Skocz do zawartości

[E60] Rozbieznosci w zuzyciu paliwa i zasiegu vs pojemnosc b


przemek4net

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

530xd e60 lci manual seria, opony o poprawnym rozmiarze

1) zuzycie paliwa srednie jest troche zawyzone (okolo 0,4L) ale to ciezko jednoznacznie okreslic bo jakos jeszcze nie kasowalem komputerka razem z tankowaniem.

2) zasieg: dzis doszedlem do stanu gdzie wskaznik paliwa byl pod zerem!!!! zasieg spadl do zera i pokazywalo kreski zamiast kilometrow i zatankowalem pod korek z wylewaniem sie 67L (od pojawienia sie kresek do stacji mialem kilka km i dojechalem)

=>bak ma z tego co wiem 70L wiec bylo w nim ciagle 3L paliwa co przy oszczednej jezdzie typu 70km/h na 6tce moze przeciez nawet na 50km wystarczyc (no smok musi byc zalany ale definitywnie 3L to nie symbolika)

 

Pytanie:

czy to norma ze wskaznik paliwa spada ponizej 0 a ja ciagle jade????

ile jest w baku wachy po dojechaniu z zasiegiem do 0

czy mozna to dokalibrowac jakos?

Pozdrawiam,

Przemek

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis doszedlem do stanu gdzie wskaznik paliwa byl pod zerem!!!! zasieg spadl do zera i pokazywalo kreski zamiast kilometrow i zatankowalem pod korek z wylewaniem sie 67L (od pojawienia sie kresek do stacji mialem kilka km i dojechalem)
Nie ma się z czego cieszyć. W ten sposób możesz załatwić sobie układ paliwowy. Nie należy dopuszczać do opróżnienia baku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce dyskutowac o tym czy jezdzenie na rezerwie jest zdrowe czy nie czy vpower jest lepsze od bp ultimate I czy warto dolewac cos do paliwa na zime

Mam wskaznik paliwa po to bym wiedzial ile mam paliwa… jezeli wskaznik spade ponizej zera a ja dalej jade to znaczy ze wskazuje zle

Mam wskaznik zasiegu po to bym wiedzial ile moge jeszcze przejechac … jezeli schodze ponizej zera, widze kreski, jade dalej I okazuje sie, ze w baku jest 3l paliwa to znaczy ze dziala on zle

Co do groznego zapowitrzenia… wymiana f. paliwa I juz uklad sie zapowietrza (no chyba ze ktos sciskami stolarskiemi weze zaciska -to nie vp44 wiec nie ma co demonizowac)

Nie jezdze autem do tesco na zakupy ale na dlugie trasy, ktore pokonuje bez tankowania… to chyba nic nadzwyczajnego ze chcialbym wiedziec ile paliwa jest w baku I na ile ono wystarczy

ODP: ten typ tak ma mi wystarczy, dziekuje i pozdrawiam

Przemek

P.S.

diesli kilka w zyciu mialem i wieleset tysiecy km nimi zrobilem.. wiem co czym grozi

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaznik dobrze dziala. tak sa ustawiane plywaki we wszystlkich autac

A nie ma tam jakieks pompy spietrzajacej co przepomppwuje paliwo do "baku w baku" wlasnie po to zeby przy malej ilosci wachy pompa nie ciagnela powietrza?

w exeo mam tez bak 70L... raz udalo mi sie zatankowac 68L a zasieg pokazywalo 10km (tam skacze co 10 a nie jak w bejcy aproksymacja co do kilometra) i wskaznik paliwa pod zerem nie byl... wiec "sie da"

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne obserwacje (E61 535d). Dwa razy zdarzyło mi się jechać "na oparach". Tankowałem na tej samej stacji na tym samym dystrybutorze, do "odbicia". Za pierwszym razem przy zasięgu 2km, za drugim 16km weszło 65.5l paliwa. Sam zasięg wynika ze stylu jazdy i spalania z ostatnich iluśtam km jazdy (coś mi świta, że widać tą kalkulację nawet w menu serwisowym konsoli wskaźników). Z tego powodu nie można go traktować jako 100% pewnej wyroczni, a oprócz tego i tak jakaś tam rezerwa zawsze zostaje - pomimo że wskazówka opiera się o kołek na zerze.

W sumie wolę niemieckie* niedoszacowanie paliwa w zbiorniku, niż to co we francuzach się dzieje. Tam przy zasięgu 30km potrafi zgasnąć silnik :duh:

 

*) Miałem tak wcześniej w Oplu i Mercedesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Panowie pamiętajcie też o tym , że tankując do pełna pod korek aż paliwo stoi we wlewie to nie można obliczyć że : wlałem 68L więc 2L zostały w baku . Lejąc do pełna dokładamy około 2litrów więcej niż przewiduje producent auta . Te dwa litry mieszczą się w dolocie rur do baku . Reasumując wydaje mi się , że tankując normalnie do drugiego odbicia pistoletu wyjdzie około 65L-66L więc w baku zostaje około 5 litrów nawet .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystkie samochody są skonfigurowane z zapasem, np Hondzie Jazz żony raz mi się zatankować 38 litrów do baku który miał 35 w książce. Jak się poznaliśmy wychodziła z założenia, że trzymanie paliwa w baku to zamrożenie gotówki w środki stałe i lała po 50 pln na dojazdy po Warszawie (wskaźnik spadał dużo poniżej zera, po dolewce czasem dobijał do zera) jest księgową wie co mówi :lol: Na szczęście już się wyleczyła z tego, jak kiedyś obrazowo staneliśmy w kilku-godzinnym korku na autobanie bez możliwości zjazdu, objazdu ani stacji przez najbliższe kilkadziesiąt km :8)


Co więcej nawet samochody elektryczne też tak mają, teslą S ktoś zrobił 30km po dojściu z zasięgiem do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.