Skocz do zawartości

Rozładowanie akumulatora przy włączonym zapłonie


darus3073

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.Ja nabyłem kilka dni temu E60 535d i mam mianowicie problem tego typu jak przekręcę zapłon i tak zostawię np. na włączonym radiu to po około 15 minutach nie mogę odpalić auta bo aku jest już rozładowany-czy to normalne zjawisko? buto było u elektryka który rzekomo wszystko pomierzył stwierdził że ten typ tak ma bo jest naszpikowany elektryką i po przekręceniu kluczyka wszystkie moduły pobieraj prąd i rozładowywują aku ,więc nie mona nawet posłuchać radia przez pół godziny nw wyłączonym silniku?to chore!! Na dwóch akumulatorach jest tak samo.Miał ktoś taki przypadek :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne to to raczej nie jest, sam u siebie czysciłem tapicerkę itp miałem włączone radio i po jakiś 2 godzinkach zapaliła się żółta kontrolka akumulatora która zignorowałem i dalej sprzątałem przez następną godzinę czasu i auto po wszystkim odpaliło bez problemu. Rada taka to zmień elektryka :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam kolegów

Czy udało się rozwiązać problem z szybkim rozładowaniem się akumulatora w E60 ?

Ja mam taki problem w swoim E60 z 2004r, przy włączonym zapłonie 1-2minuty max i mam ikonkę baterii i aku nadaje się do ładowania.

Nie wiem co jest tego powodem.

Mam włączone DRL ale bez DRL jest tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. INie wiem czy w INPA jest coś takiego (powinno być, ale nie wiem gdzie) w Carly mi pokazuje ile ładuje w jakim zakresie.

2. Sprawdź stan akumulatora - w każdym sklepie z aku mają tester.

3. Sprawdź ładowanie - powinno dobijać do 15V jeśli masz AGM

4. Jak trzeba wymienić, pamiętaj o skasowaniu adaptacji akumulatora, jeśli nie skasujesz dalej mogą być problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne to to raczej nie jest, sam u siebie czysciłem tapicerkę itp miałem włączone radio i po jakiś 2 godzinkach zapaliła się żółta kontrolka akumulatora która zignorowałem i dalej sprzątałem przez następną godzinę czasu i auto po wszystkim odpaliło bez problemu. Rada taka to zmień elektryka :D

 

Odpaliłeś bo IBS zadziałał i wyłączył prąd. Trochę tak jakbyś hebel miał i jeśli spadnie napięcie np. z 12.7 na 11 V to wtedy tak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.