Skocz do zawartości

m3/m4


andrew55

Rekomendowane odpowiedzi

Szukanie pieniędzy ale też odpowiedź dla klientów którzy chcieliby zapewne być wyróżnieni jeżdząc "ekskluzywną" 4 a nie zwykłą 3-ką którą jeździ co drugi prezes w DE służbową. Skoro sprawdziło się w przypadku serii 6 i Audi A5 to czemu nie? Dziś ludzie nie widzą że pod karoserią i tak jest to to samo. Myślę że zbedna dyskusja, warto się skupić na szczegółach technicznych; ciekawe jak z awaryjnością będzie i czy wszystko będzie dograne w silniku bo 430KM z 3.0 i 6 cylindrów to już sporo a jak wiemy BMW ostatnio co chwile z rozrządami problemy, o V8 nie wspominając...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

fajna tylko szkoda ze juz bez v8 i bez ryku , wszystko ok fajny body kit i ogolny wygląd tylko ta kierownica jakas taka malo w srodku ma :D wkoncu jakies fajne fotele jak w audi rs5 , chodz wydaja sie nie zaklebokie jak na Emke, G power nie bedzie mial co tuningowac skoro turbo juz jest heh, czekam na AC shnitzer, mi sie podoba i liczyłem na moc okolo 480kucy, ciekawe co na to odpowie audi rs :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi tu troche śmierdzi, Mercedes już w zeszłym modelu oferował 517KM co prawda w wersji BE, ale M3 GTS miało "tylko" 450KM. Albo są bardzo pewni prowadzenia nowego modelu, albo będa jakieś power kity :) BO należy wziąc pod uwagę że masa samochodu spadła o 80kg także to jest sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja jestem zakochany w tych nowych kierownicach :wink:

 

Są gusta i gusciki. Mam tę nową kierownicę M u siebie i to jedyny element LCI który wolałbym zmienić na sprzed LCI.

Po prostu odrobinkę bardziej leży mi ta poprzednia M kierownica :D

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie ..... Pierwsza M3 która wygląda tak zajefajnie że wrażenia przechodzą w pożądanie :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w całej rozciągłości, już nie wspominając o M4. :)

 

M4 to już zupełnie inna historia :cool2: Sądzę że lepej wyglądało by w AlpinWhite lub przynajmniej w tym samym kolorze w którym prezentowano M3.

Dziś oglądałem na żywo 428i w M-paku i pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie że to jedno z najlepiej wyglądających aut BMW jakie jaździ lub jeździło po drogach :!:

Jeśli M4 na żywo będzie robić takie samo wrażenie to ..... :D

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panamera to kupa, daj spokój. :) Wolałbym F10 (o F01 nie wspominając) w mocnej i wypasionej wersji niż Panamerę.

 

Zgadzam się w całej rozciągłości :cool2: Miałem okazję przejechać się Panamerą, chyba nawet Turbo, i nie zamieniłbym się :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3 w alpejskiej bieli robi naprawdę konkretną robotę. Definitywnie jest to samochód na jaki zmienię F30. Sportowy ale i rodzinny. Ok, w tych pieniadzach mozna miec dobrze wyposazona serie 5, albo i moze nawet taka sobie Panamere. Ale co kto lubi...

 

Widzieliście fotele przednie w M3/M4 :?: Nie wiem czy będą w standardzie ale wyglądają jak dzieło sztuki :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panamera to raczej nie kupa :wink: , ale wolałbym 6 GC :)

Ta 6-ka wg mnie jest numer jeden w tej klasie aut :cool2:

 

6-tka to ładne auto, dobrze wygląda z tyły i z boku...... Ale zawsze miałem wrażenie że przód jest doklejony z innego samochodu. Nie powiem aby wyglądało to źle ale zawsze gdy widzę 6-tke mam wrażenie że przód dorysowano z innego samochodu. Choć oczywiście całościowo 6 GC jest bolidem jedynym w swojej klasie i warto za niego wyłożyć kaskę :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3 w alpejskiej bieli robi naprawdę konkretną robotę. Definitywnie jest to samochód na jaki zmienię F30. Sportowy ale i rodzinny. Ok, w tych pieniadzach mozna miec dobrze wyposazona serie 5, albo i moze nawet taka sobie Panamere. Ale co kto lubi...

5 wcale nie jest lepsza od 3. Jest inna, dla innego klienta...

Przejmowanie całkowitej kontroli nad światem - postęp: 0,000000001%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się na jazdę testową gdy tylko będzie dostępna testowa sztuka :mrgreen:

Przed premierą nowej X5 można było potestować zamaskowany egzemplarz u warszawaskich dealer'ow więc jest szansa że demo będzie wcześniej :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak BMW X5 nie jest lepsza od Dacii Duster, jest dla innego klienta. :mrgreen: :duh:

Dobre, dobre...

Widzę, że masz łatwy dostęp do różnych modeli (nawet nie najsłabszych) więc na pewno musiałeś zauważyć, że 3 i 5 oferują zupełnie inny model jazdy pod względem bezpośredniości odczuć z drogi. Nie określam jako lepszy czy gorszy, po prostu zaprojektowany dla odbiorcy szukającego innych wrażeń (czy braku wrażeń). Ze swoich subiektywnych obserwacji mogę powiedzieć, że mimo iż mogę sobie pozwolić na 7 to wolę 3 (ale tylko w konkretnej konfiguracji układu jezdnego) - a gdyby nie było 3 to szukałbym w innych markach. Stąd też moja uwaga o tym, że większy to nie znaczy automatycznie lepszy (ale to jeszcze zależy od osobistego postrzegania relacji maszyna-człowiek).

Przejmowanie całkowitej kontroli nad światem - postęp: 0,000000001%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zgadza się, ale można tak powiedzieć porównując M3/M4 z M5. Wtedy możemy mówić o samochodach, których zestawianie ze sobą pod kątem lepszy/gorszy nie ma sensu, bo są zupełnie inne i dla innego klienta.

 

To, że wybrałeś F30 bo tak wybrałeś, a nie bo Cię na lepsze nie stać, nie ma jednak związku z tym, że F10 jest autem lepszym od F30. Oczywiście mają te same silniki, skrzynie biegów, nawigacje itd. ale jednak komfort jazdy, wyciszenie, jakość materiałów jest zdecydowanie po stronie 5tki. Prawdą jest, że jeżeli dla kogoś te detale nie mają aż takiego znaczenia, to wybierze F30, bo za te same pieniądze można mieć lepszy silnik i wyposażenie, a do tego samochód jest lżejszy, mniej pali, lepiej przyśpiesza, a wnętrze jest dużo pojemniejsze niż E90 a w sumie nie odbiega rozmiarami od E60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz samochody, więc pewnie wiesz, że co innego fakty, a co innego emocje klienta, które wynikają z ich osobistej interpretacji.

Przykładowo:

- silnik R6 i skrzynia są takie same, ale zestrojone tak, że w jednym przypadku czujesz się jak na narowistym rumaku a w innym jak na kanapie, która ma za zadanie odciąć Cię całkowicie od asfaltu i zapobiec wypadnięciu dysku

- wyciszenie - może być zaletą jak i wadą - w nawiązaniu do poprzedniego punktu

- układ kierowniczy może dawać poczucie totalnego zespolenia z maszyną (szczególnie M adaptacyjny plus M zawieszenie) lub odrealniać jak słaba kierownica na USB

- rozmiar - klient może szukać obszerności lub "egzoszkieletu", który pasuje do ciała jak dobrze skrojony garnitur

- duże spalanie - może smucić, może być normą (bo fizyki nie oszukasz)

- gałka zmiany biegów obszyta skórą z moszny z misa pandy - może cieszyć lub żenować

- drewno - może dawać poczucie luksusu (jeżeli ktoś tego poczucia do czegoś potrzebuje) lub być niedopuszczalne w maszynie jako element kojarzący się z boazerią w wychodku

itd...

Przejmowanie całkowitej kontroli nad światem - postęp: 0,000000001%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- gałka zmiany biegów obszyta skórą z moszny z misa pandy

 

Ta opcja osiąga zawrotne ceny zwłaszcza w M3 :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.