżenie, ale realne.

Ale wtedy pilot i przycisk w kabinie chyba działa, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapa nie reaguje na otwarcie manualne, ale z kluczyka otworzy.

 

Ale wtedy pilot i przycisk w kabinie chyba działa, co?

 

 

Czy ja pisałem że nie działa, CO? :mad2:

W środku wygląda lepiej niż na zewnątrz, jeździ lepiej niż wygląda w środku. BMW

http://www.motostat.pl/user_images/7193/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo w poprzedniej e39,niestety niemoglem otworzyc z klucz ,a bylem w polsce tak ze z dusza na ramieniu wracalem do domu modlac sie zeby cwelnicy niekazali otworzyc bagaznika ,na szczescie siedzenia mialem dzielone ,to byl silniczek koszt ok 200pln w aso w dani,a mozna tez samemu go probowac rozruszac ,ale pewnie nie nadlugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapa nie reaguje na otwarcie manualne, ale z kluczyka otworzy.

 

Ale wtedy pilot i przycisk w kabinie chyba działa, co?

 

 

Czy ja pisałem że nie działa, CO? :mad2:

Nie pisałeś, ale dzięki temu można ustalić, czy siłownik elektryczny, czy zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.